bildirgec.org

ticaret hakkında tüm yazılar

Kasaya değil yureğine güven

zarifce | 22 February 2011 20:40

Bir iş adamının yaşadığı ekonomik sorunlar neticesi düşüşü ve ilginç bir şekilde yükselişini sizlerle paylaşmak istedim.
Ticarette engin tecrübesi ile istediği noktaya gelen Orhan bey, günün ekonomik gelişmelerine (malum krizlere) ayak uydurabilmek için borçlanmaya başlamıştı.Son olarak 2001 yılında yediği kriz darbesiyle elinde olan herşeyini kaybederek borçlarını iki katına çıkartmıştı.Bu durumdan kurtulabilmek için denemediği yol gitmediği ve çalmadığı kapı kalmayan Orhan bey bir çıkar yol bulamamış yorgun bir şekilde geldiği parkta, oturarak ellerini başının arasına alıp düşünmeye başlamıştı.

Fatih Rüştü ÖNBAKAN (Pembe düşlerin insanı)

zarifce | 03 February 2011 12:13

Fatih Rüştü ÖNBAKAN, 1956 yılında Isparta’da doğdu.Babasının memur olması sebebi ile birkaç ilde yaşamak zorunda kaldı. Değişik illerde gördüğü eğitim ve tanıştığı insanlar ile kendisini geliştrme fırsatı buldu.1979 yılında zorda olsa üniversite mezunu olarak iş dünyasına atıldı. Ticaret hayatı fazla uzun sürmeyen Fatih Rüştü ÖNBAKAN, yazdığı şiirlerini derleyip bir kitap halinde ilk defa 1988 yılında yayınladı ardından bir deneme yazarak yazarlığını geliştirme işine girdi. Fazla ilgi duyulmayan şiir kitabı “Pembe düşler” den istediğin elde edemeyen Fatih Rüştü, tekrar ticaret hayatına döndü. Büyük bir gıda firması ile ortak olarak yaptıkları işten de beklediğini bulamayan Fatih Rüştü ÖNBAKAN hayattan da beklediğin bulamamış eşi ile ayrılma noktasına gelmişlerdi.Tam bu sırada hayatını değiştirecek bir teklif aldı bu teklif ünlü bir mobilya firmasındandı. Yazarlık ile gıda sanayinde aradığını bulamayan Fatih Rüştü, kendisini mobilya sektörünün içinde buldu.Gün geçtikçe daha da iyi bir konuma yükselen yazar, aile hayatınında düzene girmesi ile yeniden hayat bulan yazar yakaladığı kafadinginliği ile yazı işine de eğildi. Mobilya sektörüne girmesi ile başlayan mutlu hayatı 2002 yılında geçirdiği trafik kazası ile son buldu.Yazarlığından geriye “Pembe Düşler” den başka bir şey kalmadı.

Bir tanıtım tekniği olarak Mailing

Cold Fusion | 10 November 2010 12:39

Pazarlama! yıllardır birçok uzmanın üzerine kitaplar yazdığı, üniversitelerde eğitimi verilen, hatalı yapılması durumunda ölümcül sonuçlar doğurabilen bir konu. bir ürünü üretmek hatta iyi üretmek kadar onu iyi pazarlayabilmek de önemlidir. Bu yazımızda bir ürünü doğru bir şekilde tanıtmak ve pazarlamak konusuna değineceğiz.

Son günlerde özellikle internet tabanlı hizmetler oldukça artmış durumda. internette binlerce faydalı hizmete ulaşabilirsiniz, bu durum üreticiler için dezavantaj halini almış durumda. rakiplerinizin önüne geçebilmek ve görülebilmek için yaptığınız işi en iyi şekilde tanıtmak zorundasınız. neyse ki tanıtım eskilerde olduğu kadar zor değil ama bu imkanın herkeste olduğunu da unutmamak lazım. Bir projeyi ya da ürünü interneti kullanarak nasıl tanıtabileceğinize bir göz atacağız ve son günlerin en popüler yöntemi olan Mailing’den bahsedeceğiz.

Mailing Yöntemi

Mailing içinde bulunduğumuz yüzyılın en yaygın tanıtım yollarından birisi olmuş durumda. ancak çoğu kişi mailing ile spam maili birbirine karıştır ve bu iki sistemi birbirinden ayıramayan girişimciler kâra dönüşebilecek bir projeyi mahvedebilirler. Mailing kısaca; sahip olduğunuz bir ürün ya da hizmeti elektronik posta yoluyla internet kullanan ve bir e-posta hesabına sahip olan insanlara reklam içerikli e-posta ile ulaştırma tekniğidir. ama bu işi yaparken çok ince bir çizgi, kaş yapayım derken göz çıkarmanıza sebep olabilir.

Başarılı bir mailing nasıl olur ?

Öncelikle mailing bir öcü değildir, eğer kurallarına göre oynarsanız mailing ile kâr edebilirsiniz. tek yapmanız gereken oyunu kurallarına göre oynamak. ürününüz için bir mailing taslağı oluştururken tasarıma oldukça önem vermelisiniz. tamamen metinden oluşan bir mailing taslağı ne kadar başarısız ise, karma karışık rengarenk bir tasarım da bir o kadar başarısızdır. hiç kimse resmi gazete ilanı şeklinde bir reklamı okumak istemez, okumak için de değerli vaktini harcamaz. ya da kimse ciddiyetsiz amatörce hazırlanmış reklam uygulamasını mail kutusunda görmek istemez. eğer bu işten para kazanmak istiyorsanız para da harcamalısınız. bir grafikerden yardım almak iyi bir mailing taslağı hazırlamanın anahtarıdır. tabii eğer siz bir grafiker değilseniz.

