bildirgec.org

transfer hakkında tüm yazılar

PC’NİZ YANINIZDA DEĞİL Mİ?ARTIK SORUN DEĞİL.

tarafsizbolge | 06 April 2011 10:32

Bilgisayarınız yanınızda değil, ama bilgisayarınızdaki dosyalar yada programlar size lazımsa TeamViwer tam size göre…Bu program sayesinde uzaktaki bir bilgisyarınızı sanki başında oturuyormuş gibi kontrol edebileceksiniz.
İlk olarak programı kendi bilgisayarımıza ve uzaktan erişeceğimiz bilgisayara kuruyoruz.TeamViwer her iki bilgisayara da tekil bi ID ve şifre veriyor.Uzaktan erişeceğiniz bilgisayarın ID ve şifresini girdikten sonra bağlantımız kuruluyor.
Uzaktan erişim ekranında gördüğünüz menü çubuğunu kullanarak görünümü değiştirebilir,ses ve oturum kayıtlarını kontrol edebilirsiniz.
İçinizden “peki ya transfer işlemi nasıl yapılıyor?” diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Trnasfer işlemini menü çubuğundaki uzaktan erişim ekranından(remote-access screen) aktif yapabilirsiniz.’Receive'(uzaktaki PC) butonunu kullanarak dosya alma işlemini, ‘send’ butonunu kullanrak ise dosya gönderme işlemini(yerel PC) yapabilirsiniz.

NAPOLYON tıklayarak kazandırıyor

gezginciyim | 19 December 2010 17:13

napolyon; i̇nternette reklam tıklayarak, tıkladığınız reklamı facebook,twetter gibi sosyal ağlarda paylaşarak ve anket doldurarak para kazanabileceğiniz güvenilir sitelerden biriside napolyon.

web tabanlı menajerlik oyunu: managerzone

pldesign | 05 February 2010 18:13

giris bolumu
giris bolumu

managerzone nedir?
web tabanlı ve türkçe dil destekli menajerlik oyunudur, hatta en büyüklerinden ve popülerlerinden desek yanlış olmaz. -şuan ki aktif kullanıcı sayısı 575.155 kişi-

online
online

online olmasının ne avantajı var?
Avantajı şu ki bir toplulukla oynuyorsunuz, ligde mücadele ettiğiniz rakiplerinizle arkadaş olabilir, maçlar hakkında yorum yapabilirsiniz. Ayrıca maçlarınızı 3D olarak izleyebilirsiniz.

Dos Santos Galatasaray’da…

macro | 26 January 2010 17:34

Neill ve Jo transferlerinden sonra bir bomba daha. SkySports’un haberine göre Galatasaray Dos Santos’u kiraladı. Haldun üstünel’in her zamanki gibi büyük rol oynadığı transferde, İngiltere seferinden Dos Santosla birlikte dönülmesi bekleniyor.

Galatasaray bu hafta sonuna kadar Dos Santos transferine kesin olarak nokta koyacak. Galatasaraylı değilim ama bu seneki transferlerini oldukça beğeniyorum. Lincoln ve Linderoth’u bi kerena koyarsak, Keita, Kewell, Neill, Jo ve Dos Santos gibi isimler Türk futboluna renk katacaktır. Bu oyuncuların gelmesinde Haldun Üstünel kadar, Rijkaard isminin de etkili olduğunu söylemek gerekir.

Neill Galatasaray’da

macro | 14 January 2010 11:06

Lucas Edward Neill
Lucas Edward Neill

Adını son günlerde sıkça duyduğumuz Lucas Neill Galatasaray ile 1,5 yıllığına anlaştı. Neden olduğunu bilmiyorum ama böyle isimleri Türkiye’de görmekten mutlu oluyorum. Gerçi birçoğu 30’u devirince geliyor ama yine de reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığı ağır basıyor sanırım.

Kimdir yahu Lucas Neill ? 1978 yılında doğan Blackburn, WesthamUnited ve Evertongibi önemli ingiliz kulüplerinde oynamış defansın ortasını kendisine mesken edinmiş abimizdir.

