bildirgec.org

web uygulama hakkında tüm yazılar

Bilgisayarınızdan el yazınızla e-mail gönderin

Sami Erguner | 08 June 2011 18:16

Marka bilinirliği ve dünyada 100’den fazla ülkedeki yaygın satış ağı ile Pilot kalemleri Japonya’nın en köklü ve büyük kalem üreticisidir. Pilot tarafından geliştirilen bir web uygulaması ile artık isteyenler kendi el yazılarını kullanarak sevdiklerine e-mail gönderme özgürlüğüne kavuşabiliyor. Bunun için yapmanız gereken “buraya” tıklayarak ilgili web sitesindeki videoyu izledikten sonra next butonuna tıklayarak devam etmek. Eğer bir yazıcınız yoksa harf tablosunu pdf olarak print ederek bilgisayarınıza kaydedip, photoshop veya benzeri bir programda da size özel el yazısı karakterlerinizi oluşturabiliyorsunuz.

kullanmaktan zevk alacağınız 17 web uygulaması daha

pinkfloyd | 30 March 2009 09:44

Geçtiğimiz günlerde yayımladığım kullanmaktan zevk alacağınız 17 web uygulaması‘nın ardından bugünkü yazımızda yine farklı kategorilerde günlük hayatınızı kolaylaştıracak 17 adet web uygulamasını daha yayımlıyorum. Tıpkı diğer uygulamalarda olduğu gibi ister tasarımcı olun ister geliştirici, ister ofis çalışanı olun ya da yönetici; bu uygulamalar sayesinde günlük yaşamınızda sık yaptığınız görevleri daha verimli bir şekilde yerine getirebilecek ve kazandığınız zamanı diğer projelerinizde kullanabileceksiniz. Uygulamaları inceleyin ve onlarla ilgili düşüncelerinizi yorumlarınızla paylaşın.

1. DimDim

DimDim
DimDim

DimDim ücretsiz bir web konferans servisi olup masaüstünüzü paylaşmak, slaytlar göstermek, diğer kullanıcılarla birlikte çalışmak, sohbet etmek, ya da web kameranız aracılığı ile diğerlerini görebilmeniz için kullanılabilir. İşin güzel yanı, tüm bunlar için sisteminize herhangi bir yazılım yüklemenizin gerekmiyor oluşu.

2. Soshiku

Soshiku
Soshiku

Soshiku uygulaması sayesinde öğrencilik hayatınızda katıldığınız sınavları ya da etkinlikleri yönetebilirsiniz. Soshiku, sınav tarihlerinizi kaydedebilir ve yaklaştıklarında sizi kısa mesaj ya da elektronik posta yolu ile bilgilendirebilir.

Kullanmaktan Zevk Alacağınız 17 Web Uygulaması

pinkfloyd | 27 March 2009 19:05

Bugün, günlük yaşantınızda kullanmaktan büyük ihtimalle zevk alacağınız 17 Web uygulamasını listeleyeceğiz. İster bir tasarımcı, geliştirici, ofis çalışanı, yönetici, asistan, öğrenci ya da ev kullanıcısı olun, bu uygulamalar pek çoğunuz için size yardımcı olacaktır. Uygulamalarımızı seçerken herkes için ilgi çekici bir özelliği olmasına da dikkat etmeye çalıştık. Bunların pek çoğu henüz pek çoğunuz tarafından bilinmese de özellikle özellikleri açısından oldukça başarılıdırlar. Siz de uygulamalara bir göz atın ve düşüncelerinizi yorumlarınızla paylaşın.

1. TweetLater

TweetLater
TweetLater

TweetLater sayesinde tüm Twitter hesaplarınız için gelecekte göndereceğiniz Tweetleri önceden hazırlayabilirsiniz. Twitter akışınızı düzenli olarak etkin tutmak için bu uygulamayı kullanın ve bilgisayarınız başında olmadığınızda bile Tweetlemeye devam edin. Ya da sadece kişisel hatırlatıcınız olarak kullanın.

