bildirgec.org

amphibian

8 yıl önce üye olmuş, 21 yazı yazmış. 2 yorum yazmış.

Gülen Bardak

amphibian | 29 January 2007 19:51

Yu Guoqun öyle bir bardak tasarlamış ki mutlaka sizi gülümsetecek cinsten. Koyduğunuz yere gülümseme işareti bırakıyor, karanlıkta ışık saçıyor, üstelik çok da şirin birşey.

Kafamızın İçindeki Lamba

amphibian | 29 January 2007 19:12

Hani filmlerde animasyonlarda ya da karikatürlerde aklına birşey gelen insanın kafasının üstünde lamba yanar ya, herhalde bunun en güzel ifade şekli bu tasarım olsa gerek. Gerçi bu kafanın içinde yanıyor üstünde değil. Edison‘un da önce kafasında yanmıştır belki.

İnce Bağırsaktan İdrar Kesesi

amphibian | 23 January 2007 21:31

Cüneyt Kartal
Cüneyt Kartal

Doğuştan idrar kesesi olmayan Cüneyt Kartal, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Çocuk Ürolojisi Bilim Dalı’nda gerçekleştirilen bir amaliyatla idrar kesesine sahip oldu. Prof. Dr. İbrahim Ulman, “Apendiksten (apandisit) idrar kesesine bir kanal oluşturuyoruz. Hasta bu sayede idrarını yapabiliyor” diye konuştu.

duvardaki meyvelik

amphibian | 21 January 2007 14:11

bu tasarım Joung Myung Lee tarafından yapılmış. Kendisini tanıtan bir site olmadığından bahsedemiyorum. ancak daha önce benzer başka bir proje için buraya bakın.

Renklerin Etkileri

amphibian | 04 January 2007 19:58

renkler
renkler

Renklerin hayatımızdaki etkilerini biliyor musunuz?Kırmızı, canlılığı ve ataklığı temsil eder. Ancak aşırı derecede kırmızı rengi seyretmek, insanda gerginlik yaratır, tansiyonun yükselmesine sebep olur.Yeşil, güven verir. Aynı zamanda yaratıcılığı sağlar.Mavi, rahatlatıcı bir renktir. Araplar kan akışını yavaşlattığına inanır. nazar boncuğunun mavi olma sebebi budur. Freud maviyi sakin olarak niteler.Siyah, gücü ve tutkuyu temsil eder. Konsantrasyon sağlar. Einstein konsantre olabilmek için siyah perdeler kullanmış.Mor, nevrotik duyguları açığa vuran bir renktir. Şizofren rengi de denir.Sarı, geçici ve dikkat çekici bir renktir. taksiler bu yüzden sarıdır. Gazete ilanlarının sarı olması da bu yüzdendir.Kahverengi toprak rengidir ve diğer insanlar arasında kaybolur gidersiniz. İş görüşmelerinizde , profesyonel toplantılarda sakın kahverengi giymeyin.