bildirgec.org

tekerlek hakkında tüm yazılar

tekerlekli kalem aksamı

| 16 August 2010 10:31

hiçbir cetvel kullanmadan düz çizgiler çizebilmek için son derece güzel tasarlanmış parça kullanıcıların tam istenilen hat uzunluğu çizebilir hem yatay ve dikey yönü, 45 derecelik açılarla inmenin yanı sıra çok güzel kullanışlı bir araç. sadece kalemizin ucuna takmanız yeterli olacak. işte burada

Tekerlek yeniden icat edildi

axanc | 03 September 2009 15:06

Tasarımcılarla tartışmak bir yana yaptıklarına hayran olan birisiyimdir. Victor Aleman, bisikleti yeniden tasarlamış ve kullanılmadığı zaman daha az yer tutan hale getirmiş. Bunun için bisiklet üzerinde iki yeni konsept geliştirmiş. Bunlardan birincisi katlanabilen tekerlekler, diğeri de bisikletin iskelet yapısının yeniden yapılandırılması. Tekerlekler, katlanabiliyor ve bu sayede daha az yer kaplıyor. Bisikletin gövdesi için de katlanabilir bir sistem kullanılmış. Bu sayede hem yer kazancı sağlanmış, hem de bisiklet istenilen şekli ve büyüklüğü alabilir hale gelmiş.

Yola Yapışan Tekerlek

mkaderoglu | 22 June 2009 10:51

Esnek Teker
Esnek Teker

Bu tekerlek sayesinde virajlarda ve savrulmaya sebep olacak yerlerde güvenle yol alabilirsiniz. Geliştirilmesinde insan ayağından esinlenen tasarımcı Charlie Pyott koşarkan keskin bir viraja giren insan ayağının bilekten nasıl büküldüğünü araştırıp aynı yönetimi araçlar için geliştirmiş. Detaylı video ve tanıtım için internet sitesine girebilirsiniz.

Bir Bisiklet Dünyayı Kurtarabilir mi?

neoturk | 18 April 2009 14:28

greenwheel (yeşil tekerlek)
greenwheel (yeşil tekerlek)

Evet, ismi “greenwheel” (yeşil tekerlek) ise kurtarabilir. Bazen bilim insanları çok romantik duygular taşıyabiliyorlar (gözünü sevdiğim realizmi :), ürettikleri en ufak çözümü bile dünyayı kurtaracak bir alete dönüştürüveriyorlar. Bu girişimlere kesinlikle gülüp geçmem, bu farklı yaklaşımlar hep zihin açıcı olmuştur. Eminim siz de greenwheel’le tanışınca bisikletten farklı bir şeyler algılayacaksınız.

MIT Mobil Deneyim Laboratuvarı ve Akıllı Şehirler Grubu birlikte sosyal navigasyon ( yön bulmanın ötesinde çevreyle etkileşimli hareket etme ), dağıtılmış veri algılama ( işinize yarayacak verilerin size ulaştırılması ), sağlık, bisiklet paylaşımı, birebir nakliye (p2p), şehir yarışları, halk kaynaşması 🙂 konuları üzerine gelecek tasarımları hayallemişler.

Çimende Seyahat Böyle Olsa Gerek…

Tech24 | 15 April 2009 13:12

şehirde yaptığınız uzun yürüyüşlerde çıplak ayakla çimenlerde yürümeyi özlüyor musunuz? doğadan uzaklaştığınızı mı düşünüyorsunuz? o zaman bu çimen tekerlek tam sizin için.. çayır veya tepelik hissi vermeyebilir ama bu sadece başlangıç.

aslında çimen tekerlek insanlar için oldukça büyük bir hamster tekerleği gibi bir şey.. iç yüzey tamamen çimen kaplanmış. yapmanız gereken tek şey istediğiniz yöne doğru bir adım atmak. her zaman çimende yürüyor olacaksınız. pratik değil ama eğlenceli..

15 konsept bisiklet

beyrek | 08 April 2009 10:57

1. di-cycle
bu bisikletle yani di-cycle’la hem karada hem de suda yolculuk yapılabiliyor.

konsept bisiklet 1
konsept bisiklet 1

2. katlanabilir bisiklet
katlanabildiği için yer kaplamıyor.

konsept bisiklet 2
konsept bisiklet 2

3. yan bisiklet
bu bisiklete yan oturuluyor.

YÜZ MASAJ ALETİ

delihayat | 21 March 2008 19:32

Vücut masajı için geliştirilmiş pek çok manuel ya da pille çalışan titreşimli cihaz görmüştüm hatta sokakta bile satılır oldular ama yüz masajı için olanına pek rastlamamıştım. Japon Akaishi firması bir tane geliştirmiş. Pek matah bir şey değil ama meraklısı $16 USD’a bu zamazingoya sahip olabilir.

Tekerlek Desenleri

olcaygeldim | 04 September 2007 19:16

Yansıtıcılı renkler ile bisiklet sürerken güvenliğinizi arttırabilir ve kişiliğinizi yansıtacak desenlerle havanızı atabilirsiniz. Çevreyi korumak için daha fazla bisiklet kullanmalı. Böyle zamazingler belki insanları bisiklete daha çok çeker. Haydi hayırlısı. Bunları bulabileceğiniz şirketin adı Sweetskinz (Tatlıtenlez) ve sitesi burada.