bildirgec.org

woody harrelson hakkında tüm yazılar

Açlık Oyunları; The Hunger Games (2012)

elizabethtaylor | 04 December 2011 12:35

Ülkemizde de en çok okunan kitaplar listesinde yer alan bir yazar olan Suzanne Collins’in romanından uyarlanan sinema filmi “The Hunger Games“, “Pleasantville”nin yönetmenliğini de yapmış olan yönetmen Gary Ross tarafından çekildi. Senaryosu yine Ross tarafından yazılan filmde 90’lı yıldız Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Wes Bentley, Emmy adaylığı bulunan Amerikan aktris Elizabeth Banks, aktör Woody Harrelson, Stanley Tucci, usta aktör Donald Sutherland, Willow Shields, Isabelle Fuhrman, Alexander Ludwig ve Toby Jones gibi isimler rol alıyor.

After the Sunset (2004)

queennothing | 28 June 2011 22:08

Amerika doğumlu yönetmen Brett Ratner‘i Red Dragon, X-Men: The Last Stand, Rush Hour Serisi’nden tanıyoruz. Yönetmenin çektiği sinema filmi “After the Sunset” (Gün Batarken), 2004 senesinde gösterime girdi. İki defa Altın Küre’ye aday gösterilen filmde İrlanda doğumlu aktör Pierce Brosnan, Oscar adaylığı bulunan Meksikalı yıldız Salma Hayek, Amerikan aktör Woody Harrelson, Naomie Harris, Don Cheadle, Troy Garity, Russell Hornsby, Obba Babatundé ve 2006 senesinde kaybettiğimiz aktör Chris Penn rol alıyor. 58 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle Amerika ve Bahamalar’da çekilen filmin senaryosu Paul Zbyszewski ile Craig Rosenberg tarafından yazıldı.

Zombieland (2010)

turictanyel1 | 13 September 2010 12:05

Zombieland, diğer zombi filmlerinden çok daha farklı. Belki konusu o kadar sıradışı değil ama yine de Ruben Fleischer seyirciyi kilitleyecek eğlenceli bir odak noktası yakalamayı başarmış. İnce mizahi çizginin üzerinde başarıyla duruken, herkesi eğlendirebilecek güzel bir oyuncu kadrosuyla belki tekrar ve tekrar izlemek isteyebileceğiniz bir film ortaya çıkarmış. 21. yüzyılın başlarında, zombiler bütün Amerika’yı fethetmiş yaşayan herkesi katletmeye başlamıştır. Texaslı utangaç, tecrübesiz bir kolej öğrencisi ise kendince oluşturduğu olmazsa olmaz 30 kuralı sayesinde hayatta kalmayı başarmıştır. Bunların içinde: “her zaman arabaya binerken arka koltuğu kontrol et, silahla öldürdüğün kişiyi iki kere vurduğundan emin ol, halka açık yerlerdeki tuvaletlerden uzak dur..” şeklinde hayatta kalmaya yönelik kuralları vardır.

Kadın Olmak: North Country (2005)

queennothing | 03 January 2010 19:42

Yeni Zelandalı yönetmen Niki Caro‘nun yönetmenliğini üstlendiği 2005 çıkışlı sinema filmi “North Country“, ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ve ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ dallarında Oscar’a aday gösterildi. Oscar Ödüllü aktris Charlize Theron‘un başrolünde yer aldığı yapımda Amerikan aktris Frances McDormand, İngiliz aktör Sean Bean, Oscar adaylığı bulunan aktör Woody Harrelson, Amerikan aktör Richard Jenkins, Amerikan aktör Jeremy Renner, Michelle Monaghan ve Oscar Ödüllü aktris Sissy Spacek rol alıyor. Film, Clara Bingham‘ın kitabından uyarlandı.
Uzun süre önce eşinden boşanıp iki çocuğuyla birlikte anne, babasının yanına taşınan Josey, özel hayatı sebebiyle başta babası Hank olmak üzere çevresi tarafından aşağılanma ve baskıya maruz kalmaktadır. Düşük gelirli bir işte çalışan Josey, yakın arkadaşı Glory’nin tavsiyesi üzerine maden ocağına iş başvurusunda bulunur. Glory’nin uzun zamandır çalıştığı maden ocağına yeni yeni katılan bir kaç kadın ve babasının baskısından kurtulup çocuklarıyla birlikte ev tutma hayali de Josey’i ateşler ve genç kadın sonunda maden ocağına kabul edilir. Tüm dünyada ‘erkeklere ait bir iş alanı’ olarak kabul edilen madencilik işine giren Josey’in bu atılımı, senelerden beri bu işte çalışan babası tarafından da kınanır ve hergün ağır ve sert işler yapan genç Josey ise babasının bu tavrına içten içe kırılsa da Glory’nin de desteğiyle çocukları için katlanır. Ancak, ‘erkeklerin iş alanı’ olan maden ocağı, zamanla Josey’in kadınlık gururuna saldıracak ve hem direkt, hem dolaylı yoldan baskı altına alacaktır.

