bildirgec.org

hazel eyes

7 yıl önce üye olmuş, 15 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Minyatür trenler

hazel eyes | 17 December 2002 03:57

kim sevmez bu yetişkin oyuncaklarını? babamdan bana kalan setimi geliştirmeye uğraşırken, ilgili yüzlerce resim ve linke ulaşabileceğiniz basit ama doyuran bir siteyi bildiri yapayım dedim.

Cd kapakları

hazel eyes | 07 December 2002 02:31

bildirgeçte okuduğum p2p yazısındanda aldığım gaz ile filim arşivimi geliştirirken, filimlerimin kapaklarınıda yapıyim dedim ve internet beni, herçeşit yüzlerce cd kapağına ulaşabileceğim bir adrese götürdü…
sık kullanılanlara eklenebilecek bir site
[cdcovers]

gsm tarifeleri

hazel eyes | 25 November 2002 00:48

bana gelen fatura sonrası, faturalılara özel ufak çaplı bir tarife araştırma yaptım,

turkcell/bizbize,

dk: 229.000 (diger: 645.000)

sabit ücret: 958.120,

(+)çok yaygın, kapsama alanı geniş,

(-) pahalı, işe yarmayan tarifeler

aycell/normal

dk: 48.000 (diger: 218.000)

BiTEK-O başlıyor

hazel eyes | 23 November 2002 19:50

bilişim teknolojileri konusunda ilgili, istekli ve yaratıcı lise ve ilköğretim okulu öğrencilerini teşvik etmek amacı ile her yıl düzenlenen bir yarışmadır (konular: Web Tasarımı, Bilgisayar Yazılımı, Hayalimdeki Bilişim Projesi ve Bilişim Teknolojileri Araştırması). T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın izni, gözetimi ve denetimi ile gerçekleştiriliyor. Bu yarışmaya ilköğretim ve lise öğrencileri katılabilmeleriyle beraber, Değerlendirme, lise ve ilköğretim için ayrı kategorilerde yapılıyor.
bitek-o

bu yarışmayı geçen senden bilenler veya gidenler bilir… oradaki ortamı hiçbirşeye değişmem… katılmamama rağmen arkadaşlarımıza destek vermek bile çok eğlenceliydi, katılımı çoğaltıp rekabet zevkini tatmak amacı ile tüm arkadaşlarımızı davet ediyorum,

Sabit disk Doktoru

hazel eyes | 19 November 2002 20:29

internette gezerken, bir Software Downloads bölümüne girdim, ve gezinmenin yararını birkere daha gördüm, maxtor’un sitesinde bir programa gözüm çarptı açıklaması şöyle:

ortam şartlarından ve fiziksel darbelerden zaman zaman diskler üzerinde bozulmalar meydana gelebilir. Ancak Maxtor’un veri güvenliğinizi sürekli kontrol altında tutabilmeniz için geliştirdiği PowerMax yazılımı bu tip hataları tespit ve tamir eder.

diyor sitede, ben henüz denemedim ama bu program, markası maxtor ve quantum olan harddisklerde sorunsuz çalışabiliyormuş. gerekli kaynağıincelemenizi tavsite ederim,

icq all versions

hazel eyes | 03 November 2002 14:39

elime bir p100mmx bir kasa geçti, hemen değerlendirelim diyerekten, kardeşime bir net makinası yapayım dedim, tutturdu icq diye, yani tutup 2002 kuramazdım. düşün, taşın, araştır moduna girdim, bu siteyi bulu verdim, ilgilenen arkadaşlara…
: icq all version :

Msn 5.0 beta #0340

hazel eyes | 31 October 2002 12:46

internette rasgele gezerken, yeni bilgisayarımda msn olmadığını farkettim, hemen daldım google a msn dedim, oda bana msn 5.0 dedi, garipsedim birden, microsoft’un sitesine adım attım, öyle bir yenikik haberi göremedim, sonra acaba bu trojenmi dedim… indirip kurdum, hiçbirşey değilmiş, basaya 5.0
: google :

saatte 2 milyon Sms

hazel eyes | 24 October 2002 14:07

arkadaşlar biz cem uzanın telsime yolladığı mesajlardan kafayı yiyelim, buda olurmu diyelim sinirmiz bozulsun, sora bakalım:

Cep telefonun en yaygın olduğu ülkelerden biri olan İngiltere’de kısa mesaj servisini (SMS) kullanma rakamları sürekli olarak artıyor. Eylül ayına ilişkin son rakamlar, İngiliz abonelerin saatte 2 milyon kısa mesaj gönderdiğini gösteriyor.

Cep telefonu kullanımına ilişkin raporlar hazırlayan MDA (The Mobile Data Association) adlı kuruluş, geçtiğimiz ay gönderilen toplam mesaj sayısının 1.43 milyar olduğunu belirtiyor.

eywah ie. göçtü iconlar uçtu

hazel eyes | 22 October 2002 23:21

demeyin, çok eski ama işlevli bir program tavsiyem var >

bu programa nerede rasladım bilmiyorum ama iyki raslamışım, bilmeyenlere azcık anlatalım,Trayserver windows’unuzun sağ alttaki iconlarını organize etmenizi sağlar, çokmu kalabalık oldu “hide all”, bunu istemiyorum “hide msn”, misal yani, bunlar hikayesi olayın, asıl bomba, internet explorer göçünce tüm iconlarınız uçar ya, uçmuyor abi! pat hepsi geri geliyor.

download yapmaya karar verdiyseniz bir tüyo, en eski versionunu çekin, olmadı en yenisini çeker sorun çıkarsa bir eskiye dönersiniz…

azcık laubali bir yazı oldu, kusuruma bakmassınız umarım…

50 yıl bitmeyen süper pil

hazel eyes | 22 October 2002 18:33

Amerikan bilim adamları, en az 50 yıl kullanılabilen küçük bir atom pili geliştirdi. Alman Bild der Wissenschaft dergisinin internet sitesindeki habere göre, Ithaca kentindeki Cornell Üniversitesi’nde görevli bilim adamlarının geliştirdikleri pilin enerji kaynağı radyoaktif nikel 63 maddesi.

kaynak

Pili geliştiren ekipte yer alan elektronik profesörü Amil Lal, pilin prototipinin iki santimetreden uzun olduğunu, fakat bir milimetreye küçültülebileceğini kaydetti.

İleride kalp pili olarak kullanılması düşünülen radyoaktif pilin yaydığı ışınların insan vücuduna zarar vermediği belirtildi. (aa)