bildirgec.org

exedat

8 yıl önce üye olmuş, 31 yazı yazmış. 8 yorum yazmış.

Mavi bilgisayar iflas etti !

exedat | 01 July 2009 20:28

Türkiyenin büyük teknoloji mağazalarından mavi bilgisayar krize boyun eğdi ve iflas etti.29 haziranda mağazalara kepenkler vuruldu.Mavi bilgisayar çalışanları mağazaların ve depoların boşaltılıp çalışanlarında alacaklarının olduğunu ve mavi bilgisayardan alacağı olan esnafta mavi bilgisayarın ankara mağazasının önünde beklemiş ve tedarik edememişler.

Kesin olmayan kaynaklara göre mavi bilgisayarın en büyük ortağının ayrılması ve yanlış politikalar izlemesi üzerine battığını dile getiriyorlar.

TTNET Online işlem merkezi

exedat | 01 July 2009 17:44

TTNET haziran ayında yeni online işlem merkezini devreye soktu. Tarife değişikliği için artık telekoma gitmeye gerek kalmadı.

panelden görünüm
panelden görünüm

TTNETin anasayfasına giriyorsunuz sağda gördüğünüz online işlem merkezi linkine tıklayıp online işlem merkezi şifrenizi aldıktan sonra kontrol paneline giriyorsunuz.kontrol panelinde tarife değişikliği,fatura ödeme,kişisel bilgi değişikliği mevcut ayrıca ttnet servislerinide satın alabiliyorsunuz (ttnet müzik,ttnet wifi gibi..) şimdilik çok ayrıntılı bi panel olmasada başlangıç için gayet kullanışlı.fatura ödeme zaten yapılabilinmekteydi ttnet in kendi arabiriminden ama tarife değişikliği gibi telekoma gitme mecburiyetiniz olan işlemlerin internete taşınması çok güzel olmuş.

Alan adı (domain) nasıl alınır, yönetilir ve ipuçları hakkında

exedat | 15 January 2009 14:24

İnternet dünyasına başlangıç olarak ilk adımı atmak istiyorsanız en başta yapmanız gereken kendinize ait bir alan adınızın (domain) olması.

Bu konuda bir girişimde bulunmak isteyen insanların en fazla merak ettikleri konu alan adını nereden, nasıl, ne şekilde alıcağım ve sağlıklı bir şekilde nasıl alan adını yöneteceğim konusudur.

Eğer ben sadece blog yazacağım, websiteme fazla vakit ayırmayacağım diyorsanız ücretsiz blog servislerinin vermiş olduğu alt alan adlarını (subdomain) kullanmanızı tavsiye ederim. Kendinize ait alan adı almak istiyorsanız hadi başlayalım;

1.Nereden?

Bu konuyu iki sınıfa ayıracağım;
A.ingilizce hizmet veren firmalar
B.Türk firmalar

A. ingilizce bilen kişilerin alternatifleri ve kaliteli hizmet alma şansı daha yüksek. bu sektördeki popüler ve güvenilir firmalara bir bakalım;

enom
namecheap
godaddy
melbourne it
tucows

B.Türk firmalar ;

alantron
ihs
isimtescil

Paypal artık Türkçe !

exedat | 20 November 2008 22:47

Para transferi,online satış ve internet üzerinden alışveriş denildiği zaman akla dünyanın en yaygın online bankası diyebileceğimiz Paypalgeliyor.

Paypal bu güvenirliliğini ve popüleritesini tabiki ebay sayesinde elde etti.(paypal bir ebay iştiraki) Uzun zamandan beri Türkçe desteği bulunmayan fakat türk webmasterlar ve internetten alışveriş yapan insanlar tarafından sıkça kullanılan paypal türkçesi olmadığı için Türkiye deki genel kitleye hitap etmiyordu çünkü sitenin dili ingilizceydi.ödeme yaparken,kredi kartı bilgilerinizi girerken,üye olurken ingilizcesi olmayan insanlar maalesef kullanmaktan mahrum kalıyorlardı ama Paypal artık türkçe !!!

