bildirgec.org

toplantı hakkında tüm yazılar

beyaz iphone 4 yıl sonuna kaldı

lazaronnie | 26 July 2010 14:49

apple, basın toplantısında, beyaz modelli iphone 4‘leri bu yıl sonuna dek göremeyeceğimizi bildirdi. şirket “şimdilik orijinal beyaz iphone üretmemiz zor” dedi. siyah cihazların varsayılan model olduğu belirtildi. bu nedenle önceliğin siyah ürünlere verildiğine dikkat çekildi. beyaz ürün üretimine geçildiğinde, siyah iphone üretiminin bu durumdan etkilenmeyeceği de kaydedildi.

firma, neden beyaz kasalı ürünlerin üretiminde bu kadar yavaş kalındığına gerekçe olarak, beyaz ürünlerin siyaha göre üretilmesinin daha zor olduğunu ileri sürüyor.

bu arada apple, iphone 4’ler için online iade servisini devreye soktu. görünüşe göre apple, anten sorunu nedeniyle ürünlerini geri iade etmek isteyen insanların sesine kulak vermiş olmalı.

aşağıdaki resimde görülen, kullanıcılara iletilmiş orijinal e-posta’da cihazların online olarak geri iade sürecinin başlatılabileceği ifade ediliyor.

iphone 4 sinyal çubuğu problemi

lazaronnie | 20 July 2010 14:38

bilindiği gibi daha yeni satışına başlanan iphone 4 büyük bir sinyal problemi yaşatmıştı ve firma sorunun kaynağını bulana kadar ecel terleri döktü. ardından sorunun ekrandaki sinyal çubuğunun yazılımı olduğu tespit edildi. zaten eski iphone sürümlerinde de sinyal çubuğu ölçümleme algoritmasından memnun olunmadığı ifade edildi.

sonunda apple şirketi yeni yazılım güncellemesini yayınladı. bu geliştirme sonucunda artık iphone 4’ün daha iyi durumda olduğu söylenebilir. güncelleme, daha 3 hafta önce duyurulan ios 4.0.1 sürümlü işletim sisteminde etkili olacak. bu işletim sistemi sadece iphone 3g, 3gs ve iphone 4 ile uyumlu.

XBOX 360 Kinect Duyuruldu

lazaronnie | 16 June 2010 12:24

Microsoftun Kinect adını verdiği bu game-changer sistemi nedir? Bunu tam olarak söylemek için elbette henüz erken, ama geleceğin potansiyelini taşıyan bu yeni xbox 360 hakkında önümüzdeki aylarda daha da çok şey biliyor olacağız. şimdilik bunun gibi videolar yeterli olacaktır.

Eğer xbox 360 E3 basın toplantısından net bir bilgi aktarmak gerekirse, Microsoft’un ferah bir oyun deneyimi sunan Kinect isimli hareket kontrol sistemine sahip yeni cihazının, eski tip yöntemlerle oyun oynamaya alışık oyuncuları biraz ürküttüğünü söyleyebiliriz.

Türkiyede ”Toplantıdayım” yalanı…

mehmetbastug94 | 21 August 2009 22:21

Toplantıdayım yalanını ülkemiz artık aşırı derecede fazla kullanmakta. Peki, ama bunu kullanma sebepleri neler? Bir bankada veya bir belediye binasında yetkiliyle konuşmak istersiniz. Danışmadaki genellikle bir bayan olur ve size biraz oturup beklemenizi söyler. Nedenini sorduğundaysa ‘’Başkan toplantıda’’ veya ‘’ Şu anda dışarıdalar’’ yalanını söylerler.
İyi ama dışarıdaysa ben görmeden nasıl içeri giriyor? İşte buda başlı başına bir yalan örneği. Aslına bakacak olursanız bu yalanı kabul etmek ve ısrar etmemek kendi kendine söylenmiş bir yalandır.

Sun Microsystems Java Day 2009 video söyleşileri

NLPMaster | 01 July 2009 12:02

JAVA DAY 2009 ile ilgili olarak Potkal, tarafından yapılan röportajlar yayına konuldu.

