bildirgec.org

x men hakkında tüm yazılar

X-Men (2000)

queennothing | 24 February 2010 09:53

New Yorklu yapımcı/ yönetmen Bryan Singer‘in yönetmenliğini üstlendiği 2000 çıkışlı sinema filmi “X-Men“, Marvel‘in çizgiroman serisinden uyarlandı. Avustralya doğumlu aktör Hugh Jackman‘ın başrolünde yer aldığı yapımda İngiliz aktör Patrick Stewart, iki defa Oscar’a aday gösterilen İngiliz aktör Ian McKellen, Oscar Ödüllü Amerikan aktris Halle Berry, Hollandalı aktris Famke Janssen, Tyler Mane, James Marsden, Rebecca Romijn, Ray Park, Bruce Davison ve Anna Paquin rol alıyor.

Amerika Birleşik Devletleri, ülkelerinde barındırdıkları ‘mutant’lar için çözüm üretmeye çalışırken, farklarının henüz ayardında olmayan genç mutantlar, insanlar tarafından dışlanmalarının yanısıra, ailelerinin de kendilerinden uzak durmasıyla birer ucube olduklarına inanmaya başlamışlardır. Bu haksız durum, çok geçmeden kontrol altına alınacaktır.

Hugh Jackman kadın malzemeleri pazarlayacak

goddrawme | 20 July 2009 12:55

X-Men serisinden, Woody Allen’ın Scoop filminden tanıdığımız ve son olarak da X-Men Origins: Wolverine ile performansı hafızalarda kalan başarılı oyuncu Hugh Jackman, senaryosu Hitch filmiyle tanıdığımız Kevin Bisch‘e ait olan Avon Man filmininde işsizlikten kurtulmaya çalışan ve asıl mesleği araba pazarlamacısı olan bir adamın kadın güzellik malzemeleri pazarlamaya başlamasını anlatacak.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Beklediğimiz devam ve oyun filmleri

mnc | 11 March 2009 11:53

Açık söylemek gerekirse bu filmlerin her birini heyecanla bekliyorum. Hepsi de seyircinin yüksek ilgisini çekecek türden şeyler.
En büyük hayalim Half-Life‘ın filminin olması, ama şimdilik amatör kısa filmi ile idare edeceğiz. (oyunun 2. sürümünün 100 ödül aldığını da hatırlatalım)

Not: Filmlerin yayınlanma tarihleri değişebilir.

James Bond 23
James Bond Serisinin Yeni Filminin Adı

X-MEN Origins
X-MEN’in Wolverine’li başlangıç macerası (Yaklaşık 2 ay sonra)
Fragman

Hangi efsanevi ekipte yer almak isterdiniz?

queennothing | 03 February 2009 17:36

Hangi efsanevi ekipte yer almak isterdiniz?

İşte bu soru, Avrupa’nın en çok okunan sinema dergisi “Empire” okuyucularına soruldu ve okuyucular, yer almak istedikleri 25 efsaneleşmiş ekibi seçti.

25 – Rawson Marshall Thurber‘in yönetmenliğini üstlendiği “Dodgeball: A True Underdog Story“(2004)

24 – John Lasseter (Pixar)’in yönetmenliğini üstlendiği “Toy Story” (1995)

23 – 1998 yılında hayatını kaybeden Japon yönetmen Akira Kurosawa‘nın yönetmenliğini üstlendiği “Shichinin No Samurai (Seven Samurai)” (1954)

22 – Jim Abrahams, David ve Jerry Zucker‘in yönetmenliğini üstlendiği “Top Secret!” (1984)

21 – Terry Gilliam ve Terry Jones‘un yönettiği “Monty Python and the Holy Grail” (1975)

20 – 1961 doğumlu İngiliz yapımcı/ yönetmen Simon West‘in yönetmenliğini üstlendiği “Con Air” (1997)

19 – John Landis‘in yönettiği “¡Three Amigos!” (1986)

18 – Quentin Tarantino‘nun iki parçaya böldüğü ‘Kill Bill serisi‘; “Kill Bill: Vol. 1” (2003) ve “Kill Bill: Vol. 2” (2004)

17 – New Yorklu yönetmen Bryan Singer‘ın yönetmenliğini üstlendiği “X-Men” (2000)

X-Men Origins: Wolverine

brum | 15 December 2008 16:13

Wolverine‘nin kız arkadaşının ölümünden ve “mutant Weapon X” projesinden sorumlu olan Victor Creed’den (daha sonra Sabretooth olacak kişi) intikam alma çabalarını anlatan X-Men Origins: Wolverine filmi 1 Mayıs 2009 (Türkiye) da gösterime girmesi planlanıyor.

Filmin başrollerinde; Hugh Jackman (Wolverine), Ryan Reynolds (Deadpool), Liev Schreiber (Sabretooth) gibi isimler mevcut. Yönetmenliğini ise Gavin Hood üstlenmiş.
Fragmanları; 1, 2.

2009 Oscar Sunucusu Hugh Jackman

eabaris | 13 December 2008 12:14

hugh jackman
hugh jackman

22 Şubat 2009 günü yapılacak olan Akademi Ödüllerinin bu yılki sunucusu Hugh Jackman olarak belirlendi. Bu hafta içinde yetkililer tarafından sunucunun “beklenmeyen” biri olacağı açıklanmıştı ve öyle de oldu.

wolverine
hugh jackman

Daha çok X-Men filmleri ile tanınan Hugh Jackman Avustralya doğumlu. Son çevirdiği filminin ismi de “Australia“. Ayrıca 2009 yazında vizyona girecek olan yeni X-Men filmi “X-Men Origins: Wolverine” de merakla bekleniyor.

Her sene bir komedyeni sunucu olarak seçen Akademi bu sene Hugh Jackman gibi komediye çok da yakın olmayan birini seçerek kimilerini şaşırttı, kimilerini sevindirdi. Kişisel fikrim, Jackman’ın gerekirse çok eglenceli birisi olabilecegi yönünde.

X-Men: First Class (2011)

kafkaesk | 14 September 2008 11:59

X-Men Origins: Wolverine (2009) filminin fragmanının internete düştüğü ve bizi (görece) türlü heyecanlara gark ettiği şu günlerde,
comingsoon.net
‘in haberine göre 20th Century Fox yeni bir X-Men filmi için kolları sıvamış. 2006-2007 yılları arasında, Jeff Parker tarafından yazılan ve Roger Cruz’un çizimlerini yaptığı X-Men: First Class çizgi roman serisinin bir uyarlaması olması beklenen filmde, bu seriye sadık kalındığı takdirde kahramanlarımızın gençlik yıllarına gideceğiz. Oyuncu kadrosu, senaristi ve yönetmeni henüz açıklanmamış olmasına rağmen X-MenFirstClass.com sitesinin foxmovies.com’a yönlendirilmiş olması bir dedikodudan fazlasıyla karşı karşıya olduğumuza bir işaret.