bildirgec.org

Bygumus

8 yıl önce üye olmuş, 18 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Köpeğinizin Derdini Bu Aletle Anlayabilirsiniz

Bygumus | 10 August 2009 13:10

Bir Japon oyuncak şirketi öyle bir aygıt icat etti ki iddia edildiğine göre bu aygıt köpeğinizin havlamasından köpeğinizin hangi duyguda olduğunu anlıyor ve bunu kelimelere döküyor.

Bowlingual Voice
denilen aygıt; konuşabiliyor ve 6 duyguyu da anlayabiliyor. Bu duygular üzüntü, sevinç, tehlikeye karşı uyarma, ihtiyaç hali, mutluluk ve hayal kırıklığı.

Ayrıca konuşulan “benimle oyna” “beni yalnız bırak” ve “üzgünüm” gibi deyimleri de kaydedebilme özelliğine sahip.

Bowlingual Voice
Bowlingual Voice

2009 Tokyo Oyuncak Şovu’nda gösterilen aygıtın olgun köpeklerde en iyi çalıştığı söyleniyor.

Takara Tomy tarafından üretilen £129 değerindeki aygıt köpeğin boynuna bağlanan bir mikrofona ve hayvan sahibinin taşıması için temel işlemler yapan avuç-içi aygıta sahip.

Köpek havladığında mikrofon ses kaydı yapar ve mikrofon kaydedilen ses verisini sahibinin kablosuz olan avuç-içi cihazına aktarır. Sonra cihaz, veriyi kelime olarak tercüme eder. Tercüme edilen kelime hem sesli hem de dijital olarak hayvan sahibine iletilir.

Üçü bir arada kahvaltı makinesi

Bygumus | 10 August 2009 11:40

Öğrenciler için çok uygun olan bu ürün 4 kupa doldurma hazneli filtreli kahve makinesi, bir 8×10,5 inç boyutunda saç ızgara ve bir de 4 dilim haznelik tost fırınına sahip. Buna ek olarak üçü bir arada kahvaltı makinesinin 30 dakika süreli zamanlayıcısı da var. Ürünün yüksekliği 16x14x13″ (inç), genişliği ise 1300’dür. 39,99$’dan satışa sunuluyor.

Üçlü FırınKaynak

Guardian Angel – Koruyucu Melek

Bygumus | 09 August 2009 22:41

Guardian angel ismi halk efsanelerinden alınan özel bir güvenlik ve iletişim aygıtıdır.Guardian angel, altında kamera bulunan bir helikopter olarak tasarlanmıştır. Böylece helikopter uçarken kamera etraftaki resimleri çekebilecek ve birkaç saniye içinde canlı video akışı sağlayan bir güvenlik şirketine, polise veya ambulansa bu resimleri gönderebilecektir.

Guardian Angel
Guardian Angel

Maalesef bu aygıt şimdilik bir kavramdır. Fakat yakın gelecekte bu aygıtın ortaya çıkacağı düşünülüyor.

Dudak Okuyan Bilgisayar Teknolojisi

Bygumus | 04 May 2009 09:14

İngiliz bilim adamları hem dudak okuyan hem de bazı diller arasındaki farkı anlayan bir bilgisayar geliştirdi. Yani bilgisayar dudak okuduğu kişinin hangi dilde konuştuğunu anlıyor.

lip reading
lip reading

East Anglia üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümünde çalışan araştırma görevlileri iki dil ve üç dil konuşabilen 23 konuşmacının dudak hareketlerini istatistiksel olarak modelleyerek bu teknolojiyi geliştirdiler.Ayrıca üniversite yetkilierine göre herhangi bir şahsın konuştuğu dilin aygıtta tanımlanma sonucu çok yüksek bir doğruluk oranıyla çıkmakta. Tanımlanabilen diller İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça, Mandarince(Kuzey Çin dili), Kantonca(Güney Çin dili), İtalyanca, Polonyaca ve Rusçadır. Araştırmacıların tahminlerine göre buluş sağırlar için pratik yapmayı ve ordu birimlerinin denizaşırı ülkelelerde hizmetini kolaylaştırmayı sağlayacak.
[Kaynak]

Kameralı Dikiz Ayna: Önden Kazalarda Kim Haklı Belli Olabilecek

Bygumus | 27 April 2009 12:14

dikiz ayna
dikiz ayna

Dikiz aynasının genel özellikleri şunlardır;

  • Motor çalıştığında aynanın kayıda başlaması
  • Gerçek zamanlı ses video görüntüsü olarak kayıt yapma özelliği
  • 2,5 inç LCD ve geniş açılı görüntü
  • CCD tipinde pikseller için video çözünürlüğü: NTSC 510×498; PAL 500×582
dikiz ayna
dikiz ayna

Nintendo DS HCGT: Oyun Oynarken Sağlığınızı Korur

Bygumus | 25 April 2009 09:19

HCGT (Health Control Game Timer) Nintendo DS firması için yapılmış. kullanıcıların yüzleri DS’nin ekranına çok yaklaştığında “bip” sesi çıkarıyor. cihaz ayrıca 30, 60, 90 ya da 120 dakika oyun zaman limitlerine ulaştığında da ses çıkararak kullanıcıyı uyarıyor. ürünün satış fiyatı 40$.
[Kaynak]

HCGT
HCGT

Yastık Klavye

Bygumus | 24 April 2009 18:18

Rusya’da yapılan bu ürün onaylanmış bir prototip olup bilgisayar karşısında çok zaman geçirip yorulanlar için yapılmış. 2 Nisan 2009 yılında Rusya’da üretimine başlanan bu ürünün satış fiyatı 1200 Rubledir.
[Kaynak]
[Kaynak 2]

pillow
pillow

Stardust Parlak Mobilya

Bygumus | 24 April 2009 17:00

Via Lattea
Via Lattea

Stardustiçi görünen koltuklar ve yastıklar bütünüdür. Bu mobilya Via Lattea denilen karbon tabanlı siyah ipliklerle donatılmış beyaz kumaştan oluşur. Bunun haricinde içi havayla doldurulmuştur.

Arabanızı En Güvenli Park Etmenin Yolu: Cardok Garaj

Bygumus | 24 April 2009 09:51

Cardok garaj Londra yerellerinde görülmeye başlanan ilginç bir park etme çözümüdür. Araba hidrolik asansörle kaldırılıp indiriliyor. Ücreti tek model için 61,181 $ olup iki katlı modeller için ise 72,186 $ dır.

cardokgaraj
cardokgaraj

cardokgaraj2
cardokgaraj2

[Kaynak]

Elmas Detektörü

Bygumus | 23 April 2009 14:23

Bu detektör madeni taşların elmas olup olmadığını kontrol eder. Aygıt bip sesi ile taşın ne çeşit bir taş olduğunu 3 kategoride belirtir. Eğer kırmızı ışıkla beraber sürekli bip sesi gelirse aygıt size bu taşın pırlanta olmayıp pırlantaya yakın olan mozanit taşı olduğunu gösterir. Eğer taş elmas ise detektör yeşil ışıkla beraber sürekli bip sesi çıkarır. Eğer aygıt bip sesi vermezse taşın, mozanitten farklı fakat mozanite benzeyen bir taş olduğunu bildirir.

diamond detector
diamond detector

Ayrıca detektörün herhangi bir taşı algılaması yaklaşık 1 saniye alıyor. 9 volt pille çalışan bu ürün 199,95$ satış fiyatıyla DiomandNite denilen firmada bulunmakta.
[Kaynak]
[Kaynak 2]