bildirgec.org

electro

6 yıl önce üye olmuş, 22 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

88 Minutes

electro | 20 Mayıs 2008 13:12

88 Minutes
88 Minutes

Jack Gram ünlü bir psikiyatr ve üniversitede profesördür. Seri katil olan Forester ı yakalar ve jüriyi de ikna ederek idam edilmesini onaylatır. Fakat Forester’ın idamından önce Jack’e bir telefon gelir ve 88 dakika içerisinde öleceğini söylenir.

Yaklaşık 15-20 dakikada bir hem arayarak hem de kötü sürprizlerle ölme zamanının yaklaştığı hatırlatılır.

Forester’ın bunu yaptırdığından şüphelenen Jack’e kurulan tuzak çok büyüktür aslında. Amaç, tüm suçların Jack’in üzerine yıkılıp Forester’ı suçsuz çıkartmaktır. Ve Jack’in öldürülüp intikam alınmasıdır.

Divx olarak izlediğim film, sürükleyici ve bazı sahnelerde YUH be inanılmaz falan diyebiliyorsunuz. Kesinlikle tüm oyuncular mükkemmel oynamış. Alpachino nun oyundaki karakteri kendisine birebir uymuş.

Replikler

electro | 07 Mayıs 2008 15:48

Hep film tanıtımı veya eleştirisi yapacak değiliz ya. Bu seferki yazım da filmlerin vazgeçilmez cümlelerini oluşturan replikler ile ilgili.

Bir çok film ve dizide belki de filmin en can alıcı sahneleri hep repliklerden oluşmuştur. Bazen güldüren bazen yuh anasını söze bak dedirten hatta amma koydu lafı dedirten şeylerdir replikler.

İşte konu replik olunca filmi izlerken not tutmayı sevmeyenler için bir sitebuldum. Şans eseri kurtlar vadisi ıraktan bi repliği ararken denk geldim.

Rounders – Tutku (1998)

electro | 07 Mayıs 2008 14:59

Rounders
Rounders

Hukuk öğrencisi olan olan eski bir poker tutkunu olan kahramanımız sevgilisine söz verip bu tutkusundan vazgeçmiştir. Hayatını güzelce devam ettirirken eski arkadaşı Worm’un hapisten çıkması ile tekrar çıkmaza girer.

Eski arkadaşı Worm (Edward Norton) için tekrar kumar masasına dönüp dönmemekte kararsız kalan Mike (Matt Damon) arkadaşı için hayatını yine çıkmaza sokar ve KumarMasalarına geri döner.

Gittigidiyor.com Yenilendi

electro | 16 Nisan 2008 08:24

GittiGidiyor
GittiGidiyor

Türkiye’nin ebay‘i olarak yola çıkan nedeyseher seneeni özellikler ekleyeek gittikçe profesyonelleşe geçen sene itibari ile eBay iştiraki olan açık arttırma sitemiz GittiGidiyor.comtasarımsal değişiklikler yapmış.

Daha hoş bir görüntü ve daha sadece olmuş kanımca.

Mad Money (2008)

electro | 15 Nisan 2008 12:22

Mad Money
Mad Money

Bridget evini kaybetmek üzere olan umutsuz bir ev kadınıdır. Yaşantısını normal düzeyde devam ettirmek istediği süre içerisinde kocasıd a işten çıkartılınca iyice çöküntüye uğrar. Bir iş bulup çalışmak ister fakat hep ev kadını olduğu için elinde bir mesleği bulunmamaktadır.

Bür süre sonra anca bir bankada kapıcı olarak işe başlayabilen Bridget kendisi gibi ümitsiz 2 tane daha kadınla tanışır bankada.

Hayatını mutlu mesut devam ettirmek için çalışan Bridget ve arkadaşları çareyi çalıştıkları bankayı soymakta bulurlar. Lakin her amerikan filminde olduğu gibi bu banka da (Federal Reserve Bank) dünyanın en korunaklı ikinci bankasıdır.

Horton (2008)

electro | 14 Nisan 2008 11:42

Horton (2008)
Horon (2008)

Ice Age‘in yaratıcılarından olan Hortonbir filin kimsenin göremeyeceği ufaklıktaki bir toz zerreciğine yardımını anlatıyor.

Zaman geçtikçe toz zerreciğinin asında Kimler Şehrin’de yaşayan Kimler’in olduğun öğrenir Horton.

Uçuk bir konuya sahip olan Hortonfilmi Ice Age’in yaratıcılarından olduğu için izlenilir düşüncesindeyim.

Anestezi (AWAKE)

electro | 10 Nisan 2008 17:55

Anestezi
Anestezi

Hayden Christensen, Jessica Alba, Lena Olin ile Terrence Howard’ı buluşturan, konusu itibari ile gerçek yaşamı anlatan fakat daha önce benzeri çekilmemiş bir film Anestezi.

Kısaca filmin konusu, kalp nakli yapılacak bir hastanın anestezi esnasında sadece vücudunun uyuması fakat beyninin sağlıklı çalışmaya devam ederek çevresinde çevrilen dümenleri görmesi üzerine kurulu. Filmdeki bağlantılar çok kuvvetli fakat boşlukta kalan noktalar da var.

İlaçlı Google – Eğlencelik Arama Motoru

electro | 19 Şubat 2008 21:54

ilaçlı google
ilaçlı google

Küçük Google‘dan esinlenilerek yapılan bir eğlenceli googletürevi ile daha karşı karşıyayız. İlaçlı Google eğlencelik olarak kendine eski gazoz hap ustalarından, extacy nin olmadığı zamanlarda en iyi kafayı güzel yapma yöntemini seçen üstad Nuri Alço‘yu seçmiş. Yazılar ve linkler ayrıca arama sonuçlarındaki anlatımlar hepsi hap, ilaç, alkol ve karışımı üzerine kurulmuş durumda. Bence bi bakılmalı.buradan, Sanırım yeni bir ferrari alıcam tarzı bi zincir oluşuyor.

Facebook’da Toplu Engelleme

electro | 01 Şubat 2008 07:13

Birçoğumuz facebook‘a üyeyizdir. Ve gelen davetlerden de bir o kadar sıkılmışızdır. “Nasılım?”, “En güzel Gözlü Kim?”, “Kim kiminle Nerede” v.b gibi gereksiz uygulamalar yüzünden facebook’dan benim gibi çıkmış bile olabilirsiniz. İşte bundan bıkan bir grup genç IgnoreAll diye bir sistem hazırlamışlar.

IgnoreAll’u sadece sık kullanılanlarınıza ekliyorsunuz. Davet sayfasına geldiğinizde ‘Sık Kullanılanlar’dan IgnoreAll’u seçiyorsunuz ve sizin için Arkadaşlık Talepleri hariç herşeyi engelliyor.