bildirgec.org

zack snyder hakkında tüm yazılar

Gladyatör, yeni Superman filminde!

queennothing | 21 June 2011 10:03

Öncelikle, yeni Superman filminin adının “Superman: Man of Steel”den resmen “Man of Steel“e dönüştüğünü bildirelim. Şimdiyse filmde yer alacak olan isimleri sırasıyla hatırlayalım.

Ucandaire’de duyurduğumuz gibi, ilk önce ‘Superman’, yani Henry Cavill ile anlaşıldı. Zack Snyder‘in yöneteceği filme Diane Lane, Kevin Costner, Michael Shannon ve son olarak ‘esas kız’ Amy Adams ile anlaşıldı. 175 Milyon Dolarlık bir bütçe ayrılan filme şimdi de emektar ‘Gladyatör’ Russell Crowe dahil oldu. 1964 doğumlu aktör, ‘Jor-El’ karakterine can verecek.

Lois Lane bulundu!

queennothing | 30 March 2011 12:21

Yakın geçmişte Henry Cavill‘in, Diane Lane‘nin ve Kevin Costner‘in 2012’de vizyona girmesi beklenen
Superman: Man of Steel“de rol alacaklarını duyurmuştuk. Geçtiğimiz günlerde Zack Snyder’in yöneteceği filmle ilgili taptaze bir haber internet ortamına yayıldı.

Kadroyu yavaş yavaş toparlayan Snyder, Clark Kent’in biricik sevgilisi Lois Lane’i buldu. Üç defa Oscar’a aday gösterilen İtalya doğumlu aktris Amy Adams ile anlaşan yönetmen, yeni Superman’le ilgili diğer detayların yakın zamanda açıklanacağını belirtti.

Kevin Costner “Superman”de!

queennothing | 21 March 2011 10:50

Bir süre evvel Nolan’ın Superman’e el attığından, Henry Cavill’in ‘Superman’ olacağından ve Diane Lane’nin filmde rol alacağından bahsetmiştik. Zack Snyder‘in çektiği yeni Superman filmi “Superman: Man Of Steel“in kadrosuna dair yepyeni bir haberimiz var!

Bir süredir ‘Jonathan Kent’ karakteri için iki Oscar Ödüllü aktör Kevin Costner ile görüşen Snyder, sabah saatlerinde aktörle anlaşma yaptıklarını açıkladı. Yönetmen Richard Donner’in 1978 çıkışlı filmi “Superman“de Glenn Ford‘un canlandırdığı ‘Jonathan Kent’, bakalım Costner’e ne kadar yakışacak…

Diane Lane “Superman”de!

queennothing | 03 March 2011 18:39

Bir süre evvel yeni Superman filmi “Superman: Man Of Steel“in Zack Snyder’in yöneteceğini ve Christopher Nolan’ın ellerine teslim edildiğini duyurmuştuk. Yine aynı zamanlarda Superman’in Henry Cavill tarafından canlandırılacağının haberini de vermiştik. Yapım hakkında Kevin Costner, hatta Lindsay Lohan dedikoduları dolaşadursun, bugün açıklanan yeni bir haberi sizlerle paylaşacağız.

“Secretariat”, “Unfaithful”, “The Perfect Storm” gibi yapımlardan tanıdığımız 1965 doğumlu Amerikan aktris Diane Lane, Superman kadrosuna dahil oldu. Lane’nin filmde canlandıracağı karakter ‘Martha Kent’.
Film, 2012 Aralık’ta vizyona girecek.

Superman bulundu!

queennothing | 01 February 2011 10:02

Bir süre önce, Amerikan sinemacı Zack Snyder‘in yeni Superman filmini yöneteceğini ve filme fikir babası olarak katılan Christopher Nolan’dan bahsetmiştik. 300 ve Watchmen gibi yapımlarla başarısını kanıtlamış olan Snyder’in çekeceği filmin adı ve ‘Superman‘ı canlandıracak isim, geçtiğimiz günlerde belli oldu.

Yeni süper adamımız “Tristan + Isolde” (Melot karakteri), “Stardust” (Humphrey karakteri) gibi filmler ve “The Tudors” adlı TV dizisi ile ünlenen 83’lü aktör Henry Cavill olacak. Daha evvel Batman ve James Bond olmak için rakipleriyle yarışan, ancak her seferinde rolü başkalarına kaptıran genç adamın performansı 2012’ye kadar merak konusu.

Sucker Punch (2011)

| 05 August 2010 10:07

300 ve Watchmen çizgi-romanlarını sinemaya başarılı bir şekilde uyarlayan ünlü yönetmen Zack Snyder‘ın yeni projesi Sucker Punch. Snyder’ın fragmanından da anlaşılacağı üzere ortaya gene iyi bir aksiyon ve macera filmi çıkardığını düşünüyorum. Filmin ana karakterleri çoğunlukla kadınlar oluşturuyor. Filmin başrollerinde Candy filmiyle etkileyici bir performans sergileyen Abbie Cornish, henüz iyi bir oyuncu olup olmadığına karar veremediğim Vanessa Hudgens, Emily Browning, Mad Men’de 3 sezondur başarılı bir performans sergileyen Jon Hamm, Donnie Darko filminden bileceğimiz Jena Malone, Carla Gugino ve Jamie Chung yer alıyor.

Senaryosunu Zack Snyder’ın ve Steve Shibuya’nın yazdığı filmin konusu şöyle: Genç bir kız üvey babası tarafından bir akıl hastanesine kapatılır. Bir kaçış stratejisi olarak başka bir evrene geçen kız, kendisini buradan kurtaracak bir plan yapar.

Watchmen (2009)

queennothing | 23 February 2010 09:54

Amerikan sinemacı Zack Snyder‘in yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “Watchmen“, 2009 senesinde vizyona girdi. Çizgiroman uyarlaması olan yapımda Jeffrey Dean Morgan, Billy Crudup, Malin Akerman, Jackie Earle Haley, Patrick Wilson, Stephen McHattie, Matthew Goode ve Carla Gugino gibi isimler rol alıyor.
’80’li yılların Amerika’sında esen savaş rüzgarları, tüm ülkeyi derinden etkilemişti. İşte o yılların New York’unda yaşayan 12 kişilik bir süper-kahraman takımı, çoğu zaman hiç kimseninfaydasına olmayan adaleti umursamaksızın, iyilerin adaletini sağlama görevini üstlenmişlerdir. Bu muhteşem görevi layığıyla yapan Watchmen takımı, üstlendikleri muhteşem görevin aksine hiç bir muhteşem güce sahip değillerdir.

Aradan uzun zaman geçmiş, ekibin her üyesi kendi köşesine çekilmiş, sakince bir hayat yaşamaktadırlar. Ancak bu durum, ekipten ‘Komedyen’ lakaplı üyenin cinayete kurban gitmesiyle değişecek, Watchmen takımı, arkadaşlarını öldüren kişiyi bulmak üzere tekrar görev başına döneceklerdir.

Watchmen “The Comedian”

serversistemci | 26 October 2008 07:50

Watchman
Watchman

Watchmen 1986-87 yıllarında soğuk savaştan fazlasıyla etkilenmiş 12 sayılık bir çizgi romandır. Film bu çizgi diziden esinlenerek çekilmiştir.

Amerika’da 03.06.09 tarihinde gösterime girecek olan filmin yönetmeni Zack Snyder. Başrolde ise Jeffrey Dean Morgan “The Comedian” rolünde. Güçlü oyuncu kadrosu, fantastik senaryosu ve özellikle müzikleriyle ilginizi çekecek bir yapıt.

Watchman
Watchman