Madende çalışan erkeklerin kaba sözlerine, tacizlerine katlanmak zorunda kalan Josey, gerek soyunma odalarında, gerekse çalışma alanının orta yerinde devam eden bu çirkin baskının diğer kadınları da mağdur ettiğine şahit olur. Duruma gücünün yettiğince karşı koyan genç kadın, erkeklerin bu saygısız tavırlarını engelleyemediği için bunalıma girer. İki oğlunu geçindirmekle yükümlü Josey, babasının bile tacizlere göz yumduğunu görünce dayanma sınırlarını aşar.
Geçmişte yaşadığı maceralar ve boşanmış olmasından cesaret alan insanlar ise hiç düşünmeden Josey’i suçlamakta, genç kadının tüm bu olanları hakettiğine inanmaktadırlar.

2009’un Son Haftasında Gösterime Girecek Filmler

widfara | 23 December 2009 14:17

25 Aralık tarihinde ikisi Türk yapımı ve biri animasyon olmak üzere 5 yeni film gösterime girecek. Bu filmler ve onlarla ilgili kısa bilgiler:

Dabbe 2
Dabbe 2

1- D@bbe 2

Yönetmen: Hasan Karacadağ
Oyuncular: Sefa Zengin, İncinur Daşdemir, Deniz Olgaç, Muharrem Dalfidan, Leyla Göksun
Tür:Fantastik, Korku, Gerilim
Konusu:Film bir “felaket” filmi. KIyamet alametlerinden olan ve Kur’an’da geçen Duhan hadisesi (koyu renk sis benzeri duman) üzerinde durulmuş.
Yönetmen daha önce “Dabbe” ve “Semum” isimli filmleriyle beklenenin üzerinde başarı sağlamıştı. Filmin fragmanı buradan izlenebilir.

2 – Orada

Yönetmen: Melik Saraçoglu, Hakki Kurtulus
Oyuncular: Dolunay Soysert, Sinan Tuzcu, Erol Günaydın, Füsun Erbulak ve Bahtiyar Engin
Tür: Dram

Orada
Orada

Konusu: Huzurevindeki annelerinin kalp krizi sebebiyle ölümü üzerine bir araya gelen abla, erkek kardeş ve babalarının 24 saatini anlatıyor film. Yönetmenlerin ilk uzun metrajlı film deneyimi. Fragman buradan izlenebilir.

Management (2008)

queennothing | 02 October 2009 10:11

Washingtonlu senarist/yönetmen Steve Belber’in ilk yönetmenlik deneyimi olan “Management“, 2008 yapımı bir romantik/komedi filmi. Kaliforniyalı yıldız Jennifer Aniston‘un Minnesotalı aktör Steve Zahn ile başrollerini paylaştığı filmde Woody Harrelson, James Hiroyuki Liao ve Fred Ward da rol alıyor.

Annesi ve babasıyla küçük bir motel işleten Mike, iki günlüğüne oda kiralayan Sue’dan hoşlanır ve genç kadınla yakınlaşmak için türlü yollara başvurur. İlk gece bir şişe şarapla Sue’nun kapısını çalan Mike, genel anlamda işsiz olması ve ciddiyetsiz tavırları nedeniyle Sue’nun ilgi alanından oldukça uzaktır.

Zombi parodisi ”Zombieland” fotoğrafları ve fragmanı

gorcun | 07 August 2009 11:46

Zombieland
Zombieland

Zombilerin artık alışılagelmiş tiplemelerden olduğu günümüz sinemasında korku türünün bu en sevilen unsurunun parodi filmleri gelmeye devam ediyor. Amerikan yapımı ”Zombieland” korkuyla komediyi harmanlayan son filmlerden biri olarak göze çarpıyor. Yönetmenliğini Ruben Fleischer’ın yaptığı ”Zombieland”, iki erkeğin (Tallahassee ve Columbus) dünyayı istila etmiş olan zombilere karşı savaşarak hayatta kalma mücadelerini anlatıyor. Ülkeyi kıyıdan kıyıya geçerek ilerleyen ikili, güvende olacaklarına inandıklarını bir eğlence parkında dururlar. Aralarına katılan Wichita ve küçük kız Little Rock’la biraraya geldiklerinde hangi durumun daha kötü olduğuna karar vermek zorunda kalacaklardır. Birbirlerine güvenip iş birliği yapmak mı yoksa zombilere yem olmak mı? Filmin oyuncu kadrosunda başarılı oyuncu Woody Harrelson, genç aktör Jesse Eisenberg, çocuk oyuncu Abigail Breslin’in yanı sıra güzel aktrisler Amber Heard ve Emma Stone yer alıyor. Ayrıca zombi rolünde misafir oyuncu olarak Bill Murrayde bulunuyor.

A Takımı Film Oluyor!

13thMonkey | 30 January 2009 16:26

80’lerin kült dizisi The A-Team (A Takımı) beyazperdeye geliyor. Yapımcılığını Ridley Scott ve Tony Scott‘ın, yönetmenliğini ise Joe Carnahan‘ın üstlendiği film 2010 yazında gösterime girecek.

Dizinin konusuna kısaca değinirsek: Vietnam Savaşı’ndan sonra suçsuz yere askeri hapishaneye atılan dört asker hapisten kaçarak masum insanlara yardım eden paralı askerler olarak A Takımını oluştururlar. Son yıllarda sık sık karşılaştığımız gibi bu filmde de Vietnam’ın yerini ortadoğu alıyor.