bildirgec.org

web tarayıcısı hakkında tüm yazılar

Chrome Reklam Videoları

pasacocugu | 14 July 2009 12:33

Google’ın web tarayıcısı Chrome için Goolge Japonya ofisi televizyon kampanyalarında kullanmak için gerçekten hoş bir reklam videosu hazırlamış:

Google Chrome hakkında ilginç iki yazı: Google’ın logosu nereden geliyor ki? ve Firefox İçin Google Chrome Teması

Bu arada, nedense, Chrome’un videosunun jingleı Ülker Halley’in Herkese bi halley oluyo adlı reklam filminin reklam müziğini anımsattı.

Internet Explorer 8 Final

eburhan | 21 March 2009 10:24

internet-explorer-8

Internet Explorer 8, 20 Mart 2009 günü bütün dünyayla aynı anda Türkiye’de de hizmete sunuldu. Bu yeni sürüm, biz kullanıcıların güvenlik ihtiyaçlarına odaklanırken, yüksek performansı ve kolay kullanımıyla dikkatleri çekiyor. İşte 8. sürümle gelen en dikkat çekici özellikler:

  • Hızlandırıcılar: Bir web sayfasındaki herhangi bir kelimeye veya resme sağ tıklarsanız ekranda mavi bir simge beliriyor. Bu simgeye tıklayarak ilgili kelime/resim ile ilgili paylaşım seçeneklerine hızlıca erişebiliyorsunuz.

20 mükemmel bedava online zengin metin editörü (Bölüm-2)

admin | 01 January 2009 18:47

20 mükemmel bedava online zengin metin editörü listesine kaldığımız yerden devam ediyoruz.

11. Damn Small Rich Text Editor
DSRTE, kullanımı kolay ücretsiz metin düzenleyicisidir. jQuery kütüphanesi üstüne kurulu düzenleyici ayrıca kullanıcıya resim yükleme ve Html düzenleme imkânı da sunmakta.

Damn Small Rich Text Editor
Damn Small Rich Text Editor

12. Silverlight Rich Text Editor
Silverlight zengin metin editörü, silverlight için ilk zengin metin editörüdür. Birçok faydalı özelliğe sahip olan bu editör, hızlı, belirli bir metni bulmak için “find ve replace” ve kısayol tuşu desteğiyle dikkat çekmektedir. (Önizleme)

Silverlight Rich Text Editor
Silverlight Rich Text Editor

20 mükemmel bedava online zengin metin editörü (Bölüm-1)

serversistemci | 30 December 2008 15:47

Online zengin metin editörleri olarak bildiğimiz metin editörlerinin, bir web tarayıcısının içerisinde kullanmayı düşünenlere 20 mükemmel bedava online zengin metin editörü.

1. TinyMCE
Tinymce GNU Lisans’ı altında zengin metin düzenleyicisidir. Dağıtımı Moxiecode tarafından sürdürülmektedir ve kullanım olarak son derece özelleştirebilirdir. (Önizleme)

TinyMCE
TinyMCE

2. FCK Editör
Fckeditor en popüler açık kaynak online zengin metin editörlerinden biridir. En iyi HTML düzenleyiciye sahiptir ve kullanıcılar için kolay düzenleme imkânları sunmaktadır. (Önizleme)

FCK Editör
FCK Editör

Mozilla’nın Minefield’ı, Chrome’dan daha hızlı!

pasacocugu | 28 October 2008 09:27

Mozilla Google’ın kısa süre önce tarayıcı pazarına hızlı bir giriş yapan, sonra yavaş yavaş kullanım oranı düşen Chrome’un hız konusundaki liderliği eliden alan yeni tarayıcısıyla karşımızda!

Mozilla’nın Firefox 3.1b2 önsürümü olan Minefield Google’ın Chrome’undan %10 hızlıymış, ancak deneme sürümü olduğundan, hatalar, açıklar olabileceği konusunda Mozilla bizi uyarıyor. Windows’un yanında linux ve mac os için de indirme seçenekleri bulunuyor. Alfa sürümü olması nedeniyle şimdilik ,o hayatımızı kolaylaştıran, firefox eklentilerine sahip değil.

Opera 9.6 Beta

eburhan | 12 September 2008 17:15

Opera, geçtiğimiz gün (10 eylül) 9.6 sürümüne ait ilk betasını duyurdu. Bu yeni sürümde, özel olarak eklemiş olduğunuz arama motorlarını ve sörf geçmişinde arama yapmak için yazdığınız ifadeleri Opera Link servisinde yedekleyebiliyorsunuz. Bir diğer güzel özellik ise, abone olmadan önce herhangi bir rss/atom kaynağının önizlenebilmesi. Açıkcası FeedDemon yazılımında çok sevdiğim bu özelliği Opera’da görmek hoş oldu. Diğer eklenen özelliklere buradan, indirme linkine ise şuradan ulaşabilirsiniz.

google chrome beta indirmeye hazır

enstarter | 03 September 2008 11:16

google chrome logo
google chrome logo
google chrome logo
google chrome logo

daha önce birçok buradan okuyabileceğiniz gibi bildirgeç’te de chrome’nin duyurusunun yapıldığı haberini almış ve heycanlanmıştık. yapılan duyurudan kısa bir süre sonra google yine yapacağını yaptı ve şuradanindirebileceğimiz beta sürümünü yayınladı.

google chrome logo
google chrome ön izleme

kurulumunu yapıp indirdiğinizde ise yakında mozilla ile google arasındaki anlaşmanın da yakında biteceği düşünülebilir. hatta chrome kurulumundan sonraki ilk ekranda internet explorer değil de firefox içeriğini aktar şeklinde bir kutu çıkması farklı yorumlara gebe.

Windows “yardım” nasıl web tarayıcısı olarak kullanılır?

Gigabyte | 19 April 2008 22:07

Öncelikle böyle bir şeye neden ihtiyacım olsun diyebilirsiniz. Diyelim ki bilgisayarınızda tek bir tarayıcı yüklü ve alternatif bir tarayıcınız yok. Ve o tek tarayıcı size sorun çıkararak açılmakta veya düzgün çalışmakta direniyor ve siz bağlı olduğunuz halde web sayfalarını görüntüleyemiyorsunuz. Başlıyoruz:

  1. Hesap makinası, not defteri veya paint gibi windows ile ön tanımlı olarak gelen programlardan birini çalıştırın.
  2. Araç çubuğunun sağ üst köşesindeki yardım düğmesine tıklayın.
  3. Açılan menüden yardım konuları sekmesine tıklatın.
  4. Açılan pencerenin sol üst köşesindeki soru işaretini sağ klikleyin.
  5. URL’ye sıçra seçeneğini seçin.
  6. Açılan pencereye URL’nizi girip tamam deyin.

Alternatif tarayıcınız iş başında. Şimdi dilerseniz yeni bir tarayıcı indirip kurabilirsiniz.