bildirgec.org

yazdırma hakkında tüm yazılar

yazıcınız yazmıyor mu ? çözümü var !

saltindagli | 12 November 2009 13:06

yazıcınız artık yazmıyor mu ?
spooler.exe niz cpu da %99 lara kadar çıkıyor mu ?
pc niz neredeyse kilitnelecek gibi mi oluyor ?
pc nizden yazıcınınızı bir kaç kaz kaldırdınız ve yeniden kurdunuz ancak hala yukarıdaki hatalar ile mi karşılaşıyorsunuz ?

işte size çözüm :

Öncelikle pc nizden yazıcınızı kaldırın.

ccleaner i indirip PC nizi temizleyin…

Microsoft Fix it lingine tıklayın.. MicrosoftFixit50126.msi i yükleyin.

Asp’de Textstream Nesnesi

angelsdemos | 03 November 2009 10:45

Textstream nesnesi *.txt dosyaları üzerinde işlem yapabilmeyi sağlar.(*.txt oluşturma,veri yazma,silme,düzeltme..).Bu sayede küçük veritabanları oluşturabilirsiniz fakat acsees veya sql gibi kullanışlı,hızlı ve güvenli olmaz.Fakat küçük işlerde kullanabilirsiniz.

*.txt Dosyası Oluşturma
Dosyamızı oluşturmak için textcreatobject methodunu kullanıcaz.
Örnek ;

1
2
Set nesne = Server.CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
Set dosyayarat = nesne.CreateTextFile(Server.MapPath("dosyaadi.txt"),erisim_izni,erisim_formati)

Blogger’ın Yeni Partneri: Blog2Print

algoz | 08 October 2009 09:42

blog2print servisi, oldukça kullanışlı arayüzleri ile web kullanıcılarına birkaç adımda kendi bloglarını oluşturabilmeleri için hizmet veren; Blogger, Typepad ve Wordpress servisleri ile oluşturulmuş blogların, kullanıcıları tarafından yazdırılabilme özelliği ile dijital bir kitaba (Blog Book) dönüştürebilmesine olanak tanımakta.

Blogger’ın 10. yıldönümü kutlamalarının devam ettiği şu günlerde, Blogger ile blog2print yeni işbirliklerini duyurdular.

Blogger ile oluşturulmuş herhangi bir blogun yazdırılabilir kitap versiyonunu elde etmek için, URL adresini bu sayfaya yazmak ve devamında bir kaç kıstas ve özellik tanımlamak yeterli.

PrintFriendly ile Yazdırmak için Takla Atmaya Son

algoz | 20 May 2009 16:02

Web’te bloglardaki ve haber sitelerindeki haberleri okudumuzda içlerinden bazılarını yazdırmak isteriz.
Bazı siteler içeriklerinin kolay yazdırılabilmesi için gereken özeni göstermelerine rağmen birçok site bu konuda yetersiz kalmakta ve kenar çubukları veya gereksiz grafiklerin de yazıcıya gitmesiyle mürekkep israfına neden olabilmekteler.

PrintFriendly sitesi bu ihtiyaçtan harketle geliştirilmiş bir site (Web Aracı). Yazdırmak istediğiniz sayfanın linkini girdiğinizde sayfanızın yazdırılabilir bir versiyonunu elde edebilirsiniz.
Ayrıca PrintFriendly’i tarayıcınıza ve web sitenize ekleyebileceğiniz butonları da mevcut.

İnternet üzerinden istediğiniz bir bilgisayardan çıktı alın!

spy1983 | 30 November 2007 11:22

Ücretsiz bir yazılım olan PrinterAnywhere ile sanki evinizde veya ofisinizde yazıcıya belge gönderiyormuş gibi, internet üzerinden istediğiniz bir bilgisayara yazdırma emri gönderebilirsiniz. Mesela işyerinizden evinizdeki yazıcıya bir yazdırma emri gönderip, belgenizin evinizdeki yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz. Yazılımı yükleyip, ücretsiz PrinterAnywhere hesabı oluşturduktan sonra hizmeti kullanmaya başlayabilirsiniz. Üyelik için sadece kullanıcı adı ve email adresi yeterli olmaktadır. Hizmet kurulumu kolay olmakla birlikte, uzaktan bir çıktı almak istediğinizde ise, normal windows yazdırma penceresinden paylaşıma sunulmuş yazıcıyı seçmeniz yeterlidir. PrintAnywhere hizmeti yazdırma emirlerini kendi sunucularında sakladığı için, bilgisayarınızın açık kalmasına gerek yoktur. Program çalıştığı anda sıradaki yazdırma emrini hemen işleme sokuyor. Sadece windows için olan bu programa buradan ulaşabilirsiniz.