bildirgec.org

anda

8 yıl önce üye olmuş, 41 yazı yazmış. 2 yorum yazmış.

Mürekkepli yazıcılara son. İşte ZINK

anda | 05 October 2007 20:19

Hep hayal etmişsinizdir, bir yazıcım olsa ama çok küçük olsa, kartuşu olmasa, çok güzel fotograf basabilsem, her yere taşıyabilsem… Artık bu hayallerin hepsi ZINK ile gerçekleşecek. Açılımı Zero Ink, yani sıfır mürekkep. Farklı bir baskı tekniği kullanarak çalışan bu yazıcının en güzel tarafı kartuş kullanmaması. Tabiki bu aslında yazıcının değil, kullanılan kağıdın marifeti. Tek renk yazılabilen termal kağıtların yeni nesil versiyonu olan bu renkli termal kağıt, ısı ile renk değiştiren kristallerden meydana geliyor. 3 farklı tabakadaki renk kristalleri birbirine etki etmeden tüm renkleri oluşturabiliyorlar.

Güneş dövmesi

anda | 03 October 2007 13:10

dövme yaptırmayı istiyor ama acıdan pek hoşlanmıyorsanız farklı bir yöntem denemek size daha cazip gelebilir. güneş dövmesi ile acısız ve çok güzel görünümlü dövmelere sahip olabilirsiniz. üstelik tek yapmanız gereken güneşin keyfini çıkarmak. Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Hyundai’den 24-inç Dokunmatik Ekranlı LCD Monitör

anda | 11 September 2007 12:30

Evet, yanlış okumadınız. Bu monitör 24 inç ve dokunmatik. LCD pazarında rekabetin iyice kızıştığı şu günlerde Hyundai firması, kullanıcıları çok ilginç bir özellikle cezbetmeyi başarıyor. Şu anda türünün tek örneği olan bu monitör dokunmatik olmasının yanı sıra diğer teknik özellikleri ile de rakiplerini alt edeceğe benziyor.Hyundai W240D Teknik Özellikler:
– 24 inç (61 cm) ekran boyutu
– 1920×1200 çözünürlük
– 2 ms tepki süresi
– 3000:1 kontrast
– 500 cd/m2 parlaklık
– 178 derece görüş açısı (dikey ve yatay)
– FullHD, HDMI, HDCP
– Dijital ve analog çıkış

Dokunmatik Ekranlı Hyundai W240D
Dokunmatik Ekranlı Hyundai W240D

youtube videolarını istediğiniz formatta (avi, mpeg, flv) indirin

anda | 08 September 2007 15:11

youtube sitesinden izlediğimiz videoları bilgisayarımıza indirmeyi sağlayan birçok program var ama bunun için hazırlanmış programların bir çoğu istediğimiz formatta kayıt yapma imkanını bize vermiyor. youtube downloader ile bu soruna büyük ölçüde çözüm getirilmiş. kullanıcıların en çok kullandıkları avi, mpeg ve flv formatlarından istediğinizi seçip bu formatta videonuzu indirebilirsiniz.

YouTube Downloader
YouTube Downloader

Kaynak: 1 2

Need For Speed Prostreet Ekim Ayında Çıkıyor

anda | 04 September 2007 22:08

Need For Speed Prostreet
Need For Speed Prostreet

Electronic Arts firmasından Need For Speed fanatiklerini sevindirecek bir açıklama geldi. Serinin son oyunu Need For Speed Prostreet Ekim ayında piyasaya çıkıyor. Oyun Kuzey Amerika’da 31 Ekim tarihinden itibaren satışa sunulacak. Yeni oyunun en önemli özelliklerinden birisi öncekilerden bulunmayan ‘speed challenge’ adında bir yarış modunun eklenmiş olması. Ayrıca arabalar ve duman etkileri de oldukça geliştirilmiş.

Kaynak

Katlanan Raf

anda | 31 August 2007 15:51

Evinizdeki raflara boyu uzun olduğu için yerleştiremediğiniz bir sürü eşyanız olmuştur. Catherine Greene adlı tasarımcı da bundan sıkılmış olacak ki istediğiniz zaman katlayacabileceğiniz bir raf dizayn etmiş. Aslında bu tasarımın buzdolabı rafları için de örnek alınması güzel olurdu. diğer bir kaynak da burada.