bildirgec.org

zamazingo hakkında tüm yazılar

Etch-a-Sketch iPad kılıfı

pygmalion | 15 July 2011 15:10

iPad kılıfları arasında seçim yapmak zor. Ancak şu güzel model insanın aklını başından alabilir, hele ki çocukluğunda bir Etch-a-Sketch sahibi olanların!

Elektronik Kelebek

GonuR | 31 December 2010 09:38

elektronik kelebek
elektronik kelebek

Çocukken kavanozlara bir şeyler saklamak hepimizin hoşuna giderdi. Ama tabii bir süre sonra içine koyduğumuz canlı ölünce üzüntümüz, baştaki mutluluğumuzdan çok olurdu. Yeni nesil artık böyle duyguları yaşayamayacak çünkü bu garip zamazingoya bakınca içinde gerçekten de kelebek varmış gibi görünüyor, ama aslında yok.

elektronik kelebek
elektronik kelebek

En Çok Kullandığımız Ucuz ve Kaliteli 4 Zamazingo

gsmteknik11 | 26 May 2010 16:56

Zamazing yazılarımı genellikle daha piyasaya çıkmamış ürünler ya da yeni duyurulmuş ürünler arasından seçiyordum, fakat şöle bir eksiklik hissetim; temin etme imkanımız o an için olmuyor ve sadece yazıyı okuduğumuzla klalıyoruz. Onun için bu yazımda en çok ihtiyaç duyduğumuz ucuz ve kaliteli bizzat (2’sini) kullanmış olduğum 4 zamazingoyu sizlere tanıtacağım.

1-Nokia 1661 Cep Telefonu

Nokia 1661 oldukça zarif ve ince bir tasarıma sahip. El feneri, radyo gibi dahili özellikleri var. Şarj konusunda çok iyi, ortalama 4 gün kullanabiliyoruz. Diğer bir başarışı özelliği ise ses kalitesi. Görüşme esnasında etraftaki parazit ve gürültüyü en aza inidiren teknolojiyi destekliyor. Nokia’nın bu teknolojiyi 1661’de kullanmış olmasına şaşırdım, genellikle E71 VE E72 tarzı iş telefonlarında kullanıyordu. En büyük avantajımız ise 100-120 tl arasında bir ücret ödeyerek kaliteli bir telefona sahip olabilmemiz.

2-PHILIPS SHP 1900 HIFI MİKROFONLU PC KULAKLIK

PC başında vakit geçirirken ya da bilgisayar vasıtasıyla sesli görüşme yapıcaksak en önemli ihtiyacımızdır kulaklık, fakat piyasada her yeri sarmış durumda olan kalitesiz çin malı ürünlerden birçoğumuz şikayetci olmuşuzdur. Uzun yıllar kullanabileceğimiz PHILIPS SHP 1900 kulaklığa sahip olabiliriz ,ayrıca ses kalitesi de mükemmel diyebilirim. Fiyatı ise sadece 18TL

Gelişmiş Karbon Fiber Elektrikli Bisiklet

axanc | 14 March 2010 14:12

Size biraz süre tanıyorum, zira bu tür bir başlığı anlamak zaman alıyor. Öyle bir bisiklet düşünün ki, çok gelişmiş bir teknolojinin ürünü. Ayrıca karbon fiber’den yapılmış. Diğer yandan da elektrikli. İşte HMK 561 böyle bir bisiklet.

Bilindiği gibi karbon fiber son derece iyi bir iletken, bu sayede tasarımcılar herhangi bir kablo kullanmak zorunda kalmamışlar. Bütün elektrik iletimini, özel tasarlanmış gövde üzerinden gerçekleştiriyorlar.

thanko microsports

schizophrenia13 | 18 September 2009 10:12

thanko microsports
thanko microsports

zamazing üreticisi thanko’nun son ürettiği mp3 çaları microsports, kulakiçi bir kulaklıktan biraz daha büyük. şarj olup bilgisayara bağlanmadığında diğer kulaklıkla bağlantı sağlayan bir usb yuvasından başka da bir bağlantı kapısına sahip değil. 2 ve 4gb kapasiteli 2 modele sahip çalıcı MP3/WMA/WAV ses dosyalarını destekliyor. 16×25×22mm boyutlarında ve 8 gr ağırlığında.

