bildirgec.org

tolga çevik hakkında tüm yazılar

Sen Kimsin? (2012)

geberejackson | 10 March 2012 14:03

Ozan Açıktan’ın yönetmenliğini üstlendiği Sen Kimsin filmi geçen hafta vizyona girdi. Tolga Çevik’in boşrolünü oynadığı Tekin karakteri ve emekli trafik polisi İsmail Abi, kaybolan bir kızın peşine düşerler. Kz bir kumpas düzenlenerek kaçırılmıştır. Bundan bi haber olan Tekin, türlü maceralar ve sakarlıklarıyla seyircinin karşısına çıkıyor. Yapımcılığını BKM’nin üstlendiği ve senaryosunu Tolga Çevik’in yazdığı film müzikleriyle de dikkat çekiyor. Ayrıca Tolga Çevik’e; Köksal Engür, Pelin Körmükçü, Toprak Sergen ve Zeynep Özder eşlik ediyor. Komedi Dükkanı’nda büyük ilgi alan oyuncu dükkanın kapanmasından sonra kendini sinema oyunculuğuna verdi. Oyuncu ayrıca Cem Yılmaz’ın kardeşi Özge Yılmaz ile evli ve iki çocuk babasıdır.

Karagöz ile Hacivat’tan Komedi Dükkanı’na…

admin | 27 February 2009 13:15

Karagöz ile Hacivat
Karagöz ile Hacivat

Türk tiyatrosunun temelini oluşturur Karagöz ve Hacivat. Rivayete göre Ulucami mimarı kellesinden olmamak için işlerin gecikmesinden sorumlu tuttuğu sivridilli ve komik ikiliyi Orhan Gazi’ye gammazlar. Neticede iki nüktedan işçinin kelleleri gider ya artık pişmanlık fayda etmez.
Ölenin ardından “badem gözlü” edebiyatı işler ve Şeyh Küşteri padişaha bu ikilinin konuşmalarını taklit eder. Geleneksel gölge oyunumuz da böyle başlar.

İşte bu Karagöz oyunu, Şeyh Küşteri’nin hayal ağacı’nda başlatıp Dümbüllü’lerin devam ettirdiği ortaoyunundaki Kavuklu – Pişekar atışmasına, oradan da günümüz televizyon ekranlarındaki “Komedi Dükkanı”na kadar taşınır.

Tolga Çevik
Tolga Çevik

Komedi Dükkanı bitiyor..

JaAaa | 27 October 2008 21:17

Tolga Çevik’in harikalar yaratan programı Komedi Dükkanı Ocak ayında bitiyor.Yapılan röportajda anında yapıldığı için normal dizilerden daha çok yorucu olduğu söylenmiş.Bitmemesi dileklerimizle..
Kaynak

Organize İşler Bunlar…

toz66 | 18 April 2008 19:47

Organize İşler
Organize İşler

Kimisi araklama der buna kimisi yürütme… Kimisi aşırma kimisi indiregandi… Fakat her ne denirse densin “Organize İşler” denir ona. İşte filmimiz de araklayanların ve araklananların konu alındığı bir hikayedir. Senaristliğini ve oyunculuğunu konuşturan Yılmaz Erdoğan her zamanki başarısını burada da tekrarlamıştır. İnce mesajlara yer verilen filmde akıcılık dikkat çekiyor, ki bu da Yılmaz Erdoğan senaryolarının vazgeçilmezidir. Erdoğan’ın bir başka vazgeçilmezi de ince esprilerdir elbette. “Uyan süperman uyan, daha uçacaksın”… Günümüzün popüler isimlerinden Tolga Çevik’in de süperman’i oynadığı, henüz yeni yeni tanındığı filmdir Organize İşler.

Kimin kimi dolandırdığı belli olmayan büyükşehir İstanbul’da bir dolandırıcı çetesinin reisi bir kovalamaca sırasında sığındığı evde kendini asmak üzere olan bir Süperman ile karşılaşır. Onun kendisini kurtardığını düşünerek kendisine yanında iş vermek ister. İşte ne iş ama… Çok masum birisi olan Samet araklama işini bir türlü beceremez. Kendisine verilen ilk işte hayatının aşkı ile karşılaşır ve çetenin açıklarını bir bir vermeye başlar…

sacid – tolga çevik

guldemgokalp | 09 October 2007 08:42

“Avrupa Yakası’nın bitirim delikanlısı kuzen Sacid’i artık tanımayan kalmadı.O, aynı zamanda Organize İşler’in Süpermen Samet’i ya da Vizontele’nin Nafiz’i.Evet, Tolga Çevrik’ten bahsediyoruz.TV8’de Salih Kalyon’la birlikte Komedi Kulübü adlı programla herkesi gülmekten kırıp geçiren Tolga Çevik’le Plato Film’de buluştuk.Ve gördük ki o gerçek bir komik.Gülmeyi de güldürmeyi de çok seviyor.Sadece kendisi değil üstelik.Onlar ailece gülmeyi seviyormuş.2 çocuk düşünün, babaları Tolga Çevik, dayıları ise Cem Yılmaz ! 1 ve 2 yaşındaki çocuklarının şimdiden şaka yaptığını ve yapılan şakaları anlayıp güldüğünü söyleyen Tolga Çevik, “Böyle bir aileye sahip olduğum için çok şanslıyım.Karım benim kahramanım” diyor” diyor Eylem Keskin, POSTA gazetesinin 6 Ekim 2007 tarihli çıktısında.