Sitenizin Değeri Ne kadar?

exedat | 11 June 2008 23:27

Sitenizi satmak istediğiniz zaman kendi kendinize acaba sitem ne kadar eder,kaç paraya alıcı bulur,ücreti nasıl belirleyecem gibi sorular sorabilirsiniz.Bunun kolay yoldan cevabını almak mümkün fakat hersitede bakılan kriterler farklı ve bu sorununuzu çözmek için açılmış siteler ne kadar tutarlı bu bilinmez ama bazı sitelerin baktığı kriterler doğru rakama yaklaşmanızı sağlayabilir.

Sitenizin değerini öğrenmek için kullanabileceğiniz siteler: (En iyiden – en kötüye)

1.Dnscoop
2.Glurk
3.Binaryincome
4.my website worth
5.Your website value
6.Sootle
7.website value calculator

Altivi Kapandı, personeli gözaltına alındı

exedat | 30 May 2008 07:44

Bildiğiniz üzere altivi kapalı zarfla açık arttırma düzenleyen ve ürünleri piyasa fiyatının yüzde 70 altından satan firmanın 35 personeli gözaltına alındı sitedeki ihalelerde iptal edildi. Bildirgeçteki eski bir yazıda da altivi’den ürün alan ve ürünü gelmeyen mağdurlar hatta sistemin dolandırmaya yönelik olduğu gözler önüne serilmişti. En sonunda firma hakkında yasal işlemler başlatıldı ve şuan altivi tüm ürünlerini ve geçmiş ihaleye girenlerin ücretlerini hesaplarına geri ödeyecekmiş. Siteye girip sistemin devre dışı olduğunu görmek mümkün.Kaynak.

500.000$ lık saat

exedat | 27 March 2008 12:40

zenith saat
zenith saat

Bu haberde;yukarda gördünüz saat satış fiyatı 500.000$ .zenith firmasının pilotlar için üretmiş olduğu saat siyah titanyum gövde ve gene titanyum kemere sahip.1.000 feet e kadar su geçirmez.ve saatin adınıda aldığı Zenith Defy Xtreme Zero-G .zero gravity den yani 0 yerçekimi anlamına geliyor.yerçekiminden etkilenmeyen bu saat aynı zamanda havadaki konum değişimlerinede duyarlı ve koordinasyon sağlayan sistemde içinde mevcut zenith tarafındanda patenti alınmış.

Milliyetten yalan haber !!!

exedat | 04 February 2008 05:36

milliyet
milliyet

2 Şubat 2008 tarihli milliyet gazetesindeki habere göre

Tekrar yaşaması istenen kişi Atatürk ; 200 bin kişinin oy verdiği internetteki “Tanrı Tekrar Kimi Göndersin” başlıklı ankette Mustafa Kemal önde. Atatürk’ün oyların yüzde 90’ını aldığı ankette, ardından gelen Einstein’a oyların yüzde 4’ü verildi

denmiş.Site adresi whoshouldliveagain.com ve haberde amerika merkezli denmiş.Siteye merak edip girdikten sonra
oylama felan göremedim ve sadece sonuçlar vardı bide türkçe reklamlar bende şüphelenip whois den domainin kime ait olduğuna baktım ve sonuç çok komik domain ihs.com.tr den kayıt ettirilmiş yani domain sahibi Türk ve kayıt tarihi 2 kasım 2007 – 3 aylık bir site.Amerika merkezli denilen türk sitesi ve oyların nerden nasıl geldiğinin belli olmayan sadece rant amaçlı bu siteyi milliyet gazetesi nasıl haber yapabiliyor anlamış değilim ki haber yapılabilecek çok kaliteli web sayfaları varken.

Flash diskimiz Gmail 6.4 gb !!!

exedat | 28 January 2008 02:31

Geçenlerde posta kutuma bakarken nekadar yerim kalmış diye harcadığım alana baktım ve kullnılabilir alanın 6362 MB olduğunu gördüm.Yani gmail sınırları birazdaha genişletmiş.Bu durumda belki hala bilmeyen yada kullanmayanlar için söyleyeyim Gmail drive programı sayesinde gmailinizi flashdiskiniz gibi kullanabilirsiniz.kullanımı gayet basit bir program.Gmail Drive programınıda burdan indirebilirsiniz.

gmail
gmail