bildirgec.org

yayın hakkında tüm yazılar

evinizden tv kanalı kurun

silver530 | 01 March 2011 11:32

internette yapılabilecek en ilginç şeylerden birisi de tv yayını yapmaktır. bunun için bir adet web kamerasına ihtiyacınız var. internet üzerinden tv yayını yapmak için çok seçeneğiniz bulunuyor. ancak bunların çoğu için az ya da çok teknik bilgiye ihtiyaç var. biz şimdi teknik bilgi gerektirmeyen servislerden çok başarılı olanlarından biri olan camstreams‘i inceleyeceğiz.

camstreams
camstreams

şimdi bu servis sayesinde evimizdeki webcam ile messenger’dan kolay bir şekilde arkadaşlarımızla görüntülü görüşebildiğimiz gibi bir tıkla dünyaya yayın yapabileceğiz. bu siteden yayın yapmak istiyorum dedikten sonra üyeliği tamamlamamız gerekiyor.

yayın yapmak istiyorum
yayın yapmak istiyorum

Twitter ‘da en iyi fotoğraf paylaşma siteleri

feveran | 15 September 2010 14:30

Twitter bir çılgınlıktır gidiyor. Son zamanlarda kullanıcılar fotoğraf paylaşımına müptela olmuş durumda. Çay içerken, otururken, sağ taraftan, sol taraftan resimlerini çekip çekip duran twitter kullanıcıları bunları paylaşmaktan büyük bir zevk duymakta. Twitter da fotoğraf paylaşma olayını yakalamış girişimciler sayesinde bir sürü alternatif var artık “fototwitleyenler” için. Onlardan bir kaçını yazıyorum:

1 Twitpic

en popüler site. fotoğraflar herkese açık ve aratılabilir.

2 Ow.ly

twitter’a login olduğunuzda fotoğrafları görebiliyorsunuz. video da destekliyor.

Bilimkurgu Öykü Pod-Cast’ı

i found a reason | 01 August 2010 16:09

Escape Pod ücretsiz bir bilimkurgu öykü podcast yayını. Her hafta yenilenen yazarların çeşitli beyin açıcı öykülerini dinleyicilerle buluşturuyorlar. Anlatıcı yayına, yazar ve öykü hakkında kısa bir giriş yaptıktan sonra öyküyü dinlemeye başlıyorsunuz. Ayrıca korku edebiyatı öyküleri için Pseudopod, fantastik öyküler içinde Podcastle ‘ı takip edebilirsiniz. Tüm bu yayınların dili İngilizce.

Trt de özelleştirilsin!

Jafar | 18 March 2010 09:46

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), devlet adına radyo ve televizyon yayınlarını gerçekleştirmek amacıyla, 01 Mayıs 1964’de kuruldu. İlk tv yayına ise 31 Ocak 1968’de başladı. Ve bundan sonra çeşitli alanlarda yayın yapmak üzere Trt adına bir çok kanal kuruldu. Şu anda bu kanalların sayısı 12’dir.

Başlıktan da anlaşılacağı üzere ben Trt kanallarının özelliştirilmesi taraftarıyım. Peki neden böyle düşünüyorum? Gerek Trt’nin düşük izlenme oranlarına bakıldığında, gerek Trt kurumuna bütçeden ayrılan muazzam derecede yüklü miktarda parayı düşünürsek Trt’nin ülke ekonomisine olan zararını görmüş oluruz. Trt’nin yapmış olduğu her türlü harcamaların %80 i devlet bütçesinden yani ay sonunu zor getiren halkımızın cebinden çıkmaktadır. Kesinlikle ülke adına yapılabilecek yararlı faaliyetlere ayrılan bütçenin hesabını tutmak ahmaklıktır ama Trt’nin bugün için ülke adına yararlı bir kurum olduğunu düşünmüyorum.

321 milyon dolarlık zafer

macro | 15 January 2010 11:56

Futbol‘un çok sevildiği bir ülkede yaşıyoruz. Aşağı yukarı herkesin tuttuğu bir futbol takımı mevcuttur. Genelde büyük bir kitle Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonsporhayranıdır.

Futbol eskisinden çok daha gelişmiş bir bacasız sanayi halini aldı adeta. Çok büyük gelir ve giderler olmaya başladı. Zamanında Cine5 ‘ten yayınlanan lig maçları, çeşitli ihaleler ile Digitürk‘ün eline geçmiştir. Dün de yeni bir ihane yapıldı. Digitürk’ün en dişli rakibi Türk Telekom‘du. Ama Digitürk heyecanlı geçen ihaleden galip ayrılan taraf oldu. Hatta değerli Digitürk ailesi sitesine bir de güzel slogan koymuş. 9 yıllık forma değişmez bir günde! Türk futbolu 2015’e kadar Digitürk’te.”

Atv iPhone ‘da yerini aldı

Flashcentury | 29 December 2009 12:01

Atv Türk televizyon kanalları arasında bir ilke imza atarak iPhone üzerinden yayına başladı.

Atv iPhone Application
Atv iPhone Application

iPhone üzerinden yer alan App Store ‘dan Atv diye aratarak bulabileceğiniz programı ücretsiz indirebilirsiniz.

Atv iPhone Application
Atv iPhone Application

Program oldukca sade ilk açıldığında yukarıdaki ekran karşınıza çıkıyor ve play buttonuna tıkladığınızda direk canlı yayına bağlanıyorsunuz.

Blogundan para kazan Yeni bir Reklam Sitesi tatilbudur.com

NLPMaster | 14 July 2009 01:06

internetten nasıl para kazanabilirim?
Blogumdan nasıl para kazabilirim?
İnternetten nası para kazanılır?
siz de bu soruları soranlardan mısınız?
Ya da sıkça duyanlardan…

İnternetten en çok para kazandıran reklam sitesi?

Google adsense reklamlarının sektördeki yeri bir başka. Ondan daha çok kazandıran reklamı ben görmedim duymadım. Belki de vardır.

Diğer reklam yayınlama siteleri

Hepsiburada.com satış ortaklığı ile para kazanmak, reklamstore ile para kazanmak, adtech ile reklam yayınlamak sizi kesmediyse sıcak yaz günleri bitmeden bir de tatilbudur.com sitesinden reklam yayınlayarak para kazanabilirsiniz.

Mood Stream

nihilanth | 11 May 2009 10:21

Yabancı medyayı takip edenlerin bildiği bir şeydir Getty İmages.. Fotoğrafların altında alışkın olduğumuz bu ifade, dijital dünyanın en büyük görsel sağlayıcılarından biridir.

Kısa bir süre önce Serimaj temsilciliğinde Türkiye şubesini de açan Getty İmages’ın yenimecra’ya asıl konuk olma sebebi ise tanıtım amaçlı yaptıkları site Mood Stream‘dir. Belirttiğiniz ruh halinize göre arkaplanda çalan müzikle birlikte fotoğraf ve filmlerden oluşan bir yayın sunan ve müzik çalan bu servis ilginç deneyimlere gebe.

Hooop Kamera Gidiyor İsmail

| 10 March 2009 00:43

http://www.milliyet.com.tr/MsnGaleriHaber.aspx?aType=msnGaleriHaber&ArticleID=1068396&reftype=2&PAGE=2