bildirgec.org

beyefendi

6 yıl önce üye olmuş, 66 yazı yazmış. 202 yorum yazmış.

yahudilerin sadece çılgınları değil liberalleri de kafayı sıyırmış.

beyefendi | 19 Temmuz 2006 13:39

“Liberal Yahudi aydını ve bilim adamı” olarak ün yapan Ben Gurion Üniversitesi’nden Benny Morris, İsrail’de ezici çoğunluğu teşkil eden grupların, neden “tek devletli bir çözüm”ün mümkün olamayacağı fikrini anlatmaya çalışırken sıraladıkları gerekçeler bir hayli garip. Bu gruplara göre Filistinliler ve İsrailliler üç ana sebepten dolayı tek bir devletin çatısı altında yaşayamazlar:

1) Tarih boyunca Müslümanlar ve elbette özellikle Araplar, Yahudilere büyük zulümleri reva görmüşlerdir. Öyle ki Müslümanların Yahudileri bir katliama uğrattıkları dahi söylenebilir. “Soykırıma ramak kaldı” demeye getiren Morris, bu bölümle ilgili sözlerini aynen şu cümle ile bitirdi: “İsmail’in çocuklarının ulusu tarih boyunca Yahudilere zulmetti, onları dışladı.” Yani böylesine kötü bir geçmiş varken, her iki halkın bir arada yaşaması bugün ve yarın da mümkün değildir.

“faşist” veya nasyonal sosyalistlerimiz

beyefendi | 19 Temmuz 2006 13:22

Türkiye son bir-iki yıldır hızla faşizan bir iklime doğru sürüklenmektedir. Gerçi, faşizan düşünce ve tutumlar bizim son bir asırlık siyasal edebiyatımızdan hiç eksik olmamıştır. Bugün aşağı yukarı “faşist” olarak nitelenebilecek televizyon kanallarımız ve faşist haber-tartışma programlarımız bile var. Şu da var ki, bir ideoloji olarak faşizm teorik olarak politik yelpazenin “sağ”ına yerleştirilmiş olsa da, Türkiye’nin “sol” siyaset geleneğinde de neredeyse sağ ile yarışabilecek derecede güçlü bir faşizan damarın saklı olduğu gözlerden kaçacak gibi değil. Bu saklı damar son yılların Türk solunda bayağı açığa çıkmış görünüyor. Onun için, zaman zaman öyle durumlar oluyor ki, ilk duyduğunuz veya okuduğunuz anda “aşırı sağcı” bir partiden veya gazeteden sadır olduğunu sandığınız bir sloganın adresinin, kendisini “sol” olarak tanımlayan bir parti veya gazete olduğunu bir süre sonra keşfedip şaşırıveriyorsunuz. Bunun gibi, basbayağı faşizan düşünceler dile getiren bir yazarın kimi solcularca “solculuğun piri” sayıldığı durumlara da artık şaşırmaz olduk. Veya “ilerici” bilim ve düşünce adamlarının kimi faşist görüşlerin sözcülüğünü yapmasına

çılgın yahudiler, akıllı yahudileri kündeye getirdi. darısı bizim çılgınların başına!!!

beyefendi | 13 Temmuz 2006 12:30

israil devleti, amerikayı önce suriyeye ardından iranasaldırtamayınca iş başa düştü deyip daha önce boşalttığı yerleriaskerinin kaçırılması bahanesiyle tekrar işgal etti. ardındanlübnana girdi. şu saatlerde beyrutubombalamaya devam ediyor. tabii işin lübnanla sınırlı
kalmayacağı belli. önce bütün şartları zorlayarak şama girmeyiplanlıyorlar. sonra bir oldu bitti ile amerikayı ve bölgeülkelerini de olayın göbeğine çekip iran ile harbe girmeyi. beceripbeceremeyeceklerini zaman gösterecek. yalnız israile şunu söylemekistiyorum. buradaki destekçilerin her türlü şart altında, hattakatliamyapsan bile seni destekleyecektir. o bakımdan rahat ol.
istediğin gibi cinayet işle. nasıl olsa destekçilerin seni koruyupkollayacak.

bilişim casusları seni de vurur bill: microsoft argo zune

beyefendi | 13 Temmuz 2006 12:17

microsoftun dos işletim sisteminden windows işletim sistemine geçerken cia aracılığıyla tayvandan bilişim sanayisi casusluğu yaptırdığı ve ilk windowsu öyle çıkardığı eskiden beri söylenegelir. elbetteki böyle olayların kanıtı olmaz ama microsoftun yapmaya çalıştığı cinliklere bakıldığında bunun hiçte yabana atılmayacak bir iddia olduğu en azından bana göre doğrudur. her neyse. şimdi de casuslar yüzlerini microsofta çevirmiş gibi görünüyorlar.

neden rahatım?

beyefendi | 13 Temmuz 2006 12:08

tam olarak sebebini bende bilmiyorum ama bir rahatlık varüzerimde. herhalde uzun yıllardan sonra ilk defa devletimin benimiçin çalıştığını hissettiğimden dolayıdır. inşallah tökezlemez,devamını getirirler.

danıştay saldırısının üzerinden tam iki ay geçti ve olay hâlâkaranlıkta. ilk dakikalarda ‘islamcıların türkiyenin laik yapısınasaldırısı’ şeklinde yorumlanarak (maalesef bu yorumlara en tepede,ülkenin dirlik ve birliğinden sorumlu olanlar da katıldı) hükümethedef gösterildi ve masum bir hakimin cenazesi laik-antilaik birkutuplaşmaya alet edildi.

çanakkaleye dev türk bayrağı

beyefendi | 13 Temmuz 2006 11:08

mart ayında 18 mart tepesine dikilen dev bayraktan sonra “duryolcu” dörtlüğünün bulunduğu yere 45 m. yüksekliğinde 96 m2büyüklüğünde bir bayrak daha dikilmiş.osmanlı ve selçukluya ağız dolusu hakaret edenler herhalde şimdi detürk ordusuna ve milletine sayarlar. ne de olsa osmanlının çokbüyük bir yanlış yapıp!!! düşmana karşı koyduğu ve muhteşem birzafer kazandığı toprakları kendi malımızmış gibi!!!kullanıyoruz.

hafifim, mobilim, 3 saniyede evim hazır.

beyefendi | 12 Temmuz 2006 17:09

mobil hayatın, maceraperestliğin ve net bağımlılığının uç noktalara ulaştığı günümüzde evi sırtında, dolanırım dere tepe, gündüz gece diyen yükü hafif, dolaşmayı, yeni mekanlar görüp bizimle paylaşmayı çok isteyen, hatta gerçekleştirebilen arkadaşlar için bir fransız firması 2 saniye de açılıp kullanıma hazır olan, 15 saniye de toplanabilen bir tür çadır üretmiş. net bağımlıları için kablosuz bağlantısı yok ama onu da sarı sandalyelerin yanına evimizi 3 saniyede inşa ederek halledebiliriz zannedersem.