bildirgec.org

craft

8 yıl önce üye olmuş, 2 yazı yazmış. 16 yorum yazmış.

Ümitsiz bir karanlıga dogru

craft | 24 January 2007 15:19

Cehalet kötülüğü nasıl da besliyor ; zalim ,anlayışsız kıt beyinlilerin ellerinde oyuncak oldu hayatlar.çok ciddi biçimde koşullarımızı şekillendiren şahsiyetlerin kaba gücüne teslim olmuş vaziyetteyiz . bilgi ,hoşgörü ,anlayış ; insanlık hiçbir anlam ifade etmiyor. ..silahın gücü işte…Kimin sesi daha gür çıkıyorsa o haklı.kim bugünün kontrolüne sahipse gelecek de onun ellerinde.kim gelecege sahipse geçmişi de degiştiriyor insanların beyninde.

Toplumsal hafıza denen şey kocaman bir yalan ! Kafalarını bela getiriyor diye vücutlarından kendi elleriyle koparmış bu ülkenin insanları ; dev bir zombi sürüsü gibiler, yada tam bir kurt kuzu hikayesi her şeyin özeti.korkunç bile degil artık bu görüntü , normal her şey! Bu insanı insanlıktan çıkaran aşırı normallik …bu zihniyet… yaşamayan insanlar … ümitsizlik…bogulmamaya imkan varmı ? ümitsizlik hastalıgına yakalanmamak içten bile degil! Ve bu öldürür insanı , yok eder , ediyorda zaten.

Gazi M.Kemal Atatürk

craft | 01 November 2006 11:15

Akp belediyesinin afişlerinde ulusa seslenilirken Atatürk ‘ten neden sadece “G a z i M. Kemal Atatürk” olarak bahsediliyor anlayamıyorum. Sanki M.Kemal Atatürk sadece bir “gazi” mi yani neden “Ulu Önder M.Kemal Atatürk” demiyorlarda “Gazi M.Kemal Atatürk” diyorlar ? …seker bayramlarında camilere türk bayrakları asmalar özelliklede sadece “gazi”diye bahsedilerek! Dini bayramlarımız cumhuriyet degerlerinin bir parçasımıdır ? Eger dini günlerde Atatürk ü hatırlamamız , Cumhuriyet degerlerini hatırlatmamız gerekliyse ; Cumhuriyet bayramında , 23 nisanda, 19 mayıs gençlik bayramında 30 ağustos’da da dini degerlerimizi ,önderlerimizi mi hatırlamamız mı gerekir ozaman?