bildirgec.org

tabanca hakkında tüm yazılar

Tabanca; Revolver (2005)

queennothing | 14 Haziran 2011 22:57

1968 senesinde İngiltere’de dünyaya gelen yönetmen Guy Ritchie, son dönemlerde “Sherlock Holmes” ile adından sıkça söz ettirdi. BAFTA ve Satürn Ödülleri’ne aday gösterilen Ritchie’nin yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “Revolver”, 2005 senesinde gösterime girdi. Senaryosu Luc Besson tarafından yazılan filmin çekimleri Man Adası ve Londra’da gerçekleşti. Rol alması için Mickey Rourke, Harvey Keitel ve Vinnie Jones ile görüşülen filmde İngiliz aktör Jason Statham, Altın Küre adaylığı bulunan aktör Ray Liotta, André Benjamin, Vincent Pastore, Andrew Howard, Mark Strong, Anjela Lauren Smith, Terence Maynard ve Mem Ferda gibi isimler yer alıyor. Orjinal süresi 115 dakika olan “Revolver“, Türkçe’ye ‘Tabanca’ olarak çevrildi. “Swept Away“dan sonra Ritchie’nin en kötü yapımı olarak görülen film, sahne geçişleri ve ince esprileri itibariyle bir Guy Ritchie klişesi olsa da anlaşılması güç ve yorucu bir suç gerilimi.

Taser bir taşla üç suçlu

neoturk | 05 Temmuz 2010 03:04

taserx3
taserx3

taser firması ürettiği elektroşok tabancalarıyla bu piyasanın hakimi olduğu gibi ayrıca getirdiği yeniliklerle sektöre yön veren bir firma. Ürettiği yeni modeli taser x3 ile bir elektroşok tabancasını 3 atış yapar hale getirerek birden fazla suçluyu aynı anda etkisiz hale getirmeyi başarıyor. Taser x3 ün resmi sitesi.
Taser’ın ürettiği ve zamazingte tanıtılan elektroşok cihazları
[1][2][3][ 4* ]

En Emniyetli Silah..!

ceyhanan | 01 Şubat 2010 15:14

Saat koldaysa silah emniyeti kapatıyor
Saat koldaysa silah emniyeti kapatıyor

Alman Armatix firması tarafından geliştirilen bu silah sahibini tanıyor.

RFID teknolojisi ile donatılmış silah sahibinin kolundaki saatten kimlik tanımlaması yaparak emniyetin açık ya da kapalı olacağına karar veriyor. Eğer silah başka ellerdeyse ya da sahibinin kolunda saati yoksa ateşlenemiyor. Silahın kimlik tanıması için gereken mesafe el bileğinden parmak ucunu geçmiyor.

Saat kolda değilse silah emniyeti açıyor
Saat kolda değilse silah emniyeti açıyor

Bu durumda silah çalınmış olsa dahi kullanılabilir olmadığından işe yaramaz (tabii sistem kırılana kadar)

Rubber Bandit : Ahşap Lastik Tabancası

zabun | 07 Haziran 2009 19:02

Ofiste ya da evde canı sıkılan birkaç kudurmuş arkadaşın lastik savaşını daha eğlenceli kılmak adına tasarımcı Andy Mangold, kendini marangozluğa vermiş ve ahşaptan Rubber Bandit isimli muhteşem lastik tabancasını üretmiş. Son derece yıkıcı ve son derece karmaşık mekanizma, koca kimya sanayisinin dev buluşu lateks isimli esnek şeritlerle işliyor 🙂 Kutunun içinden çıkan üç ayrı vidalanabilir namlu ile mühimmatın menzilini artırmak mümkün.

[thedieline]

Bayan sürücünün anıları 1

nacak | 22 Mayıs 2009 12:58

Ehliyeti aldığım ilk gün …..
Ehliyet kursundan direksiyon hocamla konusuyoruz .
-Aman kızım trafiğe çıkacağın gün bana haber et olur mu ? diyor bana . Hemen balıklama atlıyorum.
-Hayırdır hocam , neden ?
-Ben o gün trafiğe çıkmayacağım .
Gülüyoruz hep birlikte .

