bildirgec.org

uçucu hakkında tüm yazılar

İndirimli Ruhlar ..

pillibebekkuyuda | 12 November 2009 14:19

http://www.merello.com/images2/contemporary_modern_art.-merello._surrealist_portrait_of_margot.jpg
http://www.merello.com/images2/contemporary_modern_art.-merello._surrealist_portrait_of_margot.jpg

Pencerelerde soyunan ruhlar sokağı
Bıraksalar bu döşekler olacak mezarı
Keşke bu diyara doğmasaydın
Kahkahaların bir ilkbahar sabahı,
Güneşle oynayan, bir çiçek olsaydı ilk durağı..

Gitgide sokaklar daralıyor, mekanların kırmızı ve gece mavisi özensiz döşenen tarzı, seksin gelişi güzel yapılışının verdiği soğukluk, fahişenin gözlerindeki gülümsemeyle son buluyordu..
O, zorunlu birşeylerin yaşanmışlığını inkara çalışıyordu, çalışmıyordu aslında, içinde bulunduğu durumun kötülüğünü kabullenmiş, getirisinin güzelliklerinin keyfini sürmeyi tercih ediyordu..Bu keyif, belki bir mini etek, belki güzel bir parfüm, belki de kaliteli bir ruj olacaktı..

frh

knemo | 31 March 2004 19:43

hayal acısında dansederken izini gördüm. uçucu.
sadakat. eksik bacağın yerine yaslanacak olan. başka.

Bir Bilim Kurgu Yazarı: Hanife Çıta

Cyrano | 25 September 2002 18:55

Hanife Çıta 1965 istanbul doğumlu, tiyatro oyunları, senaryoları, öyküleri, belki kitabı var. Henüz bulamadım. Bilimsel araştırmalara meraklı, Hawking hayranı. Zaman yolculuğuna inanıyor, 1,5 senedir telepati yapıyor.

Vaktinde bir arkadaşımla, Hanife Çıta’yı keşfettiğimizde, şaşkınlığın tepelerinde Tanrı’nın bizi alması için bekler durumda bulmuştuk kendimizi. Bilim-kurgunun ancak holiwud filmi ya da robota yazdırılmış bir gazete haberi olarak uğradığı bu topraklarda yetiştirdiği hayal gücü bizi büyüledi. Bunun üzerine arkadaşım Hanife Çıta’nın öykülerinin bir arada bulunduğu bir web sayfası yaptı.

Hanife Çıta’nın öykülerinden, “Sevgilim Bir Uzaylı“dan bir pasaj alalım: “O, beynime , ışıklı görüntüler göndererek beni tehdit ediyordu..Gözlerinden çıkan renkli ışık parçaları, beyin hücrelerimi kuşatıyor ve kapana kısılmış bir fare gibi beni hapsediyordu..” öykünün ilerleyen bölümlerinde Hanife son derece şaşkın: “Önceleri düşüncelerimi kontrolü altına almış ve sonra da vücudumu incelemişti.. Aslında, onun beni tanımaya ihtiyacı yoktu.. Bütün gece konuşmuş ve sevişmiştik.. Şimdi, neden beni inceliyordu?