bildirgec.org

terminatör hakkında tüm yazılar

Terminator 5’ten duyumlar…

queennothing | 15 April 2011 16:30

Hatırlayacağınız üzere, en son 2009 senesinde “Terminator Salvation“u izlemiş, tatmin olmamıştık. McG‘nin çektiği filmin devamı olan “Terminator 5“, 2014 senesinde vizyona girecek. Buraya kadar her şey normal seyrinde ilerliyor, serinin takipçilerini heyecanlandıran dedikodular filmin henüz şekillenmemiş kadrosuyla ilgili.

Emektar Yokedicimiz Arnold Schwarzenegger, aldığımız duyumlara göre geri dönüyormuş. Bu konu ile ilgili Schwarzenegger’den henüz resmi bir açıklama gelmiş değil, zira yönetmen de belli değil. Yapımcıların, “Fast & Furious” ile tanıdığımız Tayvanlı yönetmen Justin Lin‘in çekmesini istediği yeni Terminator filmi, Lin tarafından sahiplenilse de durum muğlak.

Araştırmacılardan, kendini onarabilen malzeme

bithikotsis | 06 April 2011 20:21

Bilimadamları kendini yenileyen bir malzeme oluşturdu. Malzemenin henüz bir adı yok ama yapay plastik diye adlandırılıyor.

Bu malzemenin en önemli özelliği, kesildiği zaman hiç bir yapıştırıcıya ihtiyaç duyulmadan tekrar yapıştırılabilmesi. Bu nasıl mı oluyor? Malzeme ikiye bölündüğünde iki taraftaki çekim yüzeyi kaybolmuyor ve korunabiliyor. Hani filmlerde görürdük, Terminatör kendini onarırdı. Eski haline dönerdi. Acaba bu gerçek olacak mı?

Darth Vader’ın protezi mi T-800 Terminatör’ün yarısı mı? Siz karar verin…

slipstream | 12 March 2010 19:33

“Ne de olsa T-800 model bir Terminatör yarısı”

PETMAN insan yürüme hareketini birebir taklit için üretilen bir robotik aksam. Temelde maksat insanın yürüme, koşma gibi hareketlerini birebir yansıtmak. Hatta Big Dog gibi yine son derece ilginç bir robotu geliştiren Boston Dynamics şirketi tarafından DARPA (amerikan ileri araştırma projeleri ajansı) için yapılan bu araştırmanın amacı da Amerikan ordusu tarafından kimyasal savaş durumunda kullanılacak kıyafetlerin birebir testi olarak tanıtılmakta.

Güncel Haberler

queennothing | 14 February 2010 11:58

* James Cameron, “Avatar“ın devamının gelebileceğini söyledi. Kimi kaynaklara göre, yönetmenin zaten ikinci filmi çekeceğini, hikayeyi ona göre yazdığını söylüyor. Kanadalı sinemacı şu sıralar “Battle Angel“ı ile meşgul.

  • 2012’de vizyona girmesi beklenen “Spider-Man 4“ün üç boyurtlu olacağı açıklandı.

Pin Pon Terminatör

omeroguz | 26 November 2009 17:25

Tosy firması geleceğin robotlarını yapıyor işte buda masa tenisi oynayan geleceğin robotu gerçekten mükemmel oynuyor.
resmi site
kaynak

İlk “Terminatör”

turritopsis | 15 November 2009 17:18

İlk göz protezi
İlk göz protezi

Arkeologlar İran’ın güneydoğusunda 4.8 bin sene önce yaşamış olan bir genç kadının iskeletine rastlamışlar. Olabilir, ne var bunda dersiniz… Ancak kadının göz çukurundan bir zamanlar onun görmesini sağlayan yapay bir nesne çıkmış…

Kadının kalıntıları çok eski bir mezarlıkta bulunmuştur. Mezardan iskeletin dışında toprak kap, deri çuval ve bronz ayna da çıkmış. Bu buluş sayesinde bilim adamları eski devirlerde bile organ protezlerinin kullanıldığı hipotezini kanıtlamayı başarmışlardır.

Bilim adamı ölümsüzlüğün çaresini bulduğunu iddia etti

siriusbee | 30 October 2009 19:15

UNİAN (Ukrayna Haber Ajansı) kaynaklı habere göre, Konstantin Rasin adlı Ukraynalı bir bilim adamı, Amerika’da ölümsüzlüğün önünü açan bir formül geliştirdiğini öne sürdü.

Tıp ve bilim dünyasında bu alandaki çalışmalara “biyosibernetik” deniyor ve bilim adamının teorisine göre beynin işlevini kaybeden parçalarının yerine atom çekirdeği yapımı teorisi ile protez yerleştirilmesine imkan tanınıyor.

Biyosibernetik alanda geliştirilen son teknoloji ile aynı zamanda ölen bir insanın kişiliğinin kopyalanması da sağlanacak.