Bu siteye girip tüm yazıları okuduğumda hayretler içinde kaldım. Çünkü Hafif Yazarı olduğunu iddia eden bir grup yazar, hipangel nickinde, resmine ilk bakıldığında yaş olarak küçük olduğu fark edilen bir kıza saldırı düzenlemişler. Yaş olarak küçük dediysem de birikim olarak hiç de hafife alınmayacak biri. Saldırılara verdiği cevaplar bile çok yaratıcı ve orijinal …
Şimdi beynimi rahatsız eden birkaç soru var yüksek müsaadelerinizle onları sormak istiyorum.
Öncelikle bilgi ve tecrübenin vardığı son nokta bu mudur?
Burada neyin kavgası veriliyor.
Hipangel’ın 5 dakikada bir yeni yazı göndermesinden ben bir okuyucu olarak rahatsız olmuyorum da siz neden rahatsız oluyorsunuz?
Bir işe yeni başlamış (izafi olarak) bir insana destek olmak ve yol göstermek varken neden ayağına çelme takılmaya çalışılıyor.
Mesela bir şirkette çok çalışkan ve başarılı bir personel diğer personeller tarafından bir tehdit olarak algılanır ve hemen önlem alınmaya başlanır. İşin sonu o çalışkan olan kişinin işten attırılmasıyla son bulur.
Zaten bizim ülkemizde kural budur: kimse çalışkan olmasın ki benim tembelliğim ortaya çıkmasın.
Neden çalışana çalışmak isteyene yardım edip o kişinin yükselmesi sağlanmıyor ve tam tersi olarak kişiler susturulmaya çalışılıyor… Neden birlik, beraberlik ve dayanışma çerçevesinde bireylerin, toplumun, ülkenin ve insanlığın kalite çıtası biraz daha yükseltilmeye çalışılmıyor…
Bırakın yardım etmeyi, insanları yaptıklarından dolayı tebrik etmeyi deneyin….
Herkese iyi çalışmalar.
Hipangel yazılarını merakla ve ilgiyle bekliyorum…