bildirgec.org

xbox 360 hakkında tüm yazılar

Yarım milyonu aşkın dosya sayısı ile en popüler torrent sitesi.

ferfote | 15 March 2011 17:11

Arenabg, torrent dünyasında pek duymadığınız bir isim.Ama bundan sonra sıkça duyacağınız bir isim olacak.

-Arenabg-
-Arenabg-

Site de sinema, oyun, müzik, yazılım, dizi gibi birçok kategori mevcut.En güzel tarafı da bunların alt kategorilere sahip olması.Örneğin oyun kategorisinde PC, PC Iso, Ps2, Ps3, Psp, Xbox, Wii gibi; sinema kategorisinde Xvid, Dvd, BluRay gibi alt kategorilerin olması işinizi epey kolaylaştırmaktadır.

Duke Nukem Forever Mayıs Ayında Satışta !

smryna9 | 25 January 2011 16:54

tam 14 yıldır çıkışı tarihi ertelenen duke nukem sonunda mayıs ayında satışa çıkıyor!

Duke Nukem Forever
Duke Nukem Forever

Oyunseverler 90’lı yıllardan bu yana el değiştirmesi sebebiyle bir türlü satışı mümkün olmayan oyunun artık çıkmayacağı yönündeki düşüncelerini pekiştirdi ve bu konunun peşini bırakmaya karar vermişlerdi ki Duke Nukem’in sahibi Gearbox tam 14 yıl sonunda “Duke Nukem Forever” oyununun ps3, xbox 360 ve pc çeşitleri ile 6 Mayıs’ta tüm dünyada satışa çıkarılacağını duyurdu.

playstation 3’ün kırıldığına çok sevinmeyin

Barky | 17 September 2010 18:41

playstation 3‘ün kırıldığını duyunca çok sevinenlerdenseniz bu haber sizi hiç mutlu etmeyeceğe benziyor. O yazıdaki gibi özel işlemlerle playstation3’e her şeyi yaptırabiliyorduk, kopya oyun çalıştırabiliyorduk vb. ancak ps3 hax‘te yayınlanan bilgiye göre sony, kırılmış ps3’leri belirleyip banlama imkanına sahip. bu, kırılmış bir ps3 ile psn’e bağlanılması durumunda gerçekleşiyor. yani eğer kırılmış bir ps3 ile online oyun oynamak için psn’e bağlanırsanız, sony ps3’ünüzün kırılmış bir cihaz olduğunu anlayıp cihazınızı banlayabilecek. sony de microsoft’un xbox 360‘da yaptığı yöntemi kullanıyor demek ki.

bu arada bu haberi duyup yine de psn’den vazgeçme pahasına kopya oynamak isteyenler için yayınlanan kırma yönteminin 3.41 firmware’i ile de çalıştığı duyuruldu. bu da, hack’in ps3 slim modellerinde de çalışacağı anlamına geliyor. kaç kişi çalıştırır bilemiyorum ama xbox 360’da benim tanıdığım baya kopya oynayan var…

X-DREAM GYROXUS OYUN KOLTUĞU

cellat erdem | 31 August 2010 15:49

XBOX 360 ile veya PS3 ile oyun oynarken, ekranda kontrol ettiğiniz aracın içindeymişsiniz gibi hissetmek istiyorsanız bu koltuğa ihtiyacınız var.

Aynı bir uçuş similatörünün içindeymişsiniz gibi kontrol ettiğiniz aracın hareketlerine göre sizi sağa, sola, öne, arkaya yatırıyor. Aracın aldığı tepkileri hissetmenizi sağlıyor. Bu oyun koltuğu sayesinde adeta oyunların içine girecek, aksiyonun her anından zevk alacaksınız. Ürünün ingiltere fiyatı 400 sterlin. Yani oldukça pahalı bir oyuncak.

Iron Man temalı Xbox 360

sCoRPionTR | 23 August 2010 19:17

Şekilden şekle sokulan XBox 360 oyun konsolu bu sefer de Iron Man temasına bürünmüş halde karşımıza çıktı.

Hayatımızı Değiştiren Teknolojiler

24black mamba24 | 12 August 2010 15:27

Teknoloji her gün gelişiyor ve birçoğu hayatımızı etkiliyor. Bazıları yüzeysel bazıları ise derinden. İşte derinden etkileyenler:

1-)Otomobil


Benz

Otomobil kelime kavramı olarak itmeden veya çekmeden kendiliğinden hareket edebilen öz itmeli taşıt anlamına gelmektedir. İlk otomobil 1680 yılında Hollandalı Christiaan Huygens tarafından icat edildi.

2-)Uzaktan Kumanda

İlk Uzaktan TV Kumandası
İlk Uzaktan TV Kumandası

Uzaktan kumandanın ilk örnekleri 1893 yılında Nikola Tesla tarafından “Hareket Eden Araç Veya Araçların Mekanizmalarının Kontrolü İçin Cihaz Tekniği” adında geliştirildi. Zenith Flash-Matic ise 1955 yılında üretilen ilk Tv kumandasıydı.