2. Screencast-O-Matic

Screencast-O-Matic
Screencast-O-Matic

Screencast-O-Matic ücretsiz bir uygulama olup ekranınız üzerindeki görüntülerin yer aldığı video kayıtları yapabilmenizi sağlar. Sisteminize herhangi bir yazılım yüklemenize gerek kalmadan doğrudan tarayıcınız üzerinden kayıt işlemini gerçekleştirebilir, ardından Screencast-O-Matic sunucuları üzerinde ücretsiz bir şekilde barındırabilirsiniz.

Web Tasarımcılarının Hayatını Kolaylaştıracak 13 Ücretsiz Web Uygulaması

pinkfloyd | 27 February 2009 17:23

Web tasarımcılarının İnternet üzerinde sadece dersler ve kaynaklar üzerinde arama yaptıklarını sanmıyorum. Tasarımcılar ayrıca hayatlarını kolaylaştıracak uygulamalar üzerinde de arama yapıyorlar ve eğer kullanılması kolay bir uygulama bulurlarsa, ilgili uygulamayı derhal yer imlerine ekleyerek daha sonra kısa yoldan bu uygulamalara ulaşıyorlar. Geçmişte çeşitli kesimler için pek çok farklı ücretsiz web uygulamalarını listeledim. Bugünkü yazımda ise kullanması en kolay ve en sade web uygulamalarını listeleyeceğim. İster tasarımcı olun ister geliştirici, ofis görevlisi, yönetici, asistan, öğrenci ya da sadece sıradan bir İnternet kullanıcısı, bu yazıdaki uygulamalarla hepiniz çalışma ortamınızı kolaylaştıracak bir uygulama bulacaksınız. Uygulamaların pek çoğu tanınmış uygulamalar değil, ancak özelliklerine ve kullanım kolaylıklarına bakıldığında bu uygulamaların da kısa süre içerisinde popüler olacağına eminim. Siz de uygulamalara bir göz gezdirin ve görüşlerinizi yorumlarınızda paylaşın.

SnapBits

SnapBits üzerinde pek çok farklı alandaki bilgi parçalarını güvenli bir şekilde depolayabilir daha sonra toplanan veriler üzerinde arama yapabilirsiniz. Bu bilgi parçacıkları hatırlamak istediğiniz herhangi bir bilgi olabilir. Sıradan kağıtların aksine dilediğiniz miktarda bilgiyi depolayabilir ve daha sonra bu bilgiler üzerinde kolayca arama yapabilirsiniz.

“Senin Tarifen Hangisi” İnteraktif Web Aracı

redfern | 21 January 2009 19:45

Vodafone, vodafone.com.tr web sitesinde ismini “Senin Tarifen Hangisi” olarak adlandırdığı yeni interaktif web uygulamasıyla Vodafone abonelerinin kendilerine en uygun ve en ucuz tarifeyi bulmasını hedefliyor. Bu bol animasyonlu ve oyunlu uygulamayı kullanmak yararlı olduğu kadar da eğlenceli. En uygun tarifeyi seçmek yaklaşık 4-5 dakikanızı alıyor. Ve bu süre zarfında hiç sıkılmıyorsunuz.

“Kontörlü mü, Ön Ödemeli hat kullanıcı mısın?, “Ayda kaç SMS gönderiyorsun?”, “Ayda kaç kişiyle konuşuyorsun?”, “Yurt dışına hangi sıklıkla çıkıyorsun?” ve “Gece mi konuşursun gündüz mü, yoksa gece-gündüz mü?” gibi soruları renkli animasyonları içeren sayfalarda ilerleyerek yanıtlayan ziyaretçiler, böylece kendilerine en uygun tarifeyi öğreniyorlar. Ayrıca, son adımın ekran görüntüsünü duvar kağıdı olarak bilgisayarlarına da indirebiliyorlar.

