bildirgec.org

Hiroe

6 yıl önce üye olmuş, 48 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

google analytics masaüstünüzde

Hiroe | 07 Aralık 2007 21:40

artık google analytics verilerinizi browser kullanmadan Google Analytics Suite ile takip edebilirsiniz.denemek amacı ile yükledim ve kullanıyorum.görünüşe bakılırsa kullanmaya da devam edeceğim.arabirimin normalinden daha iyi olduğunu söyleyebilirim görsel açıdan.ayrıca istediğiniz veriyi xml,pdf veya exel formatında indirebiliyorsunuz.

bu uygulama adobe air üzerinde çalışıyor o yüzden burdaki adresten girip air’ı indirmeniz gerekiyor.

yeni google adsense tavsiye reklamları

Hiroe | 25 Haziran 2007 14:42

bugun adsense kurulumu yaparken fakettim normalde tavsiyeyi seçtiğiniz zaman 3 çeşit kurulum oluyordu onlarda adsense,adwords ve firefox’du. şimdi onlara google checkout ve google applications da eklenmiş.

google checkout a tıklarsa kullanıcı ve sizin referansınızla en az 10 dolarlık alışveriş yaparsa hesabınıza 1 dolar ekleniyor eğer google applications a tıklar, kayıt yaptırır ve 4 hafta boyunca kullanırsa hesabınıza 5 dolar ekleniyor.

son olarak şunu belirtim şu anda google checkout ve google applications türkçe değil.

facebook hesabınızdan para gönderin

Hiroe | 21 Haziran 2007 17:51

Pay Me bir facebook uygulaması. Direk olarak paypal hesabınızla facebookdan para göndermenizi sağlıyor.Yalnız dikkat etmekte fayda var çünkü bu uygulamayı Paypal yapmamış ama size para göndermek isteyen varsa herhangi bir sorun yok çünkü sadece email adresinizi kullanıyor.

Photoshop’ta Leopard Starburst efekti

Hiroe | 15 Haziran 2007 17:58

Steve Jobs WWDC 2007 de Mac OS X Leopard ı tanıttı biliyorsunuz.Görsel olarak gerçektende göz alıcı.Şimdi yukarda gördüğünüz resimdeki efekti sizde photoshopunuzda yapabilirsiniz.

Burdaki adresten girip detaylı olarak nasıl yapıldığını görebilirsiniz.İşlem bittikten sonraki hali aşşağıdaki gibi tabi arkadaş kendine uyarlayıp X’i Z yapmış.Galaksi ve yıldız kümesi yapmak için kullandığı referanlar da bu ve bu

Firefox 3 Alpha 5 hazır

Hiroe | 09 Haziran 2007 12:18

Mozilla firefox 3.0 alpha 5 download a hazır.Yalnız dikkat edin kurduğunuz zaman firefox 2 ikonuna tıklasanızda gran paradiso açılıyor.Silerseniz eğer eski haline geri dönüyor ama yinede bookmarklarınızı kaybetme tehlikesi mevcut.Kendi riskinizi almanız gerekiyor.

Social Poster

Hiroe | 06 Haziran 2007 18:14

Şimdi vereceğim site gerçekten çok kullanışlı.Yukarıda gördüğünüz resimdeki social poster butonunu firefox(ie da çalışmıyor) toolbara veya bookmarklara ekliyorsunuz. Daha sonra ilginizi çeken bir yazı varsa seçiyorsunuz ve eklediğiniz “social poster” butonuna basıyorsunuz. sizi direk kendi sitesine yönlendiriyor. seçtiğiniz yazı, linki ve title ı otomatik olarak atılmış bir vaziyette sayfamız açılıyor.Burdan sonrası çok kolay. tek yapmanız gereken aralarında digg, reddit, delicious gibi sitelerin bulunduğu 34 adet siteden birini seçip post demek.

Facebook’a digg uygulaması

Hiroe | 06 Haziran 2007 14:37

digg yetkililerinden Eli White‘ın duyurduğu habere göre facebooka bir uygulama yapmışlar.Bu uygulama’yı widget olarak facebook profilinize yüklüyorsunuz.widget digg e gönderdiğiniz son 5 hikayeyi(story) görüntülüyor.Ne zaman bir hikaye gönderseniz kendini update ediyor.Burdaki adresden indirebilirsiniz.

Kim Linkledi

Hiroe | 05 Haziran 2007 23:03

Who linked basit ama güzel bir servis sunuyor. Blog siteniz varsa veya internet siteniz varsa giriyorsunuz site size bir kod veriyor.Bu kodu sayfanıza giriyorsunuz ve sitenizi en son kimler linklemiş onu görüyorsunuz.Bildirgec için denedim gayet iyi çalışıyor.Hatta bu sistem, aynısı değil tabiki google’ın resmi blog sayfasında da var.

iphone’un gizli uygulaması

Hiroe | 05 Haziran 2007 17:44

Yukardaki resimde göreceğiniz gibi bütün ikonları saydığınızda toplamda 11 tane uygulama var ve bugune kadar yapılan bütün iphone reklamlarında da aynı durum vardı.Yalnız macenstein.com yazarlarında biri burdaki reklam videosunda birşey farketmiş.

bu resimde toplamda 12 ikon var
bu resimde toplamda 12 ikon var

Yukardaki resimde clock bir aşşağıya kaymış yani 1 uygulama daha eklenmiş ama video da bu gözüküyor bir an için ele doğru zoom yapıyor zoomdan çıktığında ise yine 11 ikon görünüyor.
Bakalım bu taşın altında da ne çıkacak.

Google Maps’e Adsense

Hiroe | 05 Haziran 2007 16:37

Google maps’in üstündeki pinleri biliyoruz.o pinlerin üzerine gelindiği zaman açılan baloncuklarda google adsense reklamları çıkacakmış.Bu teknolojinin adına da mapplets deniyor.Burdaki sayfadan nasıl çalıştığına bakabilirsiniz.Örnek verecek olursak google mapi açıyorsunuz ve emlakları araştırıyorsunuz.Haritadaki pinleden birine tıkladığınızda direk orayla ilgili fiyat ve resim karşınıza çıkıyor.
Londra’da yapılan developer day konferansında google’ın yazılım geliştiricilerinden Andrew Eland bu teknolojinin nasıl çalıştığıyla ilgili bir sunum yapmış.Eland’ın açıklamasına göre kullanıcılar bu yeni uygulamanın tamamen kontrolünde olacakmış.İstedikleri zaman azaltıp isterlersede kapatabileceklermiş.