bildirgec.org

yaşa hakkında tüm yazılar

Vergi ve Sgk Prim borçlularına müjde

alpayus | 30 January 2011 14:39

Vergi ve ssk prim ve borcu bulunan işverenlerin dört gözle beklediği torba tasarı görüşmeleri mecliste başladı. Mecliste görüşmeleri devam eden torba yasa tasarısının 9 Şubat gününe kadar mecliste görüşmelerinin ardından yasalaşması bekleniyor.

Yasa ile 31 Aralık 2010 tarihine kadar ödenmesi gereken vergi, harçlar, sigorta , bağkur prim borçları ve belediyelere olan borçlar yeniden yapılandırma kapsamına alınıyor. borçların fazileri silinerek borçlar tefe ve tüfe göre yeniden hesaplanarak 36 aya kadar 2 şer aylık dönemler halinde ödenecek. ödemeler kredi kartı ile de yapılabilecek.

Sinir Krizleri ve Kendimizi Cezalandırmamız Üzerine Mazoşistçe Bir Yazı…

firatocal | 09 August 2010 16:33

Sinir halleri , kızgınlıklar , insanın kendini cezalandırma yolları gibi… Yaptığımız hataların intikamını alırcasına farklı karakterlere bürünüyor ve yabancılaşarak kendimizi cezalandırıyoruz… Normal hayatımızda sahip olduğumuz benliğimizin gerektirdiği davranışlardan uzaklaşıp tam tersi davranışlar sergiler hale geliyoruz…

Biraz mazoşitstçe bir tutum… Sanki hatalarımızın kefaretini ödemek için acı çekmek ve bundan da manevi bir haz almak çok insansı ve bizden bir davranış biçimi…

Kendime biraz yakından biraz da dışarıdan bakma fırsatı bulduğum anlarda , yaptığım aptallıkların üstüne türlü bahanelerle sinir krizlerine girdiğimi görüyorum…

Kanunlara karşı gelinmez?!

turritopsis | 08 January 2010 10:09

Kanunlara karşı gelinmez, aksi takdirde ceza alırsınız…
Özellikle bazılarına, hiç…:)

İngiltere‘de toplu taşıma araçlarında kadınların çikolata yemesi, 10 yaşından küçük çocukların çıplak vitrin mankenlerine bakması, otobüste uyuyakalmak yasaktır.

Taksiciler, “Taksi!” diye çağırılmaz, cezası 100$’dır.

XII. yüzyıldan bu yana erkekler eşlerini 21.00’den sonra dövemezler, çünkü komşular rahatsız olabilir.

Sigara yasağı ve bilmeniz gerekenler

lazaronnie | 25 July 2009 12:44

Sigara yasağı muhtemelen siz bu metinleri okurken tüm zorlayıcılığıyla yürürlükte olacak. Yasağın sinyalleri verildikten sonra kolları sıvayıp kendini bu ambargoya hazırlamak isteyenlerin bir kısmı bu kötü alışkanlıklarına çoktan veda ettiler. tabii bu zorlu işe fazla dayanamayıp tüketmeye devam edenler de oldu. hele “hiç umurumda değil, bir yolunu bulur gene de içerim” diyen bir kitle var ki, bu yazı işte tam da bu kesimi ilgilendiriyor.

Eskisi kadar rahat davranacağını sananlar ya da o son nefesin eskisi kadar lezzetli olacağını düşünenler, bir de şu başlıkları gözden geçirmeliler! Ne kadar yanıldığınızı anlayacaksınız.

Yenilenebilir Enerji Kaynakları (YEK) Yasa Tasarısı

mahirgul | 19 July 2009 11:24

Sen Kurtar
Sen Kurtar

Yenilenebilir Enerji Kaynakları yasa tasarısının (YEK) gündem dışı kalması ile ilgili olan tüm şüpheler haklı çıktı ve doğalgaz lobisinin zaferi kesinleşti.

Tabi bu olay basında çok çok az yer aldı. Tüm dünyayı etkileyecek bu kadar önemli olayların basında yer almasını bekleyemeyiz tabiki. Çünkü basın dediğin bir kukladır ve sadece görünmesi isteneni yayınlar. Neyse bu konu daha derin.

Doğalgaznedir; Bildiğimiz üzere doğalgaz da bir fosil yakıt (Çoğumuz biliyoruz sadece bilmeyenler için yazdım). Şimdi fosil yakıtların (gaz yada katı) doğaya zararlı olduğu bilinmekte olduğu halde biz neden Yenilenebilir enerji kaynakları yerine fosil yakıt kullanmaya devam ediyoruz? Bu soruyu yıllardır soruyoruz, yazıyoruz, çiziyoruz. Benzer soruları nükleer enerji üretimi içinde soruyorduk. Doğaya zarar vermeyen sistemleri geliştirmek dururken neden halen daha kendi kuyumuzu kazmaya devam ediyoruz.

Telif Hakkını Dert Etmeye Son..

SuBirikintisi | 17 January 2009 17:05

Özellikle resim eklerken sizin de tereddüt ettiğiniz oluyor mu? Acaba dediğiniz…
Web siteniz için telifisiz resim bulmak gerçekten zor, bir o kadar da sıkıcıdır. Bazı insanlar da herhalde bu telif hakkından fazla çekmişler ki bir çözüm ortaya koymuşlar.
Bu amaçla Paul Sherman 24,602 telifsiz resmi bir araya getirip kategorilemiş(40-50 tane kategori var) ve hizmetimize sunmuş.(Bu rakam her geçen gün artmakta.)
İndirmek için buradan..
sitesi burası

“Affeder misiniz?”

aggali | 27 October 2008 15:38

AF; ne kadar ilginç bir sözcük. Genel anlamda af; işlenen bir kabahatten ya da suçtan dolayı alınan cezanın kaldırılması olarak nitelendirilebilir.

Ancak birinin ya da birilerinin affedilmesi için mutlaka bir kabahat ya da suç işlemesi gerekmez. Bazan yapılması gerekenler yapılmayınca da ortada affedilmesi gereken bir durum oluşabilir.

Affetmeye muktedir kişi ya da kurum kimdir? Ne yer, ne içer? Affedilecek kişide ya da kişilerde bulunması gereken özellikler nelerdir? Bir kişinin affedilmesi için ne gibi niteliklere haiz olması gerekmektedir? Gördüğünüz üzere liste ve kriterler istenildiği gibi belirlenebilir.