bildirgec.org

virüs hakkında tüm yazılar

Plesk güvenlik açığı, js virüsünden kurtulmak

risingson | 20 July 2012 15:57

Merhaba arkadaşlar. Son haftalarda bilgisayar-bilişim sektöründe sunucusu olanların ya da sunucu kullananların karşılaştığı ilginç, reklamdan para kazandıran *.js dosyalarına bulaşan virüsten bahsedeceğim.

Mevzu bahis virüs olayı şudur : js dosyalarımızın en altında

/*km0ae9gr6m*/

diye başlayıp

/*qhk6sa6g1c*/

diye biten, bize ait olmayan ve arama motorlarının bizi örnek resimdeki gibi güvenlik tehdidi olarak tanımlamasına sebep olan kod blogudur.

örnek sorun
örnek sorun

Microsoft dan Bedava ve Etkili Virüs Programı “Microsoft Security Essentials”

einstain | 19 April 2011 14:39

Günümüzde teknoloji ve bilgisayar sektörünün hılza ilerlemesi, bu teknolojiye duyulan ihtiyacın artması ile birlikte üretilen yazılımların gittikçe karmaşıklaşması bilgisayar sistemleri üzerinde bir çok güvenlik açığının da meydana gelmesine yol açmaktadır. Bu ortamın oluşumu antivirüs veya internet güvenliği sağlayabilen birçok yazılım için hızla büyüyen bir pazara imkan sunmuştur. Günümüzde güvenlik yazılımı olmayan bir bilgisayarı düşünmek neredeyse imkansız hale gelmiştir. Kurumsal yapıya sahip firmalarda, gerekli risk anallizleri ve teknik incelemeler sonucunda firmanın ihtiyacına uygun güvenlik politikaları geliştirilip uygun çözümler üretilmektedir.

EN BÜYÜK FACEBOOK SAHTEKARLIKLARI.

eyupcan199 | 06 December 2010 17:34

Gün geçmiyor ki insanoğlu internet aleminde yeni oluşumları kullanarak sahtekarlık yöntemleri geliştirmesin.

Yüz milyonlarca üyesi bulunan ve bir o kadar da takipçisi olan FACEBOOK internet dolandırıcıları için adeta bir cennet. Elde edecekleri kişisel bilgilerle neler yapabileceklerini kestirmek ise neredeyse imkansız. İşte sizlerin bu mağduriyete düşmemeniz için derlediğim birkaç FACEBOOK sahteciliği:

1-SAKIN PARA YOLLAMAYINBir tanıdığınız size zor durumda olduğu ve acil paraya ihtiyaç duyduğu yönünde bir mesaj atarsa kesinlikle inanmayın. Öncelikle yapmanız gereken mesajı atanı telefonla arayarak durumu doğrulatmak olsun. Unutmayın ki dolandırıcılar bu yöntemle binlerce liranızı çalabilir.

2-OLAĞANÜSTÜ GRUPLAR

MİCROSOFT TAN BEDAVA ANTİ-HACKER YAZILIMI

eyupcan199 | 24 November 2010 15:59

Microsoftun ücretsiz olarak yayınladığı EMET(Enhanced Mitigation Experience Toolkit) adlı anti hacker programı sisteminizi program açıklarına karşı savunuyor.EMET bilgisayarınızda çalışmakta olan programların açıklarını tespit ederek oradan gelebilecek her türlü tehlikeye karşı koruma sağlıyor. özellikle sistem ve program güncellemeyi sevmeyen kullanıcılar için geliştirilen programı denemenizi tavsiye ederim.

link:http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=4a8a9171-5a11-4d58-aa34-95c855f69c39

UV su temizleyici

nazrdogan | 22 November 2010 13:40

uv surahi
RESTORE

Evlerde kullandıgımız su filtreleri genelde ağır metalleri ve kloru tutar ve bu da suyu yumuşatır ve sadece suyun lezzetini artırıp kurşun gibi ağır metallerden bizi korur. Homedics tarafından geliştirilen bu ürün ise klasik filtrelemenin yanı sıra UV teknolojisiyle işlenen sudaki bakterilerin %99.9999’unu, virüslerin %99.99’unu ve mikrobiyal keselerin %99.95’ini yok ediyor. Bu sayede içme suyunu çok sağlıklı bir sekilde tüketmemize imkan sağlıyor.

2010’un en iyi bedava 10 programı

silver530 | 24 September 2010 15:00

2010 yılının en başarılı ücretsiz tam sürüm yazılımları:

1 – windows live messenger 2010: fazla söze gerek yok. indirme sayfası

2 – nepflex screen recorder: masaüstünüzde yaptığınız herşeyi kaydedin. indirme sayfası

3 – dream desktop agent: duvar kağıdı uzmanı. indirme sayfası

4 – avefolderbg: klasörlere arkaplan resimleri koyun. indirme sayfası

5 – yowindow: masaüstünüzde şık bir hava durumu, havalar kötü olsa bile. türkçe dil desteği var. indirme sayfası

6 – messengerdiscovery: live messenger’ın özelliklerini çoğaltın. türkçe dil desteği var. indirme sayfası

7 – soluto: windowsun açılışını hızlandırın. indirme sayfası

8 – screenbrush: renki resimler yapmak için. indirme sayfası

9 – immunet protect: koruma yazılımı. indirme sayfası

10 – martview: fare hareketiyle internette hızlı gezinmek için. indirme sayfası

yazılarımdan bazıları:

Güvenli bilgisayar için?

thefeti | 09 July 2010 18:56

Günümüzde virüstü, trojandı aliydi veliydi yeterince tehdit mevcut. Antivirüsler, açık olmak gerekirse onlara karşı yetersiz kalıyor. Her gün o kadar virüs üretiliyor ki onların da yetersiz kalması doğal. Bu yüzden bir windows işletim sistemini ömrü en fazla 2-3 ay oluyor. Format atmak gerekiyor. Sorunum şu: Bilgisayarım c ve d diye iki harddisk mevcut. C’ye format attığım zaman d’de dosyalarım bulunduğu için D’nin fişini çekiyorum. C’ye windowsu ve bir antivirüs yükledikten sonra D’nin fişini tekrar takıyorum. İzlediğim yöntem bu. Baya yorucu bir iş. Sizce yaptığım ne kadar güvenilir? Önerebileceğiniz başka bir yöntem var mı?

Zero Assumption ile dosya ve veri kayıplarını kurtarmak

rayovacplus | 21 May 2010 14:45

Zero Assumption Recovery (ZAR) programını uzun süredir kullanıyorum bilgisayarınızda olabilecek veri kayıplarını, virüs saldırısı, yanlışlıkla silme gibi veri kayıplarını dosyalarınızı kurtarma yöntemlerinde size yardımcı olacaktır.

Zero Assumption Recovery dosya, klasör, müzik, film, sıkıştırılmış dosyalar gibi çeşitli dosya türlerini destekler. FAT16/FAT32/NTFS ve ext/2/3/4 dosya sistemleriyle çalışıyor. Program aynı zamanda USB flaş bellek, hafıza kartları, harici diskler gibi çeşitli çıkarılabilir medya aygıtlarını da destekler.

iPad Tehlike Altında!

majesty s infinity | 28 April 2010 12:58

Internet haber sitelerinde yayınlanan bir haber teknoloji kullanıcılarını şoka uğratmış olmalı. Zira bu haberde daha yeni çıkmış olan ve en önemli özelliklerinden birisi “çok güvenli” olması olan iPad’e bir saldırının olduğu ve bu saldırı yüzünden iPad’in tehlike altında olduğu yazıyor.