bildirgec.org

badursun

9 yıl önce üye olmuş, 48 yazı yazmış. 2 yorum yazmış.

adworld yeni reklam ortaklığı programı

badursun | 14 December 2009 10:56

adworld
adworld

Piyasada bir çok reklam networku mevcut bu bir çoğumuzun bildiği bir konu zaten. Hepsinin vaatleri farklıydı, bir çoğu bu aralar ödeme vermiyor yada kalitesiz reklamlar gösteriyor. Gerçi bana göre zor bir piyasa reklam programları için. Gerçekten büyükseniz 2 tarafın ortasında denge kurmak her babayiğidin harcı değil.

Gel gelelim yeni yayın hayatına başlayan reklam networku adworld´e. Bugün itibariyle yayın hayatına başlayan adworld reklam veren ve yayıncılar için ideal kazanç sistemi üzerine kurulmuş. Adworld´un arkasında isimkayit.com dan tanıyabileceğiniz Aydan IT var.

ASP de Sub ve Kontrol Deyimleri Kullanımı

badursun | 26 March 2009 11:33

ASP de başlangıç seviyesine giren herkes bazı kodları defalarca tekrarlamak zorunda kalırlar. Daha profesyonel yazılımcıların kodlarına baktıklarında ise hayret ederler ve mutlaka “bu case, sub ne ola ki” diye bir soru cümlesi yönetirler.

İşte bu konuda öğreneceklerimiz

 • Sub Nedir, Nasıl Kullanılır
 • Case Nedir ? Nasıl Kullanılır
 • Select Nedir? Nasıl Kullanılır

Sub Nedir? Nasıl Kullanılır?
Sub, asp içerisinde bir alt programcık kümesi olarak adlandırabileceğimiz, biraz fonksiyona benzeyen işlevselliği oldukça fazla olan bir kontrollördür. Sub alt programının ana program içerisinde islenildiği anda kullanılması programcıya esneklik ve kolaylık sağlar.

Random (rastgele) Array dan Getir Fonksiyonu

badursun | 24 March 2009 16:05

Fonksiyon kütüphanesi oluşturmaya devam ediyoruz ve Veritabanından random yani rastgele veri alırken neler kullanabileceğimize göz gezdiriyoruz..

Bu konuda

 • Array ile random veri seçmeyi
 • Access veritabanı ile random veri almayı
 • SQL veritabanı ile random veri almayı
  öğrenebilirsiniz.

Diyelim ki elimizde bir dizi değişkenimiz var, bunlardan random yani rastgele olarak bir tane seçip kullanmak istiyoruz. Bu durumda defalarca işlem tekrarlatmaya gerek yok. Yine fonksiyon kütüphanemizin içine ekleyeceğimiz ufak bir kod kümesi ile istediğimiz alanda değişkenlerimiz vasıtasıyla array üzerinden bir değişken seçebiliriz.

internetten alabileceklerinizin sınırı yok(tu)

badursun | 02 September 2008 12:39

internette bugüne kadar neler satılmadı ki ? Aklınıza gelmeyecek cihazlar, bulamayacağınız değişik oyuncaklar, sınırları zorlayan herşeyi internetten alabildik.

Peki şimdi söyleyeceğim cihazları bulabileceğiniz kaç tane Türk sitesi biliyorsunuz? Yada kaç tane dükkan biliyorsunuz?

İnsanların kişisel gizliliğinin riske atılması

Araştırma yaparken rastladığım bir site Sıcak Takip.com

 • Casus Cep Telefonları
 • Casus Telefon Programları
 • Dinleme Cihazları
 • Bilgisayar Takip Sistemleri
 • Sinyal kesici-JAMMER
 • Mikro Ses Kaydediciler
 • Telefon Kayıt Sistemleri
 • Mikro GPS Takip Cihazları
 • Gizli Kulaklıklar
 • İletişim Güvenliği
 • Anti Casus Dedektörler

Örneğin Casus Cep Telefonu

FULL SİSTEM CASUS YAZILIMLAR GOLD PAKET YÜKLÜ MODİFİYE N70 TELEFON BENZERSİZ ÖZELLİKLER İLE EŞŞİZ BİR CASUS TELEFON.TELEFONDA TÜM TAKİP VE DİNLEME ÖZELLİKLERİ YÜKLÜ ÜSTELİK ÇOK UYGUN BİR FİYATLA!!!

Sağlık için yeşil rehberi 1

badursun | 15 August 2008 14:48

NTV Yeşil Ekran projesiyle Türkiye için önemli bir noktaya parmak basıyor insanları bilinçlenmeye davet ediyor.

