bildirgec.org

akdem

8 yıl önce üye olmuş, 70 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

az tasarım çok iş

akdem | 26 February 2009 22:54

tasarımcılar ziyaretciler üzerinde görsel bir etki bırakmak için çok ca grafik unsurları kullanmak zorunda kalıyor ve bunuda çok iyi bir şekilde yapıyorlar. bir birinden güzel essiz tasarım örneklerinin sergilnediği webcreme bilmeyen yoktur. bildirgeçimizde de bu essiz örneklerden çokca bulunmakta. Ama biri aksini söyleseydi. insanlar üzerinde ki bu görsel etkiyi beyaz bir arka plan büyük büyük başlıklar ve göz dolduran bir sadelikle sağlayabilirmisiniz? işte minimum tasarım ve zihinde etki bırakacak sade bir dizayn. bolca örnekleri bulabileceğiz sayfaya buradan onlardan ayrı bir şekilde farklı bazı örneklere aşağında ulaşabilirsiniz.
http://www.hotmeteor.com/

Ücretsiz yüz ifadeleri (smiley)

akdem | 26 February 2009 11:54

genellikle forumlarda veya karşılıklı yazışmalarda anlık durumumuzu belirtecek küçük ifadeler kullamak zorunda kalırız. bunlardan en yaygını ise smiley olarak bildiğimiz gülen yüzdür 🙂 aşağıdakiler ise en iyi olarak adlandırabileceğim ücretsiz beş setten olusuyor.

duygusal ifadeler

Lovely Charts Ücretsiz ve Online Diagram Uygulaması

akdem | 25 February 2009 09:17

Lovely Charts
Lovely Charts

Lovely Charts Adobe sistemi ile hazırlanmış muhteşem bir online generator sitesi. çizelgeler, akış diagramı (mutlaka bir gün ihtiyacınız olcak), soy ağacı ve daha birçok kategorisi var. ayrıca renk uyumu da çok güzel. çizim konusunda hiçbir şekilde endişelenmenize gerek yok sürükle bırak mantığı ile çalısan bu online generator, okları da kendi çiziyor.

ilham alınacak yaratıcı reklamlar

akdem | 21 February 2009 21:36

Şirketler bazen kendi tanıtım ve reklam kampanyaları için gece gündüz çalışırlar. sonunda essiz ve çarpıcı eserler ortaya çıkartırlar. aslında her yeni ürünün başarısı için reklam şarttır. aşağıda sizler için derlediğim ilham alınacak yaratıcı reklam örneklerini inceleyerek ne kadar zekice ve akıl dolu olduklarını göreilirsiniz.

FIFA Dünya Kupası Güney Africa

Suistimale Karşı – Almanya’da her yıl 300.000 çocuk cinsel istismar ve kötü muamele ile karşı karşıya

Dirty Car Art

akdem | 03 February 2009 10:36

hemen hemen herkes kirli bir arabaya küçük bir resim çizme girşiminde bulunmuştur. en azından “beni yıka” notunu iliştirmiştir. işte bu kirlilik olayını görsel bir ziyafete dönüştüren
Scott Wade isimli arkadaş olayı bir adım ileri taşıyarak adeta sanat eserleri ortaya cıkartıyor. her nekadar iş biraz tozlu ve eserlerinin ömrü kısa olsada bunları bizler için arşivlemiş. işte çıkmak istemeyeceğiniz galeriye burdan bir adetde videoya şuradan ulaşabilirsiniz.

windows7 görücüye çıktı

akdem | 13 January 2009 17:59

windows 7
windows 7

microsoft‘un göz bebeği vista bir kenara dursun çıkacak mı? çıkmayacak mı? diye fısıltıları yayılan windows7’nin beta versiyonları görücüye cıktı bile. Yapmanız gereken 32 bit ve 64 bit seçenekleri sunulan imaj dosylarından size uygun olanı dvd ye aktarmak. Bakalım bu sefer windows hız sorununu halledebilmiş mi?