bildirgec.org

zihin kontrolü hakkında tüm yazılar

Beynimde biri mi var?

menguzar | 29 November 2012 00:36

Ampulex Compressa, hamam böceğinin içinden çıkarken.
Ampulex Compressa, hamam böceğinin içinden çıkarken.

Dünyada hemen her ortam için farklılaşmış milyarlarca çeşit canlı var. Farklı asitlik seviyelerinde, farklı ısılarda, farklı minerallerin/gazların varlığında hayatta kalmak üzere evrimleşmiş türlü çeşit bakterinin arasında, elbette ki canlıların vücudunda yaşamak üzere evrimleşmiş, kimi zaman (mide ve bağırsaklarımızda olduğu gibi) vücudunda yaşadığı canlıya faydası dokunan, kimi zaman vücuduna girdiği canlıyı hasta eden, kimi zaman öldüren, kimi zamansa ölmekten beter eden yaratıklar, “parazitler” var.

Şimdiki konumuz, farklı canlıların vücutlarına yerleşip orada yaşayan, ve bu yaşam süresince aklınızın ucundan bile geçmeyecek işler yapan parazitler. Beyinlerine/sinir sistemlerine yerleştikleri canlıların üzerinde ufak davranış değişikliklerinden, “Tam zihin kontrolü” olarak yorumlayabileceğimiz durumlara çok geniş bir yelpazede değişen etkilere sahip olan envai çeşit parazite şöyle bir göz atacağız.

OK MESAFESİ 5

nihansage | 14 February 2011 15:58

Pentagram’ı çevreleyen ateş yavaş yavaş sönmeye başlamıştı.Ateş sönüpte dumanlar tütmeye başlamışken yaşlı şovalye, yere diz çökmüş, iki büklüm şekilde duran Ertuğrul’un yanına geldi.Tam önünde durdu.

-Ben Fransa şovalyesi Fransua de Payens.Tapınak şovalyeleri adına sana emrediyorum.Artık benim emrimdesin ve ben ne söylersem sen onu yapıcaksın.-Bundan sonra senin adın Jan.Ertuğrul kısık bir ses ile cevap verdi.-Hayır. Benim adım bu değil.-Senin adının bundan böyle bir hükmü yok.Sen benim kölemsin ve ben sana nasıl seslenmek istiyorsam, senin adın artık o dur.

Gamer: Ya Oyunlar Gerçek Olursa?

zabun | 15 May 2009 10:04

Mark Neveldine yönetiminde çekilen, aksiyon, bilim-kurgu türlerindeki “Gamer” filmi, 4 Eylül 2009 tarihinde ABD’de gösterime girecek. Filmin başrollerini 300 Spartans’taki performansından hatırlayacağınız Gerard Butler (Kable) ve Dexter dizisinden tanıyacağınız Michael C. Hall (Ken Castle) üstleniyor. Filmin konusu kısaca şöyle; zihin kontrolü teknolojisinin kullanıldığı Slayer isimli, fps tarzındaki multiplayer bir oyun yapılır. Oyuncular oyunu gerçek insanların zihinlerini kontrol ederek oynayabilmektedirler. Kontrol edilen köleleştirilmiş insanlar ise gerçekten birbirleriyle savaşmak durumundadırlar.

Sesli komuta

winmaker | 26 February 2007 14:02

Beynimiz uyanıkken 8Hz – 30Hz, derin uykuda 0.5Hz – 4Hz, hafif uyku‘da ise ayıptır söylemesi 4Hz – 8Hz frekansları arasında çalışıyormuş, ki bence en makbulü halk arasında alacakaranlık hali denilen bu aralık.

Normal bir insan kulağının duyabildiği en düşük ses 16 Hz fakat kulak duymasa bile bu sesler beyinden kaçmıyor ve sevgili beynimiz hangi aralıkta sese maruz kalırsa o frekansın moduna geçmeye zorlanıp uyuyor, beyin fırtınası yapıyor, durup sakinleşiyor vs. Bu mantıktan yola çıkarak basit bir program sayesinde istediğimiz zaman uyumaya, istediği zaman ders çalışmaya zorlayarak hack’leyebiliriz kendimizi. Denemek lazım.