10 Kullanışlı Web Uygulaması Arayüzü Tekniği

pinkfloyd | 19 January 2009 19:02

Gün geçtikçe daha çok web uygulaması Web’e geçiş yapıyor. Platform sorunları ve kurulum gereksinimleri olmadan, bir hizmet olarak yazılım (software as a service) modeli oldukça çekici görünüyor. Web uygulama arabirimi tasarımı, özünde, web tasarımı iken, aslında daha çok üzerine tasarlandığı uygulamanın özelliklerine odaklanır. Masaüstü yazılımları ile yarışabilmek için web uygulamaları basit, yenilikçi ve karşılık veren kullanıcı arabirimleri sunabilmeli ve bunlar da, onları kullanan kullanıcıların ulaşmak istediklerine en kısa yoldan ve onları yormadan ulaşabilmelerine aracılık edebilmelidirler.

Geçmişte web uygulamalarını olması gerektiği kadar dikkate almıyorduk ancak şimdi, web uygulamalarını daha güzel ve daha kullanıcı dostu kılacak bazı tasarım çözümleri ve kullanışlı tekniklere bakmanın zamanı geldi. Bu makale, modern web uygulamalarında kullanışlı tasarım çözümleri ve tasarım öğelerine yönelik yaptığımız derinlemesine araştırmanın ilk bölümünü oluşturmaktadır. Yazının devamında, pek çok başarılı web uygulamasında kullanılan 10 kullanışlı arabirim tasarlama tekniklerini ve en iyi deneyim örneklerini bulacaksınız.

Lütfen yazıyı okuduktan sonra siz de kendinize özgü fikirlerinizi, yaklaşımlarınızı ve kodlama çözümlerinizi bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin. Yazının ikinci bölümü de pek yakında yayınlanacaktır.

1. İsteğe Bağlı Arayüz Elementleri
Sadelik, kullanıcı arabirim tasarımında önemlidir. Ekranda ne kadar fazla kontrol elementi gösterirseniz, kullanıcılarınız onları anlamak için o kadar fazla zaman geçireceklerdir. Daha fazla seçenek olduğunda, kullanıcıların kullanabileceği seçenekler onlara daha belirgin gelecek ve onları taramaları daha kolay olacaktır. Bir arayüzü sadeleştirmek burada yazıldığı kadar kolay bir iş değildir, özellikle uygulamanızın özelliklerinden kısmak istemiyorsanız.

Televizyonumun Önünden Çekil Maç Seyredeceğim

NLPMaster | 17 June 2008 15:09

Euro 2008 Avrupa Futbol keyfi başladı. Haziran boyunca futbolla yatıp futbolla kalkan o kadar çok insan olacak ki…Ve tabii televizyondan maç seyrederken önünün kapatılmamasını isteyen bir okadar insan daha…
İşte bu fikirden yola yola çıkarak kurulan televizyonumunonundencekil “televizyonumun önünden çekil” sitesi ile televizyonun önünü boşaltma taktikleri veriliyor.
Sitede online oyun, buradakendi taktiklerini gönder 250 YTL hediye para kazanma şansını yakala. oyunun/sitenin ekran koruyucusunu indirme, gibi aktiviteleri görebileceğiniz sitenini altında Teknosalogosu sizleri selamlıyor. Site ilgili haber için burayasite ana sayfası için burayabakabilirsiniz.

2007 yılının en çok tutulan 20 bildirgec.org yazısı

Anthro | 27 December 2007 23:52

2007 yılında en çok tutulan 20 bildirgec.org yazısı:

1- adobe photoshop uygulamaları,
Yazar: bakiyyebemolu, 99 kişi tutmuş, 6 yorum var.
03 Mart 2007
Konu: adobe photoshop ile yapılan efekt çalışmalarına örnekler ve yapılış şekilleri.

2- tasarıma yardımcı imgeler,
Yazar: bakiyyebemolu, 74 kişi tutmuş, 7 yorum var.
02 Mart 2007
Konu: tasarım için kullanılabilir vektör tabanlı görüntüler sunan siteler.