bildirgec.org

ewrencik

6 yıl önce üye olmuş, 9 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

İlham Alınacak 50 Adet Kaynak

ewrencik | 26 Mayıs 2009 11:38

her tasarımcının tasarımına başlamadan önce bir ilhama gereksinimi vardır. bunu ilhamı geçmiş deneyimlerinden de alabilir; aklında birden bire de gelebilir ya da daha önce yapılmış tasarımlardan da ilham alınabilir. bu yazıda grafik tasarım, web tasarımı, arayüz tasarımı, kurumsal kimlik tasarımı, ambalaj tasarımı, logo tasarımı, tipografi tasarımı, motion graphic tasarımı kategorileri altında toplanmış toplam 50 adet ilham alınası kaynak bulacaksınız.

grafik tasarımında ilham alınabilecek kaynaklar

1. design flavr

design flavr
design flavr

2. muse

muse
muse

psd’yi html’e çevirebilmeniz için 21 adet ders!

ewrencik | 25 Mayıs 2009 11:45

Birçok kişi o ya da bu şekilde; dersleri kullanarak, hazır dosyaları indirerek vb. yollarla photoshop’da web sitesi oluşturabiliyor. Ancak pek azımız bunu iyi bir şekilde harmanlanmış bir web sitesine dönüştürebiliyor. Bu yazıda Psd’yi HTML’e dönüştürmeyi öğrenebileceğiniz 21 adet ders bulacaksınız. Dilerseniz daha önce yayınlanmış şu bildiriye ya da buna da bakabilirsiniz.

1. the design lab: psd conversion

Psd çevirme

2. from psd to html, building a set of website designs step by step

adım adım psd’den html

taslaktaki yazımın yarısı silinmiş?

ewrencik | 21 Mayıs 2009 10:17

Yazacağım bildiriyi daha sonra devam etmek üzere taslağa almıştım. Ancak daha sonra giriş yaptığımda sadece “giriş” bölümünün olduğunu gördüm. Diğer yazılar neden silinmiş olabilir?

icloud türkçe!

ewrencik | 13 Mayıs 2009 23:41

“Dünyanın ilk ücretsiz çevrimiçi bilgisayarı” icloud 10 Mayıs 2009 tarihinden beri türkçe. Yoğun süren bir çabanın ardından Daniel Arthursson türkçe sürümün yayınlandığını açıkladı. icloud hakkında bilgi almak için daha önce yapılmış şu bildiriye göz atabilir, ya da icloud sitesine gidip üye olmakla işe başlayabilirsiniz.

Unutmadan siteleri henüz türkçe değil. Ayrıca icloud bilgisayarınızın türkçe olmasını istiyorsanız, oturum açtıktan sonra sağ alt kısımdan türkçeyi seçin.