bildirgec.org

taşınabilir bilgisayar hakkında tüm yazılar

Dvd sürücü gitsin, Projeksiyon gelsin !

Enes Uslu | 25 April 2011 10:48

Bir devrimdi belki de Compact Diskler… Hem yüksek kapasiteleriyle hem de yazma ve okuma hızlarıyla geçmişe sünger çekmişlerdi. Ancak gelişen teknoloji ile yerini Flash Belleklere ve HDD’lere bıraktı. Pek çoğumuz en son ne zaman Dvd sürücümüzü kullandığımızı bile hatırlamayız. Microsoft’un son işletim sistemi Windows 7 ile beraberinde gelen Yedekleme ve Geri Yükleme özelliği ile artık format atmak için de Cd/Dvd sürücülerine ihtiyacımız kalmadı diyebiliriz. İşte sizlere tanıtacağım yeni zamazingomuz tam da bu boşluğu dolduracak cinsten…

LIFEBOOK P771/C
LIFEBOOK P771/C

Fujitsuyeni çıkarttığı Lifebook laptop serilerinde Dvd sürücünün bulunduğu kısıma küçük Pico Projektörler yerleştirerek Office Laptoplarının özelliklerine belki de yeni bir katalog açtı. Lifebook serisi 12.1” ve 13.3” ekran genişliğinde olmak üzere iki model olarak sunuldu. Bu yeni eklenti ile evde işte heryerde ekstra bir cihaza ihtiyaç duymaksızın projeksiyon ihtiyacınızı karşılayacak gibi duruyor. Ancak ışık gücü ve renk canlılığı olarak aslının yerini alamıyacak olsa da farklı bir deneyim yaşatacağı kesin gibi.

blackberry playbook u duyurdu!

maydesign01 | 28 September 2010 17:15

blackberry playbook
blackberry playbook

blackberry nin üreticisi rim yeni tablet pc sini duyurdu; playbook, 7 inç ve1024 x 600 çözünürlüklü olup çoklu dokunmatik ekranı bulunuyor. çift çekirdekli, 1 ghz arm cortex a9 işlemcili, 1 gb ram, bluetooth 2.1+edr,wifi a/b/g/n, microhdmi özelliklerini bünyesinde barındırıyor.

Hd video kaydı yapabilen playbook 2 kameraya sahip öndeki kamera 3mp iken arkadaki kamera 5 mp.

kaynak ve ayrıntılar için tıklayın.

Acer’dan çift dokunmatik ekranlı laptop

sCoRPionTR | 15 September 2010 12:52

Asus ve Toshiba’nın ardından bir çift ekranı laptop duyurusu da Acer’dan geldi. Görünüşe göre çift ekranlı laptopların önümüzdeki birkaç yıl içinde oldukça artacak.

Samsung’tan Çevre Dostu Netbook : Samsung n120

goddrawme | 11 August 2009 14:10

Samsung’tan netbook piyasasına yeni bir ürün: Samsung n120 netbook.

Üretiminde civa gibi tehlikeli maddeler kullanılmadığı için çevre dostu bir ürün. Bu yüzden de TCO 3.0 belgesine layık görülmüş. Arkadan aydınlatmalı LED ekranı sayesinde de az enerji tüketiyor. 6 hücreli bataryası sayesinde de 10,5 saate kadar kullanım imkanı sağlıyor.

10.1 inçlik ekranı bulunan ürün diğer netbooklara oranla daha büyük bir klavyeye sahip. Bunun sayesinde de daha rahat yazı yazma imkanı sağlıyor.

Ubuntulu UMPC: The Dell Inspiron 910

AntiHumanIST | 08 September 2008 17:29

Evet Dell‘in yeni mini taşınabilir bilgisayarı Inspiron 910 sp3lü windowsxp home yanısıra ubuntu8.04 ile de satışa sunulacak. bellek seçenekleri 512MB ya da 1GB. depolama için 4, 8, ya da 16GB SSD (solid state drives) seçenekleri mevcut. ayrıca 5,400 RPM 80GB seçeneğini de unutmamak gerek. Dell Inspiron 910, Intel Atom 270 Diamondville işlemcisini kullanacak tıpkı arkadaşları MSI Wind ve Acer Aspire gibi. ayrıca 3 adet usb port ve 801.11b/g Wi-Fi gücüne sahip, monitor ise 8.9 inc . açıklanan fiyatı ise sadece $399, ama ülkemizde ne olur bilemiyorum.
kynk

