bildirgec.org

vw hakkında tüm yazılar

Bio-Bug: Metan Gazıyla Çalışan Araba

Lorilleux | 23 August 2010 17:23

Bio-Bug
Bio-Bug

Bugünlerde çoğu otomobil üreticisi, küresel ısınmanın etkilerini azaltmak ve hızla azalan petrol rezervlerinin ileride sorun yaratmaması için alternatif enerjilerle çalışan araçlar geliştirmeye ve yavaş yavaş da olsa satışa çıkarmaya başladı. Bu alternatif enerjilerle çalışan araçların çoğu ya sadece elektrik enerjisi ile yol alıyor ya da hibrit denen hem elektrik hem de normal benzinli motoru bünyesinde birleştiren motor teknolojisiyle yol alıyor. Yenilenebilir enerji alanında uzmanlaşmış bir firma olan GENecofirması ise bu alternatif enerjilerin de tükeneceğini ve uzun ömürlü olmayacağını düşünmüş olacak ki doğada hiçbir zaman bitmeyecek metan gazıyla çalışan bir otomobil üretmişler.

VW BlueSport

guitarus | 03 February 2009 23:10

Volkswagen Detroit Otomobil Fuarı’nda 180 PS gücünde 2.0 TDi motoru ile 113 g/km CO2 emisyon değerine sahip Bluesport modelini tanıttı. Günümüzde; yüksek yakıt tüketimi ve CO2 emisyon değerleriyle hiç de çevreci olmayan spor otomobillerin yanında çevreye daha duyarlı bir model olan VW Bluesport oldukça ilgi uyandırdı.

Kaynak: www.cevreonline.com

Mp3 Çalabilen RC Vosvos

gooz | 09 August 2008 12:27

Gerçeklerini halen köfte arabası olarak gördüğümüz, uzaktan kumandalı bu nostaljik vosvos, mp3 çalabilme özelliğine sahip. 1:10 ölçeğindeki vosvosun arka lastiklerinin üzerinde iki adet ses kolonu var. Ayrıca, ön ve arka farları da kumandadan açıp kapatılabiliyor. Bu eğlenceli oyuncağı buradan $99’a veya buradan 218,30 YTL’ ye satın alabilirsiniz. Kaynak.

VW’in 100km/l lik aracı 2010 da yollarda

static | 10 July 2008 16:05

VW 1-Litre isimli modeli
VW 1-Litre isimli modeli

1-Litre aracı 2002 den beri prototip aşamasındaydı. Ve heryerde 100 km de 1 litre yakıt tüketimi ile kendinden konuşulmasını sağlamıştı. VW, nihayet bu iddiasını gerçekleştirerek bu araçtan sınırlı sayıda (tahminen birkaç bin) üretmeye ve 2010 da satmaya karar verdi.

1-Litre aracın teknik özellikleri
1-Litre aracı sadece 300 kg ağırlığında. Gövde karbon kompozitten yapılmış ve kaygan bir hatta sahip olması için şekillendirilmiş. Bu sayede de hava direnci katsayısı 0.16 ya indirgenebilmiş (normal bir araç için bu değer 0.30).
Prototip 1 silindirli diesel motora sahip, ama üretilecek modelde 2 silindirli diesel motor kullanılabilir -bu da yakıt olarak biodieselin kullanabileceği anlamına geliyor.
Ve belki de araca stop-start (araç ilerlerken, ani güç gerekmediğinde motor durdurularak ikincil üniteden tahrik alınması) ve anti-rölanti (araç durduğunda motorun otomatik stop edilmesi) özellikleri de eklenebilir.

Volkswagen Snake ile geri döndü

nihilanth | 09 April 2008 22:17

VW, internette her zaman sıradışı reklamlarıyla, web siteleriyle adından söz ettiren bir firma.

Hollanda için yapılmış web sitesinde bu sefer de bildiğimiz Snake oyununun farklı bir versiyonu olan bir Advergame hazırlanmış.. Volkswagen Snake‘de vw polo aracı ile euro’ları toplayıp kuyruğunuzu büyültüyorsunuz.

Golf GT Adventure

nihilanth | 20 November 2007 21:42

Şu sıralar video advergame’ler çok moda. Volkswagen de yeni model arabalarının tanıtımı için teknolojinin nimetlerinden sürekli faydalanıyor. Burada, Golf GT Sport modeli için bir hoş ve basit bir macera oyunu var. Sayfada Seite öffnen‘e basarak açılacak pop up penceresinde oyuna başlayabilirsiniz.

Volkswagen Drive in

nihilanth | 13 November 2007 14:29

Hollanda’da Volkswagen‘in 60. yıldönümü için bir web sitesi yapılmış.

Arkaplanda müzik ve 10 yıllık dönemlerde kullanılmış VW araçları var. Sitenin epey uzun süren açlışına sabrettiğinizde Hangi şarkının hangi döneme ait olduğunu tahmin oyununu oynuyorsunuz.

Site yüklendiğinde speel het spel‘e basıp oyuna başlayıp müzik bilginizi test edebilirsiniz.

vostfest 2007

noexit | 12 July 2007 23:55

vosfest 2007
vosfest 2007

VOSFEST, iki gün boyunca yaklaşık 1000 klasik Volkswagen ile 3000
katılımcının yanı sıra, en az 2000 günübirlik ziyaretçiye ev sahipliği yapmayı planlamakta.

VOSFEST, bütün bunların yanında, uluslararası klasik Volkswagen
etkinliği olduğundan, dünya Volkswagen etkinlikleri takviminde Türkiye’deki
tek uluslararası Volkswagen etkinliği olarak yerini alacak.

Bütün vosvosçuları bekliyorlar… Ayrıntılı bilgi vosfest sitesinde.