bildirgec.org

hattisas

6 yıl önce üye olmuş, 8 yazı yazmış. 1 yorum yazmış.

Bisiklet Jeneratörü

hattisas | 07 Kasım 2008 18:21

bike jenerator
bike jenerator

Deco Goodman tarafından geliştirilen sistem yollardaki tümseklerden yararlanarak elektrik üretiyor. Koltuğa yerleştirilmiş piezo-elektrik jeneratör enerjiyi depolama işini görüyor. Herbir sarsıntı elektriğe dönüştürülüyor ve bataryada depolanıyor. Ayrıca arka tekerleğe yerleştirilmiş büyük bir rotor da tekerlek döndükçe güç üretiyor.

bike jenerator
bike jenerator

Quantum of Solace

hattisas | 07 Kasım 2008 17:10

Quantum of Solace, bugün itibariyle Türkiye’de vizyona giriyor ve genel kanı filmin talepleri karşılayacağı yönünde. Daniel Craig, kendine yakıştırılan Martini Bond imajını bu film ile üzerinden sileceğe benziyor.

Yönetmen Marc Forster’ın yönetmenliğini yaptığı film, yüksek adrenalin sunan sahnelerle dolu. Araba kovalamacaları, uçak kazaları, tekne patlamaları bunlardan bazıları. Bond’un bindiği herhangi bir aracın motoru ve benzini varsa, muhtemelen hoş bir bayan yanındaki koltukta ona refakatçilik ediyordur ve araç bir başka motorlu araçla çarpışacaktır. Casino Royale’de olduğu gibi meşhur John Barry temalı melodiler filmin sonuna sürüp gitmektedir.Senaryoya göre Bond, uluslararası bir suç şebekesini ortaya çıkarmaya çalışır. Bunun yanında önceki filimdeki aşkı Vesper’ı ondan uzaklaştıran adamın da izini sürmektedir.

Tekrar tekrar zevk veren 10 zamazingo

hattisas | 06 Kasım 2008 16:06

Gizmodo insanların açıklanamayan zevkler alarak yaptıkları birtakım faaliyetleri tekrar tekrar yapabilmelerini sağlayan oyuncakları derlemiş.

Kabarcık patlatma oyuncağı

Bubble Wrap Toy
Bubble Wrap Toy

PuchiPuchi kabarcık patlatma oyuncağı iddialara göre en az gerçek kabarcık patlatmak kadar zevkli. Yalnız bir farkı var. Her 100 patlatmada bir pırt sesi, kapı sesi, köpek havlama sesi ya da seksi bir ses çıkarıyor.

Kabarcıklı Takvim

Bubble Wrap Calendar
Bubble Wrap Calendar

Toshiba’dan Dünyanın ilk Konuşan Projektörü

hattisas | 06 Kasım 2008 14:32

Toshiba dünyanın ilk konuşan, kablosuz ve üstün 3LCD teknolojisine sahip TLP-X200U projektörünü yayınladı. Bu yenilikler kullanıcılara daha kolay kullanım olanakları sağlayacak. vista uyumlu TLP-X200U 3000 ANSI lümen, 1,024×768 çözünürlük ve 600:1 kontrast özelliklerine sahip. ProjeKtörün işletim komutları ve sistem uyarıları kullanılarak sesli bir mesajla kullanıcılara yol gösterilecek. TLP-X200U sahip olduğu diğer özellikleriyle birlikte kullanıcı dostu bir projektör olma hüviyyetine sahip.

TLP-X200U mobile projektör
TLP-X200U mobile projektör

JVC’den “dünyanın ilk” 3D Projektörü

hattisas | 06 Kasım 2008 09:59

JVC DLA-RS2
JVC DLA-RS2

Toshibanın konuşan projektörünün ardından JVC dünyanın ilk 3D projektörünü sundu; JVC DLA-RS2. JVC adını teknoloji anlamında daima yeniliklerle duyurmuş bir firma ve 3D alanında da bir yeniliğe imza atmış oldu. Ev sinema keyfine farklı bir yaklaşım kazandıracak ürün özel bir gözlüğe gereksinim duymuyor. DLA-RS2, LCD ile benzer özelliklere sahip D-ILA projeksiyonu ve stereoskopik video işlemcisinikullanıyor.

Gizmoya göre detaylar ışıkta gizli. JVC DLA-RS2 çekirdeğinde ikinci nesil sensio 3D teknolojisinden faydalanmış. Üründen yüksek oranda verim alabilmek için 3D içeriğe sahip görüntüler gerekli. JVC DLA-RS2 2009’da piyasaya sürülecek.

İnce Laptoplar Yolda!

hattisas | 06 Kasım 2008 01:36

intel ultra thin laptop cooling
intel ultra ince laptop soğutması
Intel demonstrated laminar jet cooling
Intel katmanlı jet soğutmasını gösterdi

Birçok fonksiyonu gerçekleştirebilen, aynı zamanda bu işleri yaparken gerekli soğutmayı sağlayan ince bir laptop yapabilmek, baş edilmesi zor bir mesele. Geçtiğimiz ay Intel, laptoplar için kullanılabilecek yeni soğutma teknolojisini tanıttı. İntel dizayn ettiği bu sistemde, jet motorlarının çalışma prensibinden yola çıkmış. Jet motorlarının sıcaklığı çok yüksek değerlere çıkmasına rağmen, dıştaki katmanlı hava akış teknolojisiyle sıcaklığın yakıt tanklarına ulaşması önlenmiş oluyor. İşte bu örnekten yola çıkarak intel firması, laptopların yüzeyleri için tasarlanmış yeni sistemini sundu. Böylelikle üretici firmalar kendi “MacBook Air” üretimlerini gerçekleştirebilecekler.

Bloglarımıza “Konulu Yazılar” Bulalım

hattisas | 04 Kasım 2008 18:00

Günlük tutan ve bundan “reklamlar” vasıtasıyla para kazanmak isteyen arkadaşlarımızın karşılaştıkları sorunların başında “orijinal içerikli” yazılar yazma ya da yazamama gelir. Yazı kaleme alan arkadaşlarımız, konuları, kimsenin dikkatini çekmemiş yönlerden araştırmalı, değerlendirmeli ve yazmalılar ki yazdıkları yazılar orijinal olsun ve de google başta olmak üzere diğer arama motorları tarafından “page ranking” anlamında ödüllendirilsinler, yani aramalarda sitelerinde siteleri en üst sıralarda gelsin, siteleri ziyaretçiyle dolsun. Eğer yazı yazma konusunda “iyi değilim” diyenlerdenseniz, sizlere faydalanabileceğiniz, makalelerinden “free” olarak yararlanabileceğiniz bazı siteler;