bildirgec.org

asteko

10 yıl önce üye olmuş, 44 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Hotmail’e ücretsiz POP3 desteği

asteko | 19 January 2009 15:56

Microsoft e-posta hizmeti Hotmail (yeni adıyla Windows Live Hotmail) kullanıcılarını sevindirecek bir gelişmeye imza atarak bundan böyle POP3 desteği vereceğini duyurdu. Daha önce ücretli olarak verilen POP3 desteği, artık bedava.

Kullanıcıların Hotmail hesaplarını e-posta istemcileri ile kullanabilmesi için yapmaları gereken ayarlar şöyle:

 • POP sunucusu: pop3.live.com
 • POP SSL gerekli mi?: Evet
  Kullanıcı adı: Windows Live kimliği, örneğin kullanıcı@hotmail.com
 • Parola: Hotmail parolanız
 • SMTP sunucusu: smtp.live.com
  Kimlik doğrulama gerekli mi?: Evet
 • TLS/SSL gerekli mi? Evet

Hotmail, MSN Messenger kullanımı sayesinde dünyada en çok kullanılan e-posta hizmetlerinin arasında yer alıyor.

İşte Outlook, evde Yahoo!

asteko | 14 January 2009 21:38

Fingerprint adlı şirket tarafından yaklaşık 1 milyon kişinin Eylül 2008 tarihli e-posta kullanım istatistiklerine göre, iş dünyası e-posta alışverişinde %36 oranında Outlook‘u tercih ederken, %33’le Hotmail ikinci, %14’le Yahoo üçüncü sırayı alıyor. Gmail aldığı pay %6’lık pay ile dördüncü sırada bulunuyor.

1. Outlook %36
2. Hotmail %33
3. Yahoo! Posta %14
4. Gmail %6
5. Apple Mail %4
6. Windows Live Mail (masaüstü) %3
7. Thunderbird %2,4
8. iPhone %1,3
9. Lotus Notes %0,2
10. AOL Mail %0,1

Sadece Firefox ve Adblock Plus ile FLV ve MP3 Dosyalarını İndirin

asteko | 13 January 2009 13:59

İnternette bir video seyrettiniz veya bir şarkı dinlediniz ve bu dosyayı bilgisayarınıza indirip daha sonra tekrar seyretmek ya da dinlemek istiyorsunuz. Çözüm çok basit. Bunun için Firefox ve Adblock Plus yeterli.

 • Seyretmek istediğiniz videoyu ya da dinlemek istediğiniz şarkıyı içeren sayfayı Adblock Plus kurulu Firefox ile açın.
 • Ctrl+Shift+V kısayolu ile sayfada yer alan nesneleri listeleyin.
 • Geriye kalan tek şey, sayfadaki FLV, MP3 veya herhangi bir uzantılı “nesne alt isteğininURL‘sini (konumunu) bulmak¹ ve URL’yi konum çubuğuna yapıştırıp dosyayı indirmek.

Saniyeler sonra bilgisayarınızda saklamak istediğiniz FLV, MP3 veya herhangi bir uzantılı dosya masaüstünüzdeki yerini alacak.

Firefox 3.1’le Gizli Tarama

asteko | 11 January 2009 16:46

Firefox‘un 3.1 sürümünde sunulacak olan ve kullanıcının belli bir oturumda veya belli bir sürede geride hiçbir iz bırakmadan tarama yapmasını sağlayacak Gizli Tarama özelliği, kullanıcıların gizli tarama boyunca gezdikleri sitelerin kaydını tutmayacak, sitelerdeki çerezleri gizli oturum sonunda silecek, indirilen dosyaları ve formlara girilen bilgileri unutacak şekilde tasarlandı. Beta sürümde ve gecelik deneme paketlerinde kullanılabilen bu özellik, aşağıdaki gibi kullanılıyor:

Windows XP SP3 çıkmayabilir

asteko | 19 April 2007 15:00

Microsoft geçtiğimiz günlerde 2008’in başından itibaren işletim sistemi kurulu bilgisayarlara Windows XP değil, Windows Vista kurulacağını açıklamıştı.

Microsoft ürünlerini ve özellikle işletim sistemi Windows’u yakından takip eden teknoloji yazarı Paul Thurrott, Microsoft’un yol haritasında belirtilenin aksine Windows XP için 2008 yılında 3. hizmet paketini çıkarmayacağını, geride kalmış bir işletim sistemi için yatırım yapmayacağını söylüyor. Bu, Windows XP’nin fiilen öldüğü anlamına gelebilir.