bildirgec.org

the sopranos hakkında tüm yazılar

Romance & Cigarettes (2005)

queennothing | 30 Haziran 2009 16:14

1992 yapımı “Mac” ve 1998 çıkışlı “Illuminata“nın 1957, Brooklyn doğumlu yönetmeni John Turturro‘nun yazıp, yönettiği “Romance & Cigarettes“, komedi altyapılı bir müzikal drama.
Nick Muder, karısı Kitty ve üç kızıyla, sıradan bir aile tablosunu yansıtmaktadır. Karısıyla sıradanlaşan cinsel hayatı ve kızlarının ayrı sorun ve istekleri, orta yaş bunalımındaki Nick’i bunaltmış, yeni bir heyecan arayışına yönlendirmektedir. Demir işçiciliği yapan Nick, tam bu sırada karşısına çıkan kızıl saçlı Tula’ya tutulur. Genç kadının kızıl saçları ve çekici vücudu, Nick’i aradığı heyecandan fazlasına götürmüş, evden ve ailesinden uzaklaşmasına sebep olmuştur. Tula’yla ‘yasak ilişki’ye giren Nick, ‘kocalık’ ve ‘babalık’ sıfatlarından uzaklaşmış, eve uğradığı zamanlar tamamen ilgisiz bir adam olmuştur.
Kocasının bu ilgisizliğini farkeden Kitty, Tula’yı öğrenir ve yıkılır. Artık ne ailesi, ne de düzenli bir hayatı kalmamıştır.

Nick’in evlilik sorunlarına sebep olan genç Tula ise, doyumsuz bir kadındır ve Nick’in boşanıp, kendisiyle evlenmesini ister. Evini ve herşeyden önemlisi, ailesini özleyen Nick ise, Tula’ya olan tutkusu ve ailesine olan bağlılığı arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaktır.

6 sezonu tamamlayan “The Sopranos” dizisinin başoyuncusu James Gandolfini ve Oscar Ödüllü aktris Susan Sarandon‘un başrollerini paylaştığı filmde, ‘Tula‘ karakteriyle Kate Winslet de yer alıyor. Ayrıca, New Yorklu aktör Steve Buscemi, Oscar Ödüllü aktör Christopher Walken, 1964 doğumlu Mary-Louise Parker ve ünlü pop yıldızı Mandy Moore da filmde yer alıyor.

tüm zamanların en iyi 50 tv dizisi

xerre | 08 Mayıs 2008 02:06

İngiltere nin en çok satan sinema dergisi olan empire, okuyucularının oyları ile tüm zamanların en iyi 50 televizyon dizisini belirlemiş.

Bunun yanında bu dizilerin en iyi bölümlerinin de seçilmiş olduğu listede her dizi için “bunları biliyor muydunuz?” bölümü olup dizilerin hakkında pek duyulmayan bilgiler de bulunmakta. Seçilen listede ne alf ne kara şimşek ne de macgyver bulunmamakla birlikte prison break de 49. olarak bence bu sırayı hak etmemiştir. Listede ilk ona giren diziler ise şöyle:
1. the simpsons
2. Buffy the Vampire Slayer
3. The sopranos
4. The west wing
5. Lost
6. 24
7. Friends
8. The wire
9. The x-files
10. spaced