toshiba portege g900 fonksiyonel cep bilgisayarı

indengin | 28 February 2008 17:11

hoş aksesuarları mevcut
hoş aksesuarları mevcut

Bir kaç gündür cep bilgisyarlarını inceliyordum. uygun fiyat ve özelliklerle bi tanesiyle karşılaşırsam belki diye.
Son günlerde toshibanın iki modeline takıldım. g900 modelinin özellikleri resmen beni al, beni al dedirtiyor.
Alet 520mhz lık işlemciye, bluetooth a, wi fi ye vs vs sahip. 2gb lık sd kartla beraber 850 ytl civarı uygun bir fiyatı var. 2mb fotoğraf çekimine imkan sağlıyor. Bu arada işlemcisi intel. 3″ lik ekranıyla görüntüye önem verenleri tatmin ediyor. Ama ben büyük telefon sevmem diyorsanız size göre değil.
Bence enbüyük artısı full klavyesi. Bir süre sonra yazma hızınızı oldukça etkileyecek. Bu arada kutu içeriğinde olan data kablosuyla beraber usb den bağlantılı aletleri ( bellek, mp3 vs) portege’ınıza bağlayabiliyorsunuz. Kutu içeriği ve aletleilgili bir kaç video burda.

g900 portege
g900 portege

hayatımızı etkileyen 25 buluş

serkant | 09 December 2007 13:29

Teknoloji hızla gelişme gösterirken bir yandan da hayatımıza olmassa olmazlar katıyor. Vazgeçemediğimiz ve insan hayatını en fazla etkileyen 25 buluş arasında ilk sırayı “İnternet” aldı.

Buluşların önemlerine göre sıralanışı şu şekilde:

1) İnternet
2) Cep telefonu
3) Kişisel bilgisayar
4) Fiber optik
5) E-posta
6) Ticari GPS (Küresel Konuşlandırma Sistemi)
7) Taşınabilir bilgisayarlar
8) Hafıza depolama disketleri
9) Tüketicilere yönelik dijital fotoğraf makinası
10) Radyo frekanslı kimlik etiketleri
11) MEMS (MikroElektroMekanik Sistemler)
12) DNA testleri
13) Hava yastıkları
14) ATM
15) Gelişmiş piller
16) Melez (Hibrid) otomobiller
17) OLED (Organic light-Emitting diode: Organik ışık-Yayıcı diyot)
18) Görüntü panelleri
19) HDTV (Yüksek çözünürlüklü televizyon)
20) Uzay mekiği
21) Nanoteknoloji
22) Yapay hafıza
23) Sesli posta
24) Modern işitme cihazları
25) Kısa Menzilli, Yüksek Frekanslı Radyo.

Mojopac Freedom ile herhangi bir yazılımı taşınabilir hale getirin!

spy1983 | 11 October 2007 19:35

Mojopac Freedom ücretsiz sanal PC yazılımı ile istediğiniz yazılımı flash diskiniz aracılığıyla yanınızda taşıyabilirsiniz. Sadece windows ta çalışan bu program, Microsoft Office, itunes, video oyunları ve sanal olarak diğer tüm programları taşıyabilirsiniz. Ipod, usb flash disk veya taşınabilir harddiskinizi taşınabilir ve özel bir pc ye dönüştürmek için mükemmel bir program. Sadece mojopac i taşınabilir sürücünüze yüklüyorsunuz daha sonra bütün programlarınızı ve dosyalarınızı yükleyip, ayarlarınızı yaptıktan sonra istediğiniz yere taşıyorsunuz. Bu kadar basit.
Mojopac yüklü bir aygıtı herhangi bir windows xp li pc’ye taktığınız ye taktığınız zaman, mojopac otomatik olarak tanıyıp programı çalıştırmak için ortam hazırlıyor. Çıkarttığınızda ise pc de herhangi bir iz bırakmıyor, yani bilgileriniz geçici olarak da olsa pc de depolanmıyor. Siteye buradan ulaşabilirsiniz.