bildirgec.org

dzt

8 yıl önce üye olmuş, 22 yazı yazmış. 1 yorum yazmış.

bir masa dolusu plak katili

dzt | 29 June 2006 21:23

dön baba dönelim
dön baba dönelim

daha önce zamazing.org‘da iki kez bahsi geçen hareketli plakçalar “vynil killer” (plak katili), bir çeşit alt-kültür fetiş objesi haline gelmiş durumda sanırım. keza bu kez de sound-art kollektifi “staalplaat soundsystem“in “yokomono” isimli enstalasyonunda karşımızdalar.

küçük bir modifikasyonla, biricik vw vanımızın üstündeki hoparlör yerine bir fm vericisi var. plak katilleri dön baba dönerken özel bir frekanstan müziği yayıyorlar, staalplaat soundsystem üyeleri de mixerlerine bağlı olan alıcılar sayesinde gerçek zamanlı olarak bu müzikleri mixliyorlar. [kaynak]

Plak Katili

dzt | 15 May 2006 18:38

Yukarda gördüğünüz şirin VW van aslında bir plakçalar! Plağınızın üstünde dön baba dönerken, altındaki iğne ve üstündeki minik hoparlör sayesinde şarkıları çalıyor. Tabi ses rezalet ve plağın çizilme tehlikesi yüksek. Adı üstünde: vinyl killer.

akıllı kutusu

dzt | 01 October 2005 19:04

amerikali komedyen Jon Stewart Wired’a demiş ki:

televizyondaki şeylerin yüzde 12’sinin iyi, 88’inin boktan olduğunu düşünüyorum. buna “iyilik teoremi” diyorum. bu sabit bir sayı gibi. tv evreni büyüse de bu oran onun içinde sabit kalıyor.

süp-per bir fikir değil mi? amerikan televizyonunu bildiğim kadarıyla olağanüstü haklı. hatta iddia edebilirim ki herifler resmen en berbat dizileri bile belli bir kalitenin üstünde yapıp izletebiliyor. buna örneğim de: kevin hill.

insan, düşünen hayvan

dzt | 30 March 2005 20:06

details ve GQ adlı “erkek” dergilerinin online mekanı olan men.style.com‘un en son ana sayfa makalelerinden biri “how to be a male groupie.” imaları ardımızda bırakıp biraz da kibarlaştırarak türkçeye çevirmemiz gerekirse: “hanım rock starlarımızı tavlama klavuzu.”

the kills‘den vv, letigre‘den kathleen hanna, yeah yeah yeahs‘den karen o gibi son zamanların revaçta hanımlarının nelerden hoşlandıklarından tutun, onları ilk buluşmada nereye götürmeniz gerektiğine kadar kilit püf noktalarını bir araya getiren bir yazı.