Bugüne dek pek çok yeşil rehber yayınlandı. Bu rehberlerin birçoğunun ortak özelliği yabancı bir dilden Türkçe´ye çevrilmiş olmalarıydı. Dolayısıyla, bizim ihtiyacımıza doğrudan cevap vermiyordu. Örneğin pil kumbaralarının nerede olduğunu, organik pazarların nerelerde kurulduğunu söylemiyor, Türkiye koşullarında yapabileceklerimizden hiç bahsetmiyordu. NTV Yeşil Yayın projesiyle bu eksikliği doldurmayı hedefleyerek bir rehber hazırladı. Bu ay ki CNBC-E dergisiyle birlikte dağıtılan bu rehberde herkes için oldukça değerli bir bilgi birikimi mecvut.

VDSL2 sonunda kapımızda !

badursun | 12 June 2008 12:01

VDSL Müjdesi
VDSL Müjdesi

Telekom süper hızlı internet VDSL2 için fiyatlandırmaları en sonunda tamamladı!

Önümüzde ki 2 hafta içerisinde 169 YTL vererek 600Mb lık bir film´i VDSL ile sadece 20 saniye içerisinde indrebileceksiniz…

Sabah gazetesinde verilen ek bilgilere göre TTNet turk telekominikasyon kurumundan onaylattığı tarifeler toptancılar için (ISS – Internet Servis Sağlayıcıları – Smile, Superonline,TTNet) şöyle:

Turk Nokta Net ADSL ve Telefon Hizmeti

badursun | 08 May 2008 10:16

Türkiye’nin ilk alternatif ADSL bağlantısı Turk.Net ADSL ile artık internete yüksek hızda, kesintisiz ve daha ucuza erişebileceğiniz yeni bir dönem başladı!

Turk.Net ADSL aboneleri milyonlarca ADSL kullanıcısının paylaşmakta olduğu altyapı üzerinden değil kalabalıktan arındırılmış, yedekli ve kesintisiz Netone Telekom altyapısı üzerinden internete çıkıyor.

Günümüzde artık Geniş Bant internet hizmetlerinin artmasına rağmen, hala youtube gibi güzel hizmetlerin kapatılmasına alışamadık 🙂 Belki bir nebze olsun internetin özelleşmesi ile belki bunun önüne geçilir diye düşünmeden de edemiyoruz heralde. İnternetin özelleşmesiyle bir NetOne Telekom hizmeti olan yeni Adsl servis sağlayıcısı Turk.Net, diğer ISP lerden farklı olmasada piyasaya sessiz sedasız ama kendinden emin olarak girdi.

Yine yeniden YouTube Yasağı

badursun | 06 May 2008 07:56

Evet anlaşılan o ki, YouTube‘a Türkiye’den erişim yine engellendi. Siteye girmeye çalışanların karşılaştığı mesaj:

BU SİTEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 11. Sulh Ceza Mahkemesi, 24/04/2008 tarih ve 2008/468 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI’nca engellenmiştir.

Access to this web site is banned by “TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI” according to the order of: Ankara 11. Sulh Ceza Mahkemesi, 24/04/2008 of 2008/468.

Bir gün herkesin müzik aleti olacak

badursun | 26 March 2008 13:29

dobez
dobez

bir iki gün önce sabah gazetesi ekinde gördüğüm bu site “Herkes bir gün bir müzik aleti çalacak” diyerek yola çıkan dobez.com piyasaya göre gördüğüm kadarıyla iyi farklarla fiyat veren bir site. Site içerisinde bir çok ekipman, amatör ve profesyonellere hitap eden bir çok çalgı mevcut. Nerdeyse hepsiburada nın müzik şubesi olmuş.

Bu arada dobez kelimesi nedemek diyenlere bilgi, dobez türkçemizde çok fazla obez anlamına geliyor. Yani içeriğe bakarsanız gerçektende doyurucu bir site. Anlamlı bir isim olmuş.

Bur(s)ada bilişim konuşulur…

badursun | 01 March 2008 14:11

1 – 5 Mart 2008 tarihleri arasında Bursa Tüyap Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Bursa Bilişim Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarı’nın Ana sposorluğunu Türk Telekom üstlendi. KOSGEB tarafından desteklenen fuarda ayrıca, Digiturk ve Teknolojix Resmi sponsor, Avea İletişim sponsoru, BThaber gazetesi de Basın sponsoru olarak yer alacak.