bildirgec.org

ghtalas

10 yıl önce üye olmuş, 27 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

infografik

ghtalas | 24 April 2009 10:55

infografik bileştiği kelimelerden de anlaşılacağı gibi bilgiyle grafiğin birlikte ifade edildiği bir tasarım alanıdır.Grafikte kaynak açısından derinlik, dikkat çekicilik, etki, anlaşılır ve hızlı aktarım konusunda etkili bir tarz, gibi derinlikler hedeflendiğinde infografik en doğru yoldur. Özellikle eskiden sıkça okuduğumuz ansiklopedilerin resimlenmesinde sıkça kullanılan bir yöntemdir. Ülkemizde bu konuda oldukça kısıtlı bir çalışma alanı göze çarpsada çalışmalar yapan tasarımcılarda vardır. Yılmaz Aslantürk ve Tarık Tolunay bu konuda en çok bilinen tasarımcılardır. Kalıcı bir eser niteliği taşıyan infografik çalışmalarından etkili 50 örnek ise buradan görülebilir.

7 adet güncel logo galerisi

ghtalas | 10 January 2009 09:15

Logo tasarımında ilham almak ve örnek incelemek başlangıç için önemli adımlar.. daha önce verdiğim galerinin benzeri nitelikte farklı galeriler bu ihtiyacı duyanlar için güzel logo tasarımlarını bünyesinde barındırıyor..

bunlardan en ünlüsü ve bence en ciddi çalışmaları içinde barındıranı

logopond

kurban kartları

ghtalas | 07 December 2008 17:57

Özellikle Batı’da bir “Christmas Greeting” geleneği olduğunu biliyoruz. Ülkemizde bile Noel kartlarının kardan adamlı, Noel Babalı versiyonlarına sık sık rastlarız.

Bunun yanında Amerikan 4 Temmuz’u, Paskalya, v.b etkinlikler bir kutlama geleneği yaratmıştır.

Ülkemizde özellikle Kurban Bayramı’nın bu tarz bir kültürel gelenek taşıdığına inanıyorum. Bol kurban görseli olan kartlara eskiden daha sık rastlardık ama birkaç gündür mail kutuma gelen kutlama mesajlarının bunun sanal yolla devam ettiğini ve çeşitlilik gösterdiğini gösteriyor.

oyun satın almak için doğru adres

ghtalas | 22 November 2008 13:02

Orjinal oyun almak isteyenler çoğu zaman genel alışveriş siteleri içinde kayboluyor ya da açık artırma sitelerinde inanılmaz fiyatlara mahkum olabiliyor. benim gibi uygun bir semtte oturmayanlar da bir oyun için büyük alışveriş mağazalarına gitmek zorunda kalabiliyor.

İnternetten oyun almak için genel bir distribütör olan AralGame‘in sitesini kullanabilirsiniz. Aral Game tüm platformlar için hem güncel oyunları hemde arşivlik uygun fiyatlı oyunları satışa sunuyor. Konusunda ki en iyi alışveriş sitesi diyebileceğimiz portalda PC için 4,99 YTL‘den, 169,99 YTL‘ye kadar oyun bulmak mümkün. Üstelik kargo ücretleri de makul ölçülerde. Sadece oyun değil konsollardan aksesuarlara kadar oyunla ilgili geniş bir mağazaya ulaşmış oluyorsunuz.

logofaves: kaliteli logo galerileri

ghtalas | 21 November 2008 12:14

logo tasarım aşamasında bir tasarımcının en önemli adımlarından biri de trendi takip etmek ve örnekler incelemek. bazen “esinlenmek” bazen de genel piyasadan haberdar olmak için portfolyo sitelerini ya da galerileri takip ediyoruz. LogoFaves gerçekten etkileyici örnekler barındıran bir galeri sitesi. Takip edilesi ve örnek alınası çalışmalar için buradan

bazı örnekler…

open office 3.0 rc duyuruldu!

ghtalas | 10 September 2008 20:31

open office 3.0 Release Candidate 1 sürümü duyuruldu. Sürümde özellikle MS Office dosya uzantılarıyla uyum problemleri çözülmüş ve entegrasyon konusunda önemli değişiklikler yapılmış. bunun yanında yazılım suite programlarda olduğu gibi bir açılış arayüzüyle tüm programların aynı pencereden çağrılmasına da olanak sağlıyor. yine de meraklıların stabil versiyon için 16 eylül’ü beklemeleri tavsiye olunur. yine de yok ben beklemeyeyim bi bakayım diyenler bu linkten indirip deneyebilirler.