bildirgec.org

hook

6 yıl önce üye olmuş, 6 yazı yazmış. 17 yorum yazmış.

ben varya ben

hook | 21 Ekim 2003 10:30

Bazen küçük, bazen büyük Bazen yaşlı, bazen genç Bazen aptal, bazen zeki Bazen güçsüz, bazen güçlü Bazen çirkin, bazen güzel Bazen sahtekar, bazen dürüst.

İşte tüm yukarıdaki ve daha fazlasının birleşimi, belki bir ucube, belki bir puzzle, belkide bir ying-yang. Tüm karşıt güçlerin dengesi, pozitif ve negatif kutuplar arasındaki akım, iyinin ve kötünün çarpışması. Bazen içimde kopan fırtanalı bir denizim ben, bazende düşen bir son bahar yaprağındaki yavaşlık.

Kafam ağrıyor bunları düşününce.

Etki Altında

hook | 14 Ekim 2003 10:21

Şehir hayatını yaşayan insanin klasik bunalımı. Etki altında kalmak. Sabah trafikte giderken, akşam evde televizyon seyrederken, Sinemaya gidince, alışverişe çıkınca, gözümüze dayatılan, reklamlar, fikirler, düşünceler. Nereden başlasamki, sabah önünde zınk diye durup müşteri bekleyen taksiciye sinirlenmemden mi, yoksa gece seyrettiğim süper bir filmin beni soktuğu yapay mutluluktan mı? Yoksa bira içtiğin arkadaşların güzelce vakit geçirdiğini düşünüp, Normal dünyaya döndüğünda hayatında hiç bir şeyin değişmediğinin farkına varmamdan mı?
Olmuyor olmuyor olmuyor. BU kıyafetler, bu araba, çevremdeki insanlar ne kadar benimle özdeş, ne kadarı egomla ilgili ne kadarı süper egomun kurbanı. Hey allahım çekip gidip ormanda otun bokun arasında minimum etki altında yaşamak vardı ya, geldik sapladık burnumuzu şehrin içine ve onun yapay problemlerine.
Al işte klasik şehir adamının sabah sabah karın ağrısı, bir temiz sopa atmak lazım banada.