Dünyanın en yaygın olarak kullanılan programlama dili olduğu belirtilen Java’nın gelişimi ve yeniliklerini öğrenmek isteyenler için herkesin katılımına açık olarak Sun Microsystems tarafından düzenlenen Java Day 2009 etkinliği sırasında çekilen söyleşilerin video görüntülerini izleyebilirsiniz.

Sonbaharda Reçel Kokuları

pilli pati | 29 October 2008 14:37


Sabahların artık yorganı, battaniyeyi üzerinden atması oldukça zor vakitlere döndüğü mevsimi yaşıyoruz.

Ayak parmaklarının azıcık dışarıda unutulması durumunda; ya onları en sevdiğinizin ayaklarına yaklaştırıp, onun ayaklarını soğuktan sızlatarak kendi ayaklarınızı onunkilerin sıcaklığında ısıtmak gerekiyor ya da yorganın toplanmış kısımlarını düzeltip parmaklarınıza en acilinden sığınabilecekleri bir ortam yaratmak! Kaçarı yok!

Basın Açıklaması Yapacağım!

zabun | 03 September 2008 01:57

Londra Hyde Park‘taki gibi size düşüncelerinizi anlatmanız için her yerde bir kürsü vermeyebilirler. Olsun çareler tükenmez, kalabalıklara hitap etmekten yılmayan biriyseniz bu zamazingo size göre. Cihaz temel olarak, evrak çantası şeklinde her yere götürebileceğiniz taşınabilir bir ses tertibatı. Çantanın içinde, bir kondansatör mikrofon, bir 20 Watt’lık amfi, iki 4″ lik hoparlör ve konuşmanızı yazdığınız kağıtları zaptetmek için verev bir stant bulacaksınız. Cihaza yerleştirilen 8, C hacimli pil ile 4 saate kadar (yani milleti bayıltana kadar) konuşmanızı sürdürebilmeniz mümkün. Çantanın yan tarafında ise ses ayarları ve girişler bulunuyor.

Kendi Kendine Toplanabilen Ethernet Kablosu !

birolkoklu | 13 March 2008 09:53

selamlar,
şirketimizde toplantı odalarındaki network çıkışlarına, kendi kendine toplanabilen ethernet kablo almak istiyoruz, böyle birşey bilen, duyan, gören varmıdır..

kablo masanın altında sarılı şekilde duracak, isteyen kabloyu çekip ağa bağlanacak, ama çıkarttığında kablo masanın altına tekrar toplanacak..

çok şey mi istiyorum acaba 😀

yardımcı olan olmak isteyen, isteyipte olamayan herkese selamlar 🙂

Telefonunuzu Artık Sessize Almayın

angelofmercy | 12 November 2007 15:19

Ultrasonik melodi indirebileceğimiz bir site buldum. Olaydaki mantık şu: Yaşlandıkça kulaklarımızın performansı düşüyor ve gittikçe daha kötü duyuyoruz. Belli bir kilohertz’in üzerindeki sesleri artık duyamamaya başlıyoruz. Bu mantık ile yapılan melodileri ders sırasında telefonunuz çalınca sadece arkadaşlarınız duyuyor ama hocalar duyuyor veya patronunuz toplantıda sesi duymuyor.

Başta banada çok inandırıcı gelmemişti ama adamlar siteye demememiz için belli frekanslarda örnekler koymuş. Birde duyabildiğiniz en yüksek frekansı şıklardan işaretlerseniz size kaç yaşlarında olduğunuzu söylüyor. Yalnız duyamadığınız frekansları, ses sisteminizin sesini açarsanız duymaya başlarsınız, ancak telefonunuzda çaldığında ses o kadar yüksek çıkmayacağından sizden yaşlılar duyamayacak.
Artık telefonunuzda yeni bir profilde bunun için yapın, belki ajanlık falan yapacağınız tutar… Benim duyduğum en fazla frekans 16,7kHz. Bakalım bizden küçüklerde var mıymış burada? 🙂