XBOX 360 Kinect Duyuruldu

lazaronnie | 16 June 2010 12:24

Microsoftun Kinect adını verdiği bu game-changer sistemi nedir? Bunu tam olarak söylemek için elbette henüz erken, ama geleceğin potansiyelini taşıyan bu yeni xbox 360 hakkında önümüzdeki aylarda daha da çok şey biliyor olacağız. şimdilik bunun gibi videolar yeterli olacaktır.

Eğer xbox 360 E3 basın toplantısından net bir bilgi aktarmak gerekirse, Microsoft’un ferah bir oyun deneyimi sunan Kinect isimli hareket kontrol sistemine sahip yeni cihazının, eski tip yöntemlerle oyun oynamaya alışık oyuncuları biraz ürküttüğünü söyleyebiliriz.

Kim demiş konsolda FPS olmaz diye?

Beacool | 28 April 2010 18:45

Halo artık daha bir zevkli olacak...
Halo artık daha bir zevkli olacak…

Şahsen ben bir Pc oyuncusu ve pc lerin (istense) konsollardan çok daha iyi oyunlar çıkarabileceklerine inanan biri olsam da konsolların bazı oyunlarına azım sulanarak bakmıyor değilim. Tamamen bir pazarlama taktiği ile çıkan bu oyunlar kitleleri konsol almaya itiyorsa da bu arenada biz pc cilerin iki önemli kozu var ()…

Fragnstein ve Scorch yeni kontrolcülerimiz
Fragnstein ve Scorch yeni kontrolcülerimiz

Konsollarda strateji ve fps oyunlarının kontrollerinin joypad le neredeyse imkansız olması üzerine dayalı bu savunmamız bizi bu senelere kadar idare etse de son zamanlarda konsollara eklenen klavye ve mouse birlikteliği bu açığı son derece kapatmış durumda. Şimdiki haberimiz ise bu hem fps severleri sevindirirken hem de onları bir adım öteye geçirebilecek cinsten.

Scorch beyaz Fragnstein siyah tasarıma sahip...
Scorch beyaz Fragnstein siyah tasarıma sahip…

Xbox ve pc için Scorch Ps (Play Station) içinse FRAGnStein adıyla piyasaya sürülen kontrol cihazlarımız Konsollara mouse eklemenin yanı sıra onlara bir nevi wiimote özelliğide katıyor (bkz yazı sonu notu). Aslında pc ler ile de tam uyumlu olan ürünlerimizin asıl hedefi konsollar çünkü pc de var olan daha yüksek teknik detaylı ürünlerden bu konuda biraz eksik kalır durumdalar. Tabii konu kontrol cihazı ve kontrolde bir alışma meselesi olduğundan belki de bazıları bu sistemle çok daha rahat edebilirler.

Kullanıcıya göre tamamen özelleştirilebilir tuşları ve sürekli güncellenen firmware leri ile Scorch ve FRAGnStein 80$ lık fiyatıyla muadillerine oranla gayet başarılı. 1600dpi lık yapısı 500hz tazeleme oranı, otomatik atış ve otomatik kilitlenme tuşu ve çok düşük lag süresiyle standart (ve hatta biraz daha üstü) pc mouse larının tüm yeteneklerini konsol kullanıcılarına da sunuyorlar…

Oyun Günlüğü-14.04.2010

oyunkolik | 15 April 2010 15:00

  1. Online Oyun için En Çok Tercih Edilen Konsollar Amerika’da yetişkinler arasında yapılan bir anket sonucunda online oyun için tercih edilen konsollar şöyle sıralanmış; PS3 (%78), Xbox360 (%73), Wii (%54)
  2. Gears Of War 3 Resmi Çıkış Tarihi Dağıtımcı firma olan Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre, sadece Xbox360 için Epic Games tarafından geliştirilen Gears Of War 3, 8 Nisan 2011 tarihinde raflardaki yerini alacak.
  3. Zombie Driver için Ek içerik Paketi Ek içerik paketi ile birlikte Zombie Driver’ı Steam üzerinden %50 indirimli olarak 4,99 $ fiyatla buradan satın alabilirsiniz.
  4. PS3 Konsol Satış Rakamı Piyasaya sürüldüğü 11 Kasım 2006’dan bu yana PS3 konsol satışı Japonya’da 5 milyonu geçerken, en çok satan PS3 oyununun da 1,8 milyon adetle Final Fantasy XIII olduğu yetkililer tarafından açıklandı.
  5. GTA IV, PC ve PS3 için Ek Paket ve Yaması PC ve PS3 oyuncuları için GTA IV: Episode From Liberty City için yayımlanan 1.0.6.0 versiyonlu yeni yamayı buradan indirebilirsiniz.
  6. Lead and Gold:Gangs of the Wild West 9 Nisan 2010 tarihinde PC için Steam üzerinden satışa sunulan Lead and Gold, 22 Nisan 2010 tarihinden itibaren PSN üzerinden de satın alınabilecek.
  7. XboxLive Kapanıyor Microsoft tarafından alınan karar sonucunda, Xbox konsolu için geliştirilmiş olan XboxLive bugün itibariyle kapanıyor. Microsoft şimdilik yoluna sadece Xbox360 ile devam edecek.