bildirgec.org

the illusionist hakkında tüm yazılar

Jessica Biel

queennothing | 02 August 2009 15:36

3 Mart 1982, Jessica Claire Biel, Amerika’nın Minnesota eyaletinde, Elsy’de dünyaya geldi. Texas, Conectiout, Woodstock, Illinois, Boulder ve Colorado’da ve 1985 doğumlu erkek kardeşi Justin’le sıradan bir çocukluk geçirdi. Küçük yaşta müzik yapmayı, müzikallerde rol almayı hayal eden Jessica, henüz 12 yaşındayken ‘The International Modeling and Talent Association’a katıldı ve modellik yapmaya başladı. Paul Greenberg‘in yönetmenliğini yaptığı “It’s a Digital World” adlı fantastik / müzikal filmde rol alan Jessica, ‘Regrettal‘ karakteriyle, ilk başrolünü 12’sini bitirmeden oynadı. 1996’da “7th Heaven” adlı aile dizisinde ‘Mary Camden‘ karakteriyle düzenli olarak rol almaya başladı. 15’ine bastığı 1997 yılında, Victor Nunez‘in yazıp, yönettiği, Peter Fonda, Christine Dunford, Patricia Richardson gibi isimlerin de yer aldığı “Ulee’s Gold” adlı drama filminde ‘Casey Jackson‘ karakterini canlandırdı. Filmde yer alan Fonda, ‘En İyi Aktör’ dalında Oscar’a aday oldu. 1998 yılında, “I’ll Be Home for Christmas” adlı komedide ‘Allie‘ karakterini canlandıran Jessica, Jonathan Taylor Thomas ve Gary Cole ile rol aldı. Michael Allin‘in yazdığı hikayeden uyarlanan film, Arlene Sanford tarafından çekildi.

Edward Norton

queennothing | 22 May 2008 16:17

Edward James Norton, 18 Ağustos 1969 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Massachusetts Eyaleti’nin başkenti olan Boston’da dünyaya geldi.Daha sonra James ve Molly adlarında iki kardeşi olur. Avukat babası Edward Norton Sr. ve öğretmen annesi Robin Norton ile birlikte Kolombiya’da yaşayan Norton, henüz 5 yaşındayken dadısı Betsy True ile bir müzikale gider. “Cinderella”dan çok etkilenen Norton, oyunculuk hayalleri kurmaya başladı.
Maryland’de bulunan Columbia School for Theatrical Arts’da oyunculuk eğitimi almaya başlayan Norton, 8 yaşındayken “Annie Get Your Gun” müzikalinde oynayarak oyunculuk serüvenini başlattı. Okulu bitince liseyi de yine Maryland’deki “Wilde Lake High School“da okudu.
1991 yılında ünlü “Yale Üniversitesi“nin “astronomi” bölümünü kazandığında kararsızlık yaşadı ve en sonunda “tarih” bölümünü bitirdi. Tiyatro aşkı Yale’de de kendini gösterdi ve Yale’de tiyatroyla ilgili bir çok şey öğrendi. Bunun yanı sıra Yale’de Japonca da öğrenen Edward, sonraları büyükbabasının Osaka’daki “The Enterprise Foundation” fabrikasında çalışıp profesyonel olarak Japonca öğrenecekti.

Hayalet Yaratmak İsteyen..?

neandertal | 28 November 2006 22:13

Pepper'ın afişi
Pepper’ın afişi

The Illusionist filmini izleyip de Edward Norton’ın nasıl hayalet yarattığını merak edenler için. Uzun araştırmalar sonucu işte kendi hayaletini kendin yarat!:) John Henry Pepper adlı bu kimyacı 1860 lı yıllarda insanları duman ve aynalar yoluyla kandırıyormuş. İlginç..

hayaletler sahnede
hayaletler sahnede
John Henry Pepper
John Henry Pepper