bildirgec.org

Bilgiperisi

8 yıl önce üye olmuş, 10 yazı yazmış. 4 yorum yazmış.

Alan Adlarına Yeni Uzantı .eco Geliyor

Bilgiperisi | 13 August 2009 10:51

internet adreslerinde sıklıkla karşılaştığımız com,net,org gibi alan adı uzantılarına yepyeni bir uzantı daha eklenecek.Bu yeni uzantı eco (ecology)

Alan adları yeşerecek
Alan adları yeşerecek

com,net ve org gibi alan adı uzantılarının iyi hoş fakat bunlarda birşeylerin eksik olduğu görüşüyle yola çıkıldı ve ICANN(Internet Corporation for Assigned Names and Numbers, İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu) bu uzantılardaki eksik olan şeyin yeterince çevreyle alakadar olmamalarıdır. Bundan dolayı alan adlarına bir yenilik getirmeyi planlayan ICANN, gelecek yıldan itibaren , çevreyle daha alakalı bir alan adı uzantısının kullanılacağını bildirmiştir. Ancak bu uzantının çevreye tek faydası eco(ecology) olmasıdır. bunun dışında çevreye com,net,org ne kadar zarar veriyorsa eco da aynı şekilde zarar verecektir.

Çektiğiniz Fotoğrafları İnternetten Satın, Para Kazanın.!!

Bilgiperisi | 12 August 2009 15:26

Eğer fotoğraf çekmekten zevk alıyorsanız, çekmiş olduğunuz bu resimleri internet üzerinden satarak para kazanabilirsiniz. Bu fotoğrafları online olarak satabileceğiniz sitelerden bazıları.

PHOTOBOX PROGALLERIES : PhotoBox ProGalleries, dijital resimlerinizin yayınlanması ve satılabilmesi için ücretsiz üyelikle hizmet veren bir site. Siteye bir resim ekliyorsunuz ve bu resim için bir başlık oluşturup resmin baskı boyutlarını belirterek, resminiz için fiyat belirliyorsunuz. Başka birisi sizin bu eklediğiniz resimlerden bir kopya aldığında resmin baskı maliyetleri, vergisi ve %10 komisyonu kesildikten sonra kalan para sizin oluyor.

Photobox Progalleries
Photobox Progalleries

Secret Defense / Devlet Sırrı

Bilgiperisi | 11 August 2009 15:57


Devlet Sırrı

Yönetmen: Philippe Haim
Oyuncular: Gerard Lanvin (Alex), Vahina Giocante (Diane / Lisa), Nocolas Duvauchelle (Pierre), Mehdi Nebbou (Ahmed), Simon Abkarian (Al Barad)
Senaristler: Nathalie Carter, Philippe Haim, Julien Sibony
Tür: Gerilim
Süre: 100 dk.
Yapım: 2008, Fransa
Dağıtım: Tiglon Film
Resmi Web Sitesi: www.secretdefense-lefilm.com

Filmin konusu : Fransa’da, terörist grupları ve istihbarat ajanlarının birbirlerine karşı her gün devam eden savaşı, radikal karşıt görüşler adınadır. Ancak, teröristler ve ajanlar neredeyse aynı şekilde, aynı manipülasyon metodlarını kullanarak yaşamaktadırlar. Bunlardan ikisi Alex ve Al Barad’dır. DGSE’nin (CIA’nın Fransız eşdeğri) başkanı ve teröristler bu savaşta en acımasız silah olan insanı kullanmaktadır. Bir yanda Fransız istihbarat servisi tarafından göreve alınan Diane ve diğer tarafta terörizmin onu kurtaracağına inanan belalı bir genç olan Pierre. Diane ve Pierre görevleri için bulundukları yerde eğitilmeye başlarlar ve bu ikilinin hayatı tamamen değişir…

HP ve Turkcell’den 3G Abonelerine Notebook

Bilgiperisi | 09 August 2009 11:37

Yeni kampanya ile Turkcell 3G teknolojisini HP’nin yeni ürünleri sayesinde kullanıcılara tek bir noktadan ulaşmayı hedefliyor.

Turkcell ve Hp’nin bu yeni kampanyası sayesinde aboneleri Turkcell 3G kapsama alanındaki her yerden işlerini takip edebilecek, arkadaşları ile rahatça 3G hızında bağlantı kurabilecekler. Kampanya içeriğindeki SIM kartlı HP 3G dizüstü bilgisayarlar kullanıcıların yedek bir cihaza gerek duymadan 3G hızında internete kolayca bağlanabilmesini, maillerine ulaşıp istediği zamanda cevaplamasını, internet bankacılığı işlemlerini yapabilmesini ve msn,facebook,twitter gibi sosyal ağlardan yararlanmasını sağlıyor.

TTNet’ten ADSL Abonesi Olana USB Bellek Kampanyası

Bilgiperisi | 06 August 2009 13:40

TTNet ADSL kampanyalarına bir yenisini daha ekledi. Bu seferki kampanyası 30 Eylül 2009’a kadar ADSL abonesi olan herkese 2Gb USB bellek..

TTNet ilk defa alışılmış kampanya şartlarının dışına çıkarak abonelik taahhütü vermeden abone olan herkese USB bellek hediye ediyor.

Kampanyayay hemen katılabilmek için ister TTNet’in online başvuru formunu doldurarak, isterseniz 4440375 müşteri hizmetlerini arayarak veya cep telefonunuzdan 6606’ya internet yazarak gönderip başvuruda bulunabiliyorsunuz..

Yavaş Bilgisayar Kalmasın. Slow-Pc Fighter 2009 Çıktı

Bilgiperisi | 06 August 2009 12:11

Optimizasyon programları arasına yeni bir rakip daha geliyor Slow-PC Fighter 2009 sürümüyle karşımızda.

SLOW-PC Fighter’ın 2009 sürümü, Türkçe dil desteğiyle çıktı. buradandeneme sürümünü indirebilirsiniz. Bu yazılım yavaşlamış PC’lerdeki problemleri hızlı bir şekilde tarayan ve düzelten, boyutu küçük ve kullanışlı bir program. Türkçe dil desteği bulunan programın kullanımı da çok kolay. Bir tek tıklama ile bütün sürücülerinizi taratabilirsiniz.

Skype Kapatılıyor

Bilgiperisi | 05 August 2009 13:10

Skype’nin bir anlaşmazlık yüzünden kapatılacağı söylenmektedir. Haberi buradanokudum.

Konuda skype’nin internet telefon sistemi için oluşan anlaşmazlığa değinilirken, eBay tarafından yapılan açıklamada da kapatılacağı kesin görülmektedir.

ADSL kampanyaları dikkat dolandırılabilirsiniz…

Bilgiperisi | 04 August 2009 23:13

Smile Adsl
Smile Adsl

ADSL kampanyaları denilince aklımıza hemen hemen bütün ISS’lerin ( internet servis sağlayıcı) her geçen gün yeni müşteri kazanmak için yaptıkları kampanyalar geliyor. Bu firmalardan biri olan Smile ADSL’in yapmış olduğu bir kampanya ile üye olan aboneye limitli internet kullanmasına ve kotayı aşmamasına rağmen fatura kesim döneminde nasıl bir uygulamayla olmaması gereken faturayı kestiğini gördüm. Fatura detaylarını ve aboneyi nasıl dolandırdıklarını buradan detaylı bir şekilde okuyabilirsiniz.