Arabayı aldığım ilk günler …
Geniş , boş bir pazar alanında çalışmaya başlıyoruz .Sonra bir bakıyorum dikiz aynasından . Arkamda kocaman bir konvoy oluşmuş .Ben sağa dönüyorum arkamda koca bir konvoy -ben diyeyim 10 araç siz deyin 20 araç – sağa dönüyor . Sola dönüyoruz yine hep birlikte , konvoydakiler ve ben . Ne oluyoruz anlayamadım önce . Acaba trafiğe çıkacak olmamı protesto etmek için toplanmış bir grup mu ? Ya da direksiyon hocam mı ayarladı bunları ? Bu düşünceler arasında bir sağa bir sola dönerek pazar yerinin içinde habire dolaşıyoruz.

Sonra anladı gariplerim benim acemi bir sürücü olduğumu ve pazar yerinde çalıştığımı . Meğer belediye hemen yakındaki ana yolu kapatınca , ara yola sapan herkes soluğu pazar yerinde almış. Durum anlaşılınca beni takip etmekten vazgeçip ayrıldılar artık peşimden …

Bosch sıcak hava tabancası

Emrah Yilmaz | 19 Aralık 2008 11:38

Sıcak hava tabancası
Sıcak hava tabancası

Sıcak hava olmadan bazı etiketlerin sökülmesinde, eskimiş boyaların kaldırılmasında, lehimlenmiş elektronik parçaların sökülmesinde inanılmaz zorluklar yaşabiliriz.

Bosch sıcak hava tabancası ile bu sorunları kökten aşmak münkün.
Bosch PHG 630 DCE sıcak hava tabancası 2.000 Watt’lık ısıtma gücüyle kendini etkilemeyi başarıyor.

Sıcak hava tabancasının çalışma alanından bir görüntü
Sıcak hava tabancasının çalışma alanından bir görüntü

Sıradışı Bir Tabanca : Palm Pistol

zabun | 03 Aralık 2008 20:21

Palm Pistol savunma amacıyla silah bulundurmak isteyenler için bir seçenek olabilir. Zira ergonomik tasarımı, tabanca kullanımında deneyimi olmayanların bile bu silahı kontrol etmesini kolaylaştırıyor. Özellikle kas kordinasyonu eskisi gibi olmayan yaşlıların ve fiziksel engellilerin kendilerini koruyabilecekleri Palm Pistol, 9mm (kodu mu oturturtan cinsinden) kalibrede mermi bulunduruyor. Tetiği işaret parmağı yerine, başparmakla düşürülen silahın bir benzeri 1883’te yapılmış. [inewidea]

Silahların Vikipedisi: imfdb

brum | 30 Kasım 2008 15:17

Film izlerken birçoğumuz (en azından erkekler), filmdeki silahları (tabancaları, tüfekleri…) merak eder… Bende Wanted‘ı izlerken merak ettim ve karşıma böyle bir site çıktı. imfdb.org (internet movie firearm database / internet film ateşli silah veritabanı), bizim merakımızı gidermek için birçok filmde kullanılan silahları tanıtmış ve kullanıldığı kareleride bizzat göstermiş. Örnek olarak Wanted‘da Angelina Jolie‘nin (nam-ı diyar fox’un) kullandığı tabanca: Safari Arms 1911 Matchmaster

silahıma dokunma !!

pisho | 26 Temmuz 2008 19:30

dokunmamalıydın...
dokunmamalıydın…

bir koca ve yaptığı hınzırlığı konu alan bu video bu aralar video paylaşım sitelerinin gözbebeği haline geldi bile.. kısaca anlatmak gerekirse, önceden kamerayı bir yere gizleyen kocanın, büyük ihtimal içinde kurşun bulunmayan silahını eline alan hanımına -tam da o silahı kurcalarken- attığı çıtpıtlar ile hanımı neye uğradığını şaşırıyor ve ortaya komik bir manzara çıkıyor.. şuradanizleyelim.