bildirgec.org

yüz hakkında tüm yazılar

YÜZMASKESİ

kraladek | 04 December 2010 11:49

Çirkin insan yoktur; ancak bakımsız insan vardır. Yıllar önce yüzümün çok fazla yağlanması nedeniyle sıkıntı içindeydim. Cilt doktorlarına muracaatlarım pek faydalı olmuyordu. Bir sürü krem kullandım; ama nafile. Daha sonraları alternatif tıp ile ilgilenmeye başladım. kendi sıkıntılarıma derman ararken başka bilgilrede ulaşmış oldum. Aslında bunlar bir bilgi kirliliğine dönüşmüştü diyebilirim. bazen herhangi bir konuda yaptığım öenerilere insanlar gülüyorlardı.Derken yaşı 45 civarında bayan arkadaşlarımdan biri bana yüzünü çok yorgun hissettiğini söyledi, bende ona bir terkip önerdim. hafta sonu bunu uygulayan arkadaşımı pazartesi sabahı işyerinde görünce ben bile inanamadım. yüzü okadar ışıl ışıl oolmuştu ki onu görenler yüzüne ne yaptığını sormadan edemiyorlrdı. arkadaşım ise çok mutlu bir şekilde tebessüm ediyordu.Aslında ona önerdiğim terkip benim keşfettiğim bir şey değildi. Doğrusu şifalı terkipler ile ilgili okuduğum bir kaynakta rastlamıştım. Şimdi bunu size aktarmak istiyorum.Bu terkibi hazırlamak okadar zor bir şey değil. Terkip için kırmızı şarap ve yumurta yeterli. Önce yumurtanın sarısı ile akını ayırıyorsunuz. Sonra yumurtanın sarısı ile kırmızı şarabı yoğurt kıvamı oluşuncaya kadar karıştırıyorsunuz. Bu karışımı yüzünüze sürüp iki saat bekliyeceksiniz. Bu bekleme esnasında yüzünüz çok gerilecektir endişe etmeyin. Daha sonra kalan yumurta akını yüzünüze sürüp iki saat daha bekleyeceksiniz.(Sakın oha! demeyin, sabırlı olun.) Süre dolunca yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu arada fotoğraftaki kız kadar güzel olamayabilirsiniz. Ama yüzünüze ciddi bir bakım yapmış olacaksınız. Herşeyden once sağlık.

yüz tanı

massay | 27 August 2010 12:44

Gorki Parkı’ndan-
Gorki Parkı’ndan getirilen kızın yüzü tanınmayacak durumdaydı; buna rağmen, bir heykeltıraş ya da anatomi uzmanınca incelenerek eksik uzuvlar tamamlanabilirse, gerçek yüz ortaya çıkarılabilecek şekildeydi. Kızın tüm boyun kasları yerli yerindeydi ve sanki bir deriyle kaplanmayı bekleyen zarif birer kolon gibiydi. Pembe kas ağı, geniz boşluğundan çıplak diş etleri boyunca yayılmıştı. Düz şakak kasları, yanak ve şakak kemiklerini bir yelpaze gibi sarmıştı. Kaslar çene şeklini düzleştirmişti. Kas örgüsünü oluşturan bütün bu plaster pembe şerit ve şekiller hem kafatasının o çıplak halini biraz yumuşatmış hem de bir mumya kadar korkunç bir görünüm vermişti. Kızcağız, kahverengi cam gözlerini dikmiş öylece bakıyordu.”

En çok satan heyecan romanları serisinden olan
“Gorki Parkı” nda bir Sovyet Pataloğu, öldürülen kişilerden birinin yüzüne yeniden şekil vererek tüyler ürpertici üç cinayetin aydınlığa kavuşturulmasını yardımcı olur.

Kitabın yazarı Martin Cruz Smith’e göre konu, “ yüz tanımlayıcısı ” olarak bilinen paleontolog M.M Gerasimov’un ölmüş kişilerin hayattayken sahip oldukları yüzlerini araştırma çalışmalarından esinlenerek ele alınır.

