bildirgec.org

bluish

10 yıl önce üye olmuş, 17 yazı yazmış. 7 yorum yazmış.

iPhone Türkiye’de (Çok yakında)

bluish | 20 August 2008 09:39

Turkcellve Vodafone iPhone 3 ’yi kullanıcılarına sunmak üzere Appleile anlaşma imzaladı. E tabi İki şirketinde aynı günlerde böyle bir anlaşma yapmış olması dikkatleri çekti.

Turkcell’den yapılan açıklamada, iPhone 3G’nin, hem iPhone’un tüm devrim yaratan özelliklerine sahip olacağı hem de 3. Nesil teknolojilerinin gelmesiyle 2 kat hızlı olacağı vurgulandı.

Oline Sapığa 4 Yıl Hapis

bluish | 13 August 2008 15:28

47 yaşındaki hacker trojen yardımı ile 19 yaşlarındaki bir kızın webcam‘inin kontrolünü ele geçirmeyi başarmış. Ancak bununla yetinmeyip kıza kamera karşısında soyunmasını, eğer dediğini yapmazsa çektiği resimleri herkese göndereceğini söyleyerek şantaj yapmış.

Yapılan şantaja karşılık vermeyen akıllı kız hemen polise müracat ederek sapığı kıskıvrak yakalatmış. 4 yıl hapis cezasına çarptırılan adam, çıktıktan sonrada trojenlere devam edermi bilinmez.

“Banksy” duvar resmi

bluish | 02 August 2008 16:25

banksy
baksy

10 yıldır başta İngiltere olmak üzere dünyanın birçok farklı ülkesinde yaptığıçarpıcı duvar resimleriyle ünlenen sanatçı “Banksy”nin gizlenen kimliği İngiliz basınında tartışma konusu oldu. Son olarak Mail On Sunday, resimlerine “Banksy” imzasını atan sanatçının gerçek kimliğini ortaya çıkardığını duyurdu. 1998’de İngiltere’de sıradan bir sokak sanatçısı olarak duvar resimleri yapmaya başlayan Banksy, şimdi dünya çapında üne sahip. Kısa sürede kendi tarzını yaratan ve çarpıcı resimleriyle dikkat çekmeyi bilen Banksy, eserleri kadar kimliğiyle de tartışma konusu. Zira bugüne dek yüzünü gizlemeyi başaran Banksy’nin kimliği belirsiz. Sanatın müzelerden sokağa inmesini savunan Banksy çalışmalarında , savaş karşıtı, çevreci, hayvan haklarını savunan ve tüketim çılgınığını eleştiren mesajlar veriyor. Londra’nın yanı sıra Paris ve Barcelona gibi metropollerde birçok eseri bulunan Banksy, İsrail’in Batı Şeria’da Filistinlileri izole etmek için inşa ettiği duvara çizdiği resimlerle de yankı uyandırmıştı. Büyük şirketlerin birlikte çalışma önerilerini bugüne dek reddeden Banksy’nin eserlerine biçilen değer artık yüzbinlerce dolarla ifade ediliyor. Müşterileri arasında Angelina Jolie ve Christina Aguilera gibi ünlü isimlerin de bulunduğu Banksy ise derdinin iyi resimler yapmak olduğunu söylüyor.

5N1K+1T Gazete Tasarım Günleri

bluish | 14 June 2008 19:23

5N1K+1T Gazete Tasarım Günleri’nin 3.sü başlıyor. Zaman Gazetesi’nin düzenlediği Gazete Tasarım Günleri seminerine, Güzel Sanatlar ve İletişim fakültelerinde okuyan ve yeni mezun olan öğrencilere öncelik tanınacak. Diğer yandan yayın tasarımına ilgi duyan kişilerinde ihmal edilmeyeceği söyleniyor. Seminere katılmak için fotoğrafınız ile birlikte CV’nizi ve varsa 3 adet çalışmanızı [email protected] mail adresine göndermeniz gerekiyor.

Quantum ile güvenli haberleşme

bluish | 22 October 2007 08:12

“Quantum” ismini duymak bile insana güven ve heyecan verirken, avrupalı araştırmacılar geçen hafta salı günü, elektronik haberleşmeyi çok daha güvenli hale getirecek quantum fiziği etkisini uzak mesafede kanıtladıklarını açıkladılar.

European Space Agency’deki bilim insanları, entanglement (quantum dolaşıklığı) (iki ışık parçasının veya fotonların birbiri ile etkileştikten sonra birbirine bağlı hale gelmesi) özelliğinin fotonlar 144 kilometre uzaklığa eriştiğinde dahi korunduğunu doğruladılar

GOOG-411

bluish | 15 October 2007 18:50

Google yine Google’liliğini yapti ve GOOG-411 i çıkarttı. Artik google’yi arayarak kendi sesinizle ogrenmek istediginiz yeri sorabilir ve cevabin cep telefonunuza resimli olarak gelmesini bekleyebilirsiniz. Hemde Ucretsiz olarak.

Bu servisi kullanmak icin 1-800-GOOG-411 (1-800-4664-411) numarasini cevirip, aramak istediginiz yerin ismini soylemeniz yeterli olacak. Bu sekilde google otomatik olarak sesinizi kelimelere donusturecek ve cevabi ya anında sesli olarak yada özel olarak cep telefonunuza mesaj yoluyla bildirecel.

Bedava “Kucak” !

bluish | 11 October 2006 18:44

Elinde “Free Hugs” yazılı bir pankartla, sokak sokak gezip, bedava kucak dağıtan birini düşünün. Hatta düşünmeyin izleyin.Devamlı gördüğümüz sıkıcı ve hüzünlü haberleri birazda olsun unutup, yüzümüzü güldürebilecek şu video’yu izlemenizi tavsiye ediyorum.

Kara Kalemle Portre

bluish | 01 October 2006 00:05

Bu sayfadaki çizimler insanın moralini bozacak cinsten, çünkü çizimlerin s/b fotoğraftan neredeyse farkı yok gibi, bu yüzden de insan kendini “neden bende yapamıyorum” demekten alıkoyamıyor.

Turkcell, YTLcell mi oldu ?

bluish | 29 September 2006 00:02

Turkcell‘in kontör fiyatları bugün itibari ile şu şekilde değişti;

100 kontörlük Kontör Kartı 12,50 YTL
250 kontörlük Kontör Kartı 28,00 YTL
500 kontörlük Kontör Kartı 53,00 YTL
1000 kontörlük Kontör Kartı 98,00 YTL

Her ay Turkcell bayisine gittiğimde fiyattaki artışa şaşırıyordum, bu sefer ilk kez bayiye gitmeden şaşırdım. Sizde şaşırdıysanız, lütfen kısa bir anlatımlada olsa tepkinizi bildirin derim.