bildirgec.org

teknolojik hakkında tüm yazılar

Bütçelere Göre Laptoplar

dunker | 12 December 2010 20:02

Herkese merhaba.Bu yazıda laptop almayı düşünenlere yardımcı olmaya çalışacağım.Bunu yaparken önerdiğim laptopları bütçe gruplarına göre sınıflandıracağım.
Bütçesi 1000-1500 TL Arası OlanlarBir laptop almak için yaklaşık 1000 TL’yi gözden çıkarmış olmak gerekir.Bu bütçeye sahip olan arkadaşlara HP,casper,acer,dell gibi markaları önerebilirim.
Mesela şu ürünleri incelemenizde fayda var.Meniere Sendromuna teknolojik tedavi!

Beacool | 06 November 2010 13:19

Meniere hastalığı, iç kulak sıvılarının mikrobiyotik oluşumlar ile aşırı miktarda artması veya aşırı miktarda azalması durumunda hastaya denge kaybı ve işitme güçlüğü yaşattıran bir çeşit hastalıktır.” denilerek tanımlanmış Meniere Sendromu. İleri yaş sahibi kişilerde sıkça rastlanan ve hayat kalitesini ciddi orada etkileyen rahatsızlıkların sıkça görülenlerinden…

Kohlear implantı
Kohlear implantı

Şu ana kadar çeşitli tedavi yöntemleriyle rahatsızlığa çözüm aranmış olsa da ameliyat riskini göz önüne almazsanız kesin bir sonuç veren tedavi henüz bulunamadı. Ama Washington Medical Center üniversitesinden gelen haberle bu durum değişecek gibi duruyor. Kohlear implantıyla kulağın işlevini yitirmesi ya da azalması durumu olmaksızın semptomların giderilmesi üzerine çalışan bilim adamları olaya cerrahi ve kimyasal çözüm yerine teknolojik yaklaşmayı seçmişler.

Underwater Scooter!!! Sualtı Scooter!!!

kagit kalem silgi | 19 October 2010 09:38

Teknolojinin yeni bir harikası daha..!

Dalış becerisi gerektirmeyen, su altında seyahat edebilmenizi sağlayan bu teknolojik aletle, deniz altının uçsuz bucaksız yollarında dolaşabiliyorsunuz..

Şu an için satın alınamayan bu scooter’ı, Florida’daki Ft Lauderdale Aquadome’da saati 25 dolardan kiralayabiliyorsunuz..
Kullanabilmek için yüzme bilmenize bile gerek olmayan bu harika scooter ile, kim dolaşmak istemez ki?

En güzel olan şey de, nefes alabilmeniz için geliştirilen başlık olsa gerek.. Dagıçların kullandıkları şekli ile olmaması harika!

Geleceğin Dünyasında Bizi Neler Bekliyor?

admin | 02 August 2010 11:02

Gelecek 20-30 yıl sonra iletişimin, mimarinin, mühendisliğin, sosyal yaşamın, teknolojinin vb. nasıl olacağını bilmek ister misiniz? Cevabınız “Evet”se aklınızdaki sorulara Discovery Channel ve Discovery Science’ta yayınlanan iki hoş program “Future of” ve “Next World” ışık tutacaktır.Discovery Kanal Grubu hakkında bilgi edinmek istiyorsanız buradan,Next World programını izlemek istiyorsanız buradan, eğer Future Of ile ilgili akademik bilgilere ulaşmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca televizyondan takip etmek istiyorsanız D-Smart 15. ve 18. kanalda.

Babalar Günü için 10 Teknolojik Hediye!

majesty s infinity | 23 June 2010 17:49

Babalar Günü’nde verilen klasik hediyelerimiz vardır. Çoğu kişi biraz da ne alacağını bilemediğinden kalem ve kravatla geçiştiriverir bugünü. Oysa seçenekleriniz bu kadar sınırlı değil, çok daha fazla sevineceği şeyler alabilirsiniz! İşte size harika alternatifler!

1) Dell Latitude E6510

Dell’in yüksek konfigurasyonlu ve en kaliteli notebooklarından bir tanesi. İş babaları için biçilmiş kaftan.

teknoloji eskiyerek gelişiyor! 3. boyutu kağıda dök!…

atalay ahmet | 29 March 2010 14:31

üç boyutlu fotoğraf makinesi
üç boyutlu fotoğraf makinesi

Bundan yaklaşık 5 yüzyıl kadar önce karanlık bir odada başlayan, gerçeği kağıda dökme serüveni zamanla gelişip, bir insandan daha da büyük olan ilk fotoğraf makinesi halini almıştır.

Bu makine de teknolojinin gelişmesiyle hem küçülmüş hem daha da işlevsel bir hal almıştır.

Tıpkı bugün fujifilm‘in piyasaya sürdüğü, 2010 yılının belki de en yeni fotoğrafçılık ürünü olan üç boyutlu fotoğraf makinesinin küçük ve ileri teknoloji özelliklerine sahip olması gibi.

Dünyanın En Güzel Köprüleri

LeBron | 24 March 2010 18:01

Günümüzün köprüleri artık sadece tasarım olarak değil teknolojik anlamda da ilerleme katetmiştir. Sonuç olarak mimar ve mühendisler tasarım ve teknolojiyi bir arada kullanarak muhteşem köprüler ortaya çıkmıştır. Aşağıda bugüne kadar yapılmış dünyanın en muhteşem 50 köprüsü yer almaktadır.

1. Akashi-Kaikyō Bridge (Kobe, Japan)


Akashi-Kaikyō köprüsü

2. Bixby Creek Bridge (Big Sur, California, USA)


Bixby Creek köprüsü

3. Bosphorus Bridge (Istanbul, Turkey)


boğaziçi köprüsü

Brother Quattro

muzurcan | 04 January 2009 11:45

Bu zamazingo HD dikiş makinesi..LCd ekranı, hafızası, bilgisayardan çıktısını alacağınız bir modeli okutabileceğiniz tarayıcısıyla dikişlere yeni bir boyut getiriyor..