bildirgec.org

cwanch

10 yıl önce üye olmuş, 17 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Su Yeniden Tasarlandı

cwanch | 28 January 2010 14:24

KOR ONE
KOR ONE

KOR ONE adlı bu ürün, hergün kullandığımız ancak önemsemediğimiz su şişesine farklı bir boyut kazandırıyor. Son yıllarda dünya üzerinde artan çöp birikimini azaltma, paketleme mazlemelerindeki kanser yapıcı maddelerden arınma ve şişelenmiş suya artan talepden yola çıkarak tasarlanan KOR ONE aynı zamanda şık tasarımı ve kullanım kolaylığıyla da ön plana çıkıyor. Kapağın altına yerleştirilen KOR TAŞI‘nın üzerindeki gizli mesajlar ise insanı motive edici ve insana ilham veirici nitelikte… Detaylara buradan, buradan ve buradan ulaşabilirsiniz.

KOR ONE
KOR ONE

Çift Kişilik Deniz Yatağı

cwanch | 07 May 2008 12:20

Malum yaz ayları yaklaşıyor, bir deniz yatağı edineyim de güneşin keyfini çıkarayım diyenlere, bu zamanzingoya bakmalarını tevsiye ederim. 3 milimetre kalınlığında PVC den yapılmış bu su yatağının en dikkat çekici özelliği, ortasına yerleştirilebilen ve içinde içeceklerinizi muhafaza edebileceğiniz bir soğutucunun olması. Kolaylıkla şişirilebilen bu yatağın fiyatı ise 129.95$. Ayrıntılar burada ve burada.

Alo Kanka

cwanch | 11 April 2008 18:32

Alo Kanka
Alo Kanka

Alo Kanka, İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından halka sunulan bir gsm mobil ihbar hattıdır. 08.04.2008 Salı gününden itibaren faaliyete geçen sms sistemi ile 1550 e sms göndererek ihbarda bulunabilir, plakanızın çalıntı ya da pasaportunuzun hazır olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Ayrıntılar için buraya ve buraya tıklayınız.

Dişe Takılan Bluetooth Mikrofon

cwanch | 01 April 2008 10:15

Diş içersine açılan ufak bir deliğe yerleştirilen bu mikrofon konuşurken ağız içersindeki ses dalgalarını ve titreşimleri toplayarak kusursuz bir ses ortaya çıkarıyor. 2.2 mm genişliğinde, 1.7 mm derinliğindeki zamazingo, bluetooth özelliğine sahip tüm telefonlar için uyumlu. Fiyatı hakkında henüz bir şey söylenmemiş ancak ayrıntılı bilgiye buradan ve buradan ulaşabilirsiniz.

Bluetooth Dental Insert Microphone
Bluetooth Dental Insert Microphone

Çok Amaçlı Dikiz Aynası

cwanch | 31 March 2008 00:13

Çin yapımı bu dikiz aynası aynı zamanda navigasyon sistemi içeriyor. 4 inçlik dokunmatik ekranı sayesinde isterseniz 480 x 272 pixel çözünürlük ile video oynatabilir ya da hafızasına kaydettiğiniz mp3/mp4 formatındaki şarkıları dinleyebilir, isterseniz de bluetooth ile telefonunuza gelen aramaları cevaplayabilirsiniz. Ayrıntılar için buraya ve buraya tıklayınız.

İlginç Beher

cwanch | 28 March 2008 19:39

Çeşitli yerlerinden işaretlenmiş bu beher, içine koyduğunuz sıvının hacmini hem mililitre cinsinden gösteriyor hem de sıvının hacmine eşdeğer hacimdeki ilginç şeylerle kıyaslamanızı sağlıyor. Ayrıntılar için buraya tıklayınız. Satın almak istiyorum diyorsanız ise buraya tıklayınız.

İnanılmaz Protez Kol

cwanch | 29 February 2008 02:09

Dean Kamen tarafından geliştirilen bu robot protez kol, 26 yıl önce iki kolunu birden kaybeden bir adam üzerinde denenmiş. Sonuç ise çok şaşırtıcı. Ayrıntılar burada, burada ve video ise buradave burada.

Sileceksiz Cam

cwanch | 25 February 2008 05:10

Leonardo Fioravanti tarafından tasarlanan bu zamazingo dört katmandan oluşmakta. Birinci katman (havayla temas halindeki), güneş ışınlarını filtreliyor ve suyu uzaktaştırıyor. İkinci katman, cam üzerindeki tozların kenarlara doğru itilmesini sağlıyor. Üçüncü katman, cam üzerindeki tozu algılayıp ikinci katmanın harekete geçmesini sağlıyor. Ve son olarak dördüncü katman ise tüm bu mekanizmanın elektrik enerjisini sağlıyor. Nanoteknoloji ürünü olan bu zamazingonun seri üretimi 5 yıl içerisinde başlayacak gibi gözüküyor, ancak çalışan bir örneği Hidra adlı bu prototip de kullanılmış. Ayrıntılar için buraya ve buraya tıklayınız.

Egzoz Burger

cwanch | 24 February 2008 11:08

Exhaust Burger
Exhaust Burger

İranlı tasarımcılar tarafından düşününülen bu zamazingo, fazladan hiç bir enerji sarfı olmadan hamburger köftenizi pişirmenizi sağlıyor. Yolda gidiyorsunuz, karnınız acıktı, hemen bu zamazingoyu egzoza takıyorsunuz ve siz yola devam ederken köfteniz de pişiyor. Egzozdan çıkan sıcak artık gazların ısı enerjisinden faydalanmak enerji kaybına tahammül edemediğimiz şu günlerde oldukça akıl karı. Daha fazla bilgi burada, burada ve şurada.

Süper Mario’ nun Gelişimi

cwanch | 22 February 2008 19:53

Evolution of Super Mario
Evolution of Super Mario

Hepimizin yakından tanıdığı Süper Mario karakteri geçmişden günümüze oldukça yol katetti. 80’li yıllarda bir video oyunu olarak Nintendo’ nun piyasaya sürdüğü Super Mario Bros. ilk sağa ilerlemeli platform oyunu olmakla birlikte kendisinden sonra gelen birçok oyuna örnek teşkil etmiştir. Süper Mario‘ nun gelişimi ve daha fazlası burada ve şurada.