wireless la veriden sonra WREL la enerji

Dreammaster | 16 September 2009 14:02

Wireless bizi kablosuz data iletiminin özgürlüğüne kavuşturmuşken gelecek bu seferde enerji iletimini gösteriyor bu konudaki gelişmelere ve Intelatılımına değineceğiz. En taze haberden girecek olursak Wireless Resonant Energy Link adını verdiği teknolojiyle kablosuz enerji iletimini duyurdu peki bu teknolojiyle bize sunulanlar ne, kullandığımız her türlü elektronik eşyayı elektirik kablolarından kurtarmak evet ana fikir bu. WREL da ki başarım ne oldu peki 1metrekarelik bir alan, bu alan içerisinde özgürce kablosuz şarj veyahut kullanımı gerçekleştirildi, 1metrekareden de anlaşılacağı gibi bir giriş teknolojisi söz konusu yanlız bu teknolojidede şöyle bir negatif yön bulunmakta o ise bu aktarım sırasında %25 lik bir enerji kaybı söz konusu, pirizden gelen bu enerji kayıbı, küresel ısınma, tükenen enerji kaynaları diye sesimizin tükendiği günümüzde nekadar makul bir eksikliktir bunuda yakında görücez.
Konuyla ilgili daha geniş bilgi isterseniz;
http://www.intel.com/pressroom/innovation/innovation.htm
http://www.seattle.intel-research.net/projects.php
http://thefutureofthings.com/news/5763/intel-s-wireless-power-technology-demonstrated.html
bu kanynaklardan da faydalana bilirsiniz.

Qİ çincede, doğal yaşam enerjisi(insan enerjisi) anlamına gelen bu kelime silikon vadisindeki bir kaç şirketin ortak karırıyla koblosuz enrjinin yeni logosunu oluşturmuş durumda, ne kadar tutulur, bunuda piyasa hakimiyeti belirliycek sanırım. Silikon vadisinde bu teknoloji için harıl harıl çalışan teknoloji devlerine geçecek olursak, Fulton Innovation, Philips, Samsung, Sanyo, National Semiconductor vd. evet şuan bu devlerde harıl harıl çalışmalarını sürdürmekte fakat Intelden öte bir atılım gerçekleştiremediler en azından gösteri kısmında halen yoklar peki bu işle ilgilenen başka kimler var ? Bu soruyada MIT olarak yanıt verebiliriz zira şuanki çalışmalarıyla 2 m uzaklıktaki 60w bir ampülü yakmayı başardılar.
Qİ çalışmalarıyla ilgili ise;
http://www.engadget.com/2009/08/18/wireless-power-standard-almost-here-named-qi-of-all-things/
http://www.wirelesspowerconsortium.com/news/press-releases/release-of-specification-and-logo.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Wireless_Power_Consortium

Açıkcası beni işin endişelendiren kısmı sağlık konusu Wireless sinyallarinin bile sağlık üzerindeki etkileri konuşulurken, bu kadar büyük bir enerji salınımının oluşturacağı sağlık problemleri sıkıntılı bir konu.

Turkcell 1000 kontör kazan Her ay Turkcell Transfer kampanyası

NLPMaster | 05 August 2009 14:14

Eğer vodafone ya da avea abonesi iseniz Turkcell bedava kontör kampanyası ile tam 1000 kontör kazanabilirsiniz. Üstelik 3 ay boyunca!
Turkcell kampanyaları içinde dikkat çekici bu bedava kontur kampanyasından yararlanabilmeniz için Avea ya da vodafone abonesi olmanız şart!
neden mi? Çünkü bu kampanya ile bedava kontör kazanabilemeniz için numaranızı Turkcell‘e transfer eteniz gerekiyor.
Vodafone ve avea kullanıcıları cep numaralarını turkcell’e taransfer ettiklerinde 3 ay boyunca her aya tam 1000 kontur kazanabiliyorlar. ancak bunun için her ay 100 kontör yüklemeniz gerekiyor. Turkcell transfer kampanyası haberi kampanya sitesinde şöyle yer almış: Turkcell kontör kazan

Profesyonel Futbolcu

yunus93 | 03 August 2009 09:46

Son dönemlerin en başarılı futbolcusu, belki de Türkiye’deki en iyi futbolcu: Arda Turan. Transferle ilgili açıklama yaptığı her konuşmada, yaptığı röportajlarda mutlaka Türkiye’de Galatasaray’dan başka takımda oynamak istemediğini söylüyor.

Sıkı bir Galatasaraylı olabilir ama bu noktaya gelmiş bir futbolcunun artık bu açıklamaları bırakması gerekmez mi?

Mehmet Topuz da programlarda ben Beşiktaş’tan başka takımda oynamam diyordu. Aziz Yıldırım hemen bu laftan sonra yine aynı programa katıldığı telefon görüşmesinde Türkiye’de artık bu bitecek. Biz artık Türkiye’ye bu getireceğiz dedi. Ve gerçekten dediğini yaptı da.