bildirgec.org

...aloneman...

8 yıl önce üye olmuş, 18 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

dünyada en çok söylenen şarkılar

...aloneman... | 26 May 2005 09:56

Bu şarkı”Happy birthday to you” dur. Şarkının asıl kaynağı Amerika’lı iki kız kardeşe aittir. Orijinal adı ” Good Morning to All” yani ” hepinize günaydın”dır. Daha sonra güftesi değiştirilerek bütün dünyaya yayılmıştır. Fakat telif hakkı kardeşlere aittir, onlardan sonra da Warner/chappel müzik şirketine geçmiştir. Müzik ticari amaçlı kullanıldığı zaman şirkete ödeme yapma zorunluluğu vardır…

🙁 )-:

İnsanlar niçin içki kadehlerini tokuştururlar?

...aloneman... | 26 May 2005 09:55

cevabını vereyim bu konuda iki ayrı acıklaması var..

1) İnsanların beş duyusunu tatmin amacıyla şarap kadehini sofrada çın sesiye tokuşturmak. Şarabın rengi, görme; diliyle tat alma; burunla koklama;eliyle dokurma,ve çın sesiyle işitme. Şarap bütün duyguları tatmin eder anlamını taşır.

2)Antik çağlarda bir insanın düşmanını yemeğe davet edip,ona zehirli içki sunması doğal sayılıyordu. Ev sahibi içkinin zehirsiz olduğunu kanıtlamak için kendi içkisini havaya kaldırır ve misafirin içkisinden bir yudumun kendi kadehine dökülmesini isterdi. Sonra aynı anda içkilerini içerlerdi. Misafir böyle durumda ev sahibine güvenini göstermek için kadehini ev sahibinin yukarı kaldırdığı kadehe hafifçe vurur, çın sesiyle içkiyi denemeye gerek olmadığını gösterirdi.

S.O.S

...aloneman... | 23 May 2005 11:02

İmdat çağrısı S.O.S ‘in anlamı nedir? Çok kişi “Save our Ship” gemimizi kurtar; “Save our Soul” ruhumuzu kurtar; “Stop Other Signals” diğer sinyalleri sözcüklerinin kısaltılmışı sanır. Oysa hiçbiri değildir. Tamamen telgraf zamanından kalma mors alfabesiyle ilgilidir. İmdat çağrısının çok kolay akılda tutulabilmesi için 1908 de üç çizgi, üç nokta, üç çizgi olan S.O.S seçildi.

ben de s.o.s bir oyun olarak kalmasını tercih ederim.

🙁 )-:

Niçin gözyaşı dökeriz?

...aloneman... | 18 May 2005 17:46

Dünyadaki canlılardan sadece insan ruhsal nedenlearle ağlar. İnsanı farklı kılan bu durum şüphesiz yaşam tarihindeki evrimin bir sonucudur. Aslında gözlerimize sürekli gözyaşı koruma amaçlı olarak salgılanmaktadır. Fakat ağlama ruhsal bir boşalmadır. Bu konuyu ilk inceleyer Darwin’dir. Daha sonra yapılan deneyler sonucu görüldü ki soğan doğrarken akan gözyaşlarının kimyasal yapıları farklıdır. Ruhsal gözyaşları daha çok protein içermektedir. Fakat henüz bu farkın nedeni açıklanamamıştır..

sizce?

🙁 )-:

son_günler

...aloneman... | 18 May 2005 13:31

bu gun aklıma şöyle bir soru geldi. ‘ben kendimin son bir kaç günü kaldıgını ögreniyorum bunu benden başkası bilmiyor’ böyle birseye raslasanız neyapardınız.

birde başaka bir acıdan şöyle birsey olsa sevgilinizin son günleri oldugunu biliyorsunuz bunu ona söylermisiniz.

?_?_?_?_?_?_?_?_?_?_?

🙂 (-:

ipek böcekleri (tırtırlar)

...aloneman... | 16 May 2005 10:01

arkadaşlar ipek böcekleri (tırtırlar) hakkına bilgisi olan birileri varmı.
bunlar nasıl besleniyor
netür kosullarda yasar bu varlıklar.

bilelimde katil olmayalım sonra

🙁 )-:

yazılılar

...aloneman... | 10 May 2005 09:28

üfya ne zor bu hayat 2 gün içinde 5 sınava clışamam lazım ya bana bir akıl verin bunu nasıl yaparım bir gün içinde 4 yazılı peşpeşe 4 sınav ya kesin veremiyeceğim bu desleri

(artık hergün buraya günlüge yazı yazmaya karar verdim günde enaz birkere sıkıntıya iyi geliyor)

🙁 )-:

aşk & arkadaş

...aloneman... | 09 May 2005 09:46

arkadaşalar sizlere birkac sorum var ?

1-aşk nedir?2-aşk ile tanışmayan bir genc varmıdır?3-arkadaşlıktan aşk ortaya cıkarmı?4- aşk’tan arkadaşlıga gecen varmı?5-bu dunyada sizin için aşk mı önemli yaksa arkadaşlık mı?

SOS:hangi soru cevaplarsanız basına kodunu veya toplu cevap vermek isterseniz genel diye başlarsanız sevinirim.

internet aşkı!!!?

...aloneman... | 02 May 2005 11:59

arkadaşkar size soruyorum lütven mantıklı birseyler söyleyin bana ben şöyle birseyler yaşıyorum;ben 8.nisan 2005 tarihinde tanıştıgım biri var tel ve mail aracılıgı ile görüşüyorum ve hayle görüşmekteyim sizce ben bunla buluşup tanışmalımıyım yoksa bırakmalımıyım ayrıca bana bir fikir verecek olanınız varmı??lütvennnn