Ticaret Siteleri için 10 Profesyonel WordPress Teması

bayraak | 10 October 2010 14:55

Wordpress’in ne kadar yaygın olduğuna dair bir şey söylememize gerek yok. Neredeyse her alanda kullanabiliyoruz. Bugün sizlerle ticari amaçlı kullanabileceğiniz 10 wordpress temasını paylaşacağım. İnternette birçok wordpress teması bulmak kolay. Fakat ticari amaçlı kullanmanız için bulabileceğiniz çok sayıda kullanışlı wordpress teması olduğunu sanmıyorum. Neyse sabırsız olduğunuzu bildiğim için konuya geçelim..

1. Quantum

Quantum
Quantum


2. Leverage

Leverage
Leverage

Kolay eticaret yapmak

admin | 26 July 2010 18:23

Dünyada yaygın olarak kullanılan , tükiyede ise ilk defa dropshipturkiye.com tarafından yapılan bir eticaret servisinden bahsedeceğim.

Eticaret yapmak istiyorsunuz , fakat
-Tedarikçi ile uğraşmak istemiyorsunuz
-Ürün stoklamak istemiyorsunuz
-Ürün fiyat ve stok bilgilerini güncellemekle uğraşmak istemiyorsunuz
-Ürün kargolama ve paketleme ile uğraşmak istemiyorsunuz.
İşte Dropship Türkiye tüm bunları sizin için yapıyor.

MEMUR OLMAK MI? TABİ Kİ!

matematikci07 | 19 July 2010 16:16

Eskilerin sözü vardır. Ticaret yapacaksın, bir koyup üç alacaksın derler. Peki biz eskidiğimizde ne diyeceğiz hiç düşündünüz mü? Yaşlanınca torunlarımıza ne diyeceğimizi… Ben düşünüyorum ve memur olmalısın diyeceğim sanırım.
Artık pembe panjurlu bir evim olsun, arabam olsun devri bitti. Şimdilerde sadece geçinecek kadar maaşım olsun, o maaş da düzenli olsun derdi başladı. Peki insanları böyle düşünmeye iten sebep neydi? Neden insanlar zamanla hayat standartlarını gittikçe düşürüp sadece karın tokluğunu düşünür hale geldi?
Bahanelerimiz hazır: nüfus artışı çok fazla, işsizlik çok arttı, enflasyon aldı başını yürüdü… Peki biz neden bunlara çözüm bulmak yerine sürekli bahaneler uyduruyoruz? Çünkü biz eskilere göre çok miskiniz. Çalışmaya üşeniyoruz. İş buluyoruz, çok çalıştırıyorlar, hakkımı alamıyorum deyip boş oturmayı yeğliyoruz. Aslında çok çalışmıyoruz ama etrafımızda gördüğümüz bazı insanların az çalışıp çok para kazanmaları bizde bu hissi uyandırıyor. Etrafımızdaki binlerce insanı bi kenara bırakıp o üç beş kişiyle beynimizi meşgul ediyoruz. Bizim beyinlerimiz şu an sıfır kilometre araba gibi. Bunu hiç düşündünüz mü. Biz arabayı çalıştırıp motorun açılması için hiç uğraşmıyoruz ki. Aslında araba biraz çalışsa, kendi performansına bi gelse o zaman herşey yoluna girecek. Ama biz o güzel beynimizi yıllanacak ve değer kazanacak bir şişe şarap misali öylece bekletiyoruz. Bu yüzdendir ki memur olayım, sallayım başımı, alayım maaşımı felsefesi beynimize işlemiş durumda.

Ticaretin Efendisi

nzright | 25 June 2010 10:12

Kendini Ticaretin Efendisi olaran tanımlayan Renault ticari araçlar yaz dönemi için bir roadshow düzenlemiş. Ticaretin Efendisi isimli websitesinde de bu roadshow hakkında bilgilere yer veriliyor. Roadshow takviminin de bulunduğu sitede ayrıca test sürüşüne katılmak için kayıt da olabilirsiniz. test sürüşüne katılıp renault master ı test edenler 1.500tl değerinde indirim çeki de kazanıyorlar.

çin’in en büyük alışveriş sitesi “TAOBAO”

wowo | 06 April 2010 13:17

Alibaba Group tarafından 2003 yılında kurulan taobao‘nun 170milyon kayıtlı kullanıcısı bulunuyor. 2009 yılındaki işlem hacmi 29 milyar $ olan taobao çin’de ki toplam perakende ticaretinin yaklaşık %1.98 ine sahip. her çeşit ve fiyatta şeyin satıldığı sitenin malesef yurtdışına satışı bulunmuyor. Ancak orada yaşayan bir tanıdığınız aracılığıyla siteden alışveriş yapılabilir. kargo masraflarına ragmen birçok şeyi türkiye’den ucuza mal etmek mümkün! ülkemizde bulunmayan şeyler de satılıyor..

Alışveriş için mesajla bana ulaşabilirsiniz.