Adli heykeltıraşlık veya yüz tanımlama olarak bilinen bu teknik, bir cinayet soruşturmasında çok önemli bilgiler sağlar.
Bilinen tüm yolların denenmesine rağmen kimlik tespiti başarısızlığa uğramışsa, yüz tanımlayıcılar çağırılır ve çıplak kafatasının fizyonomik biçimlendirilmesi istenir.

100 saat ara vermeden oyun oynatan ilaç

maydesign01 | 05 April 2010 21:00

insan nitrosu
insan nitrosu

oyun oynayan kullanıcılar için farklı ürünler tasarlayan razor firması; oyuna ara vermeden saatlerce, hatta sabaha kadar yorulmadan oyun oynayabilmenize imkan sağlayacak insan nitrosu geliştirmiş.

razor venom adlı ürün, elektronik bir aparatla havaya özel bir gaz salıyor bu şekilde kişinin duyuları açık kalıyor ve yorgunluk hissetmiyor.kişi extra birşeye ihtiyaç duymadan saatlerce oyun oynayabiliyor.fakat bu maddenin insan üzerinde ne gibi bir zararlı etki yaptığı konusunda henüz bir bilgi verilmemiş.

Oxymialterxin ve doctixilin adlı maddeleri içeren yeşil renkteki serumların 3 tanesi 39.99 dolar dan satılıyormuş.haberin ayrıntısı için buraya tıklayın.

çılgın suratlar

nazokiraze | 26 May 2009 13:20

Yüze yada bedene yapılan dövmelerden bahsetmiştik, bugün ise boyama örneklerinden bahsedecegiz. Alışveriş merkezlerinde çocukların yüzünün boyanmasını veya maç esnasında taraftarların suratlarını takımlarının renkleriyle boyadıgına şahit olmuşuzdur, şimdi daha farklı sanata dönüşen suratlara bakacagız.

Aslında vücutlarının her yanını bir şekilde boyatıyorlar, ancak hiçbiri yüzün verdiği etkiyi vermiyor burada vücut sanatının en harika örnekleri mevcut. İşte Asya’da yapılan dünya vücut boyama festivalinden harika çılgın görüntüler.

Bu halde sokaklarda gezilmez belki ama ortaya çıkan şey gerçekten çok estetik.Festivalde harika vücut boyamaları mevcut ancak konu yüz oldugu için ben yüz resimlerinde karar kıldım.Bazısı korku filmlerinden kaçmış gibi kimisi de masalın dışına taşmışçasına güzel. Ayrıca fotograflardaki makyajlar normal maça giden taraftarların veya özel günlerde organizasyon için boyanan suratların dışında, profesyonel anlamda sanat olarak yapılmış şeyler.

Yüz boyamasında kullanılan özel boyaların kaliteli olması gerekiyor, bu yüzden çocukların suratını boyayan yerlerin boyalarını kontrol etmeliyiz, kanserojen olan katkı maddeli boyalardan kaçınmak gerekiyor.

Siyah Nokta Bandı

nzright | 15 May 2009 10:02

Nivea;T bölgesi için ürettiği temizleyici bant için Siyah Nokta Bandı isimli bir site hazırlamış. Sitede sadece 15 dakikada siyah noktalarda kurtulmanın en etkin yolları; ürün bilgileri ve kullanım önerileri de yer alıyor.

Empati uzun vadede çiftlerde görsel benzerlik yaratıyor

denizkar | 28 December 2008 10:55

25 yıl birlikte yaşayan çiftlerin gerçekten birbirlerine benzeyen yüz yapısına sahip olmaya başladıklarına inanır mısınız? Psikiyatrist R.Zajonc’un çalışması bu garip olayı destekleyen sonuçlar ortaya koyuyor.

Deneyde 110 katılımcıya evliliklerinin ilk yılında olan ve evliliklerinin 25. yılında olan çiftlerin fotoğrafları gösterildi. Hangi erkeğin hangi kadınla evli olduğu söylenmeden, katılımcılardan yüzleri birbirlerine benzeyen çiftleri tespit etmeleri istendi. Katılımcı sonuçları gösterdi ki, 25 yıldır evli olanların yüzleri birbirlerine benzemektedir.