Enerji üreten tuvalet kağıdı

axanc | 16 August 2009 12:10

hem tuvalet kağıdı tutacağı hem de lamba
hem tuvalet kağıdı tutacağı hem de lamba

Günlük hayatta neredeyse herşeyden enerji üretilebiliyor artık; rüzgardan, dalgadan, güneşten, vb… Bunun gibi birçok uygulama daha var ve her geçen gün hayatımıza girmeye devam ediyor. Ancak tuvalet kağıdı sanırım bunlardan, aklımıza en son gelen seçenektir.
Tuvalet kağıdı tutacağı ve kapağı şeklinde olan bu zamazingo; Miguel Melfarejo tarafından gerçekleştirilmiş ve her evde mutlaka bulunan bir aksesuar. Tuvalet kağıdını tutmak gibi işlevsel görevinin dışında, bir de enerji üretebiliyor. Söz konusu enerji ile de tuvaletiniz aydınlatılıyor. Ayrıca bu tutacağı ve lambasını ayırarak tuvalet ve banyo dışında ışığa ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir ortamda da kullanmanız olası.

her tuvalet kağıdı kullanılışında şarj oluyor
her tuvalet kağıdı kullanılışında şarj oluyor

Pillet, tuvalet kağıdı tutacağının her bir turunda enerji üretecek şekilde dizayn edilmiş. Dolayısıyla her tuvalet kağıdını kullanışınızda zamazingo da şarj olmuş oluyor. Oldukça basit ama bunca yıldır da kimsenin aklına gelmemiş doğrusu. Belki de bundan sonra tuvaletler bu şekilde aydınlanır, kim bilir.

En ucube 3 zamazingo – Derleme

arago | 31 July 2009 12:19

Göz Takısı

İşte size iğrenç, rezalet, manyak felaket diyeceğiniz bir zamazingo. Zihni sinir Eric Klarenbeek‘e ait bu zamazingo Harry Potter’da kullanılabilecek kadar ucube bir aksesuar. İnsan sokakta bu zamazingo ile dolaşmaya utanır. Bunu taksam yüzüme bir bakan şaşırıp bir kere daha dönüp bakar ve sonra hayatı boyunca bakamaz. Hem neden güzel lensime o tür bir “şey” takıp kendimi rezil etmek isteyeyim ki. dreamworks de bu zamazingoya bir yorum getirmiş ve lensini düşüren arkadaşlara bulabilme kolaylığı sağlayabileceğinden bahsetmiş. oky‘nin de dediği gibi bu zamazingo bence kesinlikle yasaklanmalı!

SkySpark – Dünyanın En Hızlı Çevreci Uçağı

esraustun | 18 July 2009 12:10

SkySpark - En Hızlı Çevreci Uçak
SkySpark – En Hızlı Çevreci Uçak

Yapılan araştırmalara göre havacılık sektörü Co2 salınımı bakımından çevreye en zarar verici endüstrilerden bir tanesi. Uçaklar hızlandıkça bu zarar da artıyor. SkySpark ismindeki bu çevreci uçak ise 100% elektrik motoru kullanıyor. Motorun gücü ise Lityum polimer adı verilen bir dizi pilden sağlanıyor. Bu arada bu uçak 12 Haziran 2009’da 250 km/s hıza ulaşarak elektrik motoruyla çalışan uçakların hız rekorunu da kırmış. Araştırmalar hidrojen yakıtlı motorlarla beraber devam ediyormuş. Diğer Kaynak