bildirgec.org

yoda hakkında tüm yazılar

kesik kulaklı Yoda!

cherry blossom girl | 31 March 2009 16:44

Jedi’ların ustası Yoda‘yı Van Gogh’un kulağını kestikten hemen sonra çizdiği otoportresinin tam da kendisiymiş gibi hayal edebilir misiniz? eden etmiş ve ortaya “Star Wars Improves Classic Art” isimli proje çıkmış. klasik resim sanatı ve photoshop’un birleşmesi sonucu oluşan çalışaların devamı için buraya.

Sahip olmak isteyeceğiniz 10 bilimkurgu ürünü

hoodly | 22 October 2008 10:43

Direk konuya girmek gerekirse. Hepimiz mutlaka bilim kurgu sinemasının tadına bakmışızdır ve bizleri kendine hayran bırakan fakat gerçek hayatta karşılaşmamız pek de mümkün olmayan birçok ürünün işlevlerini hayranlıkla izlemişizdir ve eminim ki birçoğumuz keşke bir tane de bende olsa demişizdir. İşte size seçilmiş mükemmel bilim kurgu ürünleri.


Örümcek Adam” filminde “Yeşil Cin” tarafında kullanılan planör.

Bilim kurguya yeni bir soluk getiren
Bilim kurguya yeni bir soluk getiren “Star Wars” filmlerinde kullanılan ışın kılıçlarını bu listenin dışında tutmak olmazdı.


Siyah Giyen Adamlar” filminde insanların hafızalarını silen neuralizerın yeri bir başka olsa gerek.

Star Wars geri döndü, bu sefer DVD’leriyle

korocop | 29 September 2008 12:04

Sinepil için farklı bir yazı bu, şimdiden belirteyim. Sinepil başlığında “Filmler, Yönetmenler, Oyuncular, Sinema Haberleri” yazdığına göre ve Star Wars gibi bir efsane ile ilgili bir yazı sanıyorum sorun olmayacaktır.

yoda
yoda

Şahsen uzun bir süredir “Star Wars” serisinin dvdlerini aramaktaydım. Türkiye’de bulduklarım genelde dağınıktı. Şöyle ki 4-5-6. filmlerin dvdleri box set halinde müzayede sitelerinde bulunabilmekle birlikte, 1 ve 2. filmlerin bulunması neredeyse imkansız idi. Yakın sayılabilecek bir tarihte gösterime girdiğinden ötürü 3. film halen büyük alışveriş sitelerinde mevcut. Düzenli bir set yapmak isterseniz bunun için çok fazla seçeneğiniz yoktu.

Tam gittigidiyor sitesinde 1 ve 2. filmleri fahiş sayılabilecek bir fiyata almak üzereyken, aklıma acaba amazon.com dan alsam kaça getirtebilirim sorusu geldi. Bu arada büyük sürpriz ile karşılaştım.
George Lucas zamanının geldiğini düşünmüş olacak ki, “Star Wars” serisinin ilk 3 filmi ve son 3 filmi için birer box set hazırlamış. İlk 3 film yani serinin sonradan çıkan fakat hikayenin başını anlatan serinin box seti “Prequel Trilogy” , önce çıkan ve serinin sonunu anlatan 3 film ise “Trilogy” adıyla adlandırılmış.

Yoda ve Leila Dünya Evinde?

Culture Orange | 13 August 2008 14:34

Star Wars hayranı olurda bu kadar mı olunur dedirten bir olay yaşanıyor İngiltere’de. Star Wars karakterlerinin terliği,termusu ve yastığı yapıldığını duymuştuk fakat bu kadar ileri giden hiç olmamıştı.Kült bilimkurgu filmi hayranı 2 ingiliz genç dünya evine girmeden önce Yoda ve Prenses Leila kılığına girelim demişler.

yoda
yoda

Yıldız Savaşları filminin dünyada bir çok hayranı var fakat böylesi ilk defa görüldü. Evlilik törenlerine gelen misafirlerden de star wars karakterlerinden birisi olmalarını istemişler. Düğüne katılabilme şartı olarak koymuşlar bunu. Genç çiftin star wars tutkusu ortaya bir bilim kurgu düğünü çıkmasına sebep olmuş.

Yoda ve Leila ya mutluluklar dileriz…

Star Wars’lı Golf

Makadakal | 08 April 2008 18:31

Star Wars hayranı ve golf oynayan biriyseniz bu ürünler size göredir. Golf setinde karakterlerin resimleri bulunmaktadır. Golf sopası kılıfında ise Yoda ve Darth Vader karakterlerinin kafaları yer almaktadır.
Ürünler:

Star Wars Yoda ve Darth Vader Golf Sopası Kılıfları

Ürün Fiyatı: 24.99 Dolar

Bilimkurgu ve Adalet anlayışı

Deniz Kasakolu | 24 November 2007 11:40

Yönetim şekilleri farklı şekillerde Bilim Kurgu Filmlerinde işlense de bu konuda hepsinde bir çok ortak nokta bulunabilir .

KONSEYLER

Jedi Konseyi
Jedi Konseyi

Yüzük Kardeşliği
Yüzük Kardeşliği

Star Wars filminde jedi konseyi,Matrix film serisinde zion yaşlılar konseyi,yüzüklerin Efendisi film serisinde Yüzük Kardeşliği…Yüzük kardeşliği öncesindeki Mordora karşı İnsan ve Elflerin kurduğu “son ittifak” mevcuttu. İttifaklar,konseyler hem huzuru hem de barışı sağlamak amacıyla kurulmuş olağanüstü savaş organizasyonlarıydı. Ancak tüm bilimkurgu filimlerinde neredeyse değişmez kural iyilerin ve kötülerin aynı şekilde şiddet uyguladığıdır. “light side” , “dark side” , Kötülük ve iyilik, matrix ve neo aslında hep aynı silahları kullanırlar.Bu silahlar,bir filmde ışın kılıcı iken , diğer filmde kılıçlar, yada karışık sistem kodları olabiliyor.

KÖTÜLÜK SÜREKLİ TETİKTE.

Sauron
Sauron

Gerek Sauron gerekse Ajan Smith,ayrıca Darth Sidious katıksız bir kötülüğün simgesi durumundayken,kötülük olmadan iyiliğin de olmayacağı gerçekliğini gösteriyorlar bize. Ajan Smith , Dart Sidius ve Sauron insanların zayıf yönlerini görüp onları kandıran,kışkırtan,yönlendiren bir nevi “modern şeytanlar” olarak simgeleniyorlar. Filmlerin hemen hepsinde yasak meyvayı yiyen Adem rolü muhakkak mevcut.

George Lucas ‘artık yeter’ dedi!

| 18 May 2007 22:32

Yeni 'Star Wars' olmayacak!
Yeni ‘Star Wars’ olmayacak!

Malum Star Wars’un ilk filmi 30 yaşına bastı. Yaratıcısı George Lucas ‘artık yeter’ diyormuş ve 30 senedir ertelediği ‘kişisel projelerini’ gerçekleştirecekmiş. Bunlar arasında belgeseller de var. Henüz 2 hafta önce yapılan bu söyleşiyi atlamayın derim!
www.terrakki.net