bildirgec.org

süt hakkında tüm yazılar

Pınar Çocuk Sütü’den unutulmaz bir anı: 3 Neslin Hikayesi

Hanimdudu | 20 February 2012 10:02

Facebook’ta Pınar Çocuk Sütü sponsorluğunda hazırlanan
Annenin Günlüğü” sayfası için hazırlanan 3 Neslin Hikayesi uygulamasıyla
Pınar Çocuk Sütü’nün bir sonraki reklam filminde yer alma şansı sizi bekliyor!

Anneler, çocuklarıyla ve kendi çocukluklarında anneleriyle birlikte çekilmiş fotoğraflarını uygulamaya yüklüyor ve sonuna kendi mesajını ekliyor. Sertab Erener’in Pınar Çocuk Sütü için seslendirdiği duygusal şarkı eşliğinde ortaya unutulmaz bir hatıra videosu çıkıyor.
Oluşturulan videolar arasından en beğenilen 2 videonun sahibi, bir sonraki Pınar Çocuk Sütü reklamında yer alma şansı yakalayacak.

Bal (2010)

queennothing | 18 March 2011 14:15

İzmirli yönetmen Semih Kaplanoğlu, Türk Sineması’nın değerli isimlerinden biiridir. Özellikle Yusuf Üçlemesi ile (Yumurta, Süt, Bal) hem ülkemizde, hem dünya ülkelerinde adını duyuran Kaplanoğlu, 60 Uluslararası Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı Ödülü’ne layık görüldü. Yönetmenin ünlü Yusuf Üçlemesi’nin son filmi olan “Bal“, 2010 senesinde vizyona girdi. 1979 doğumlu aktris Tülin Özen ile Erdal Beşikçioğlu‘nun başrollerini paylaştıkları filmde Bora Altaş da rol alıyor.

Sakin ve kendi halinde bir çocuk olan Yusuf, ilkokula henüz başlamıştır. Karakovan balcılığı yapan babası Yakup ve annesi Zehra ile mutlu bir yaşam sürdüren küçük Yusuf, bir gece, belki de bütün hayatını etkileyecek ve sorularına cevap olacak bir rüya görür. Rüyasını babasına anlatan Yusuf, kısa bir zaman içinde işi gereği uzaklara gitmesi gereken babasından sonra içine kapanır ve hiç konuşmaz. Baba Yakup’un yolunu gözleyen Zehra ile Yusuf, biçare vaziyette, bir rüyayı yaşamaktadırlar.

Süt adası

BENTOL | 08 January 2011 11:39

Tetra Pak içerisinde sütün faydalarını anlatan ,yeni oyunlar ve bu oyunlar neticesinde çeşitli hediyeler kazanılabilen bir site yayınlamış.

MAZLUM AYŞE İLE PİÇ ALİ

super hero | 22 November 2010 09:17

Belki bir tersanede ihmal dolu bir iş kazasına kurban gitmişti; belki, kendini bilmez bir şoför yüzünden saçma sapan bir trafik kazasında. Belki de hayırsızın tekiydi, Ayşe ve bebeğini kim bilir hangi aç gözün uğruna terk etmişti. Ayşe kimseye anlatmazdı; kimse de sormazdı zaten.

Bir konfeksiyon atölyesinde çalışıyordu Ayşe. Ortacıydı. Bazen son ütüye yardım ediyordu, bazen de paketlemeye. Yerleri süpürüyor, diğer çalışanlara su götürüyordu.

Belki güzeldi, belki değildi. Belki başı kapalıydı, belki saçlarını hep kendine yakışacak şekilde kestirip hava atmayı seviyordu. Belki hep başı önde, mazbut mazbut yürüyordu, belki de kalçalarını sallaya sallaya herkesi davet ediyordu. Ya da belki, herkes nasıl istiyorsa öyle anlıyordu.

Sağlıklı ve formda kalmak için hangi gıdalar neden tüketilmeli? – 2

angelism | 26 August 2010 09:44

Sütün faydaları ve zararları
Sütün faydaları ve zararları

Sağlıklı ve formda kalmakla ilgili farklı kaynaklar farklı öğütler veriyorlar ve bunları takip etmek gitgide zorlaşıyor. Ayrıca hangisinin doğru olduğu da muamma. Elmanın bir mucize olduğunu söyleyen milyonlarca kaynak görebilirsiniz, ki bu kesinlikle doğrudur ancak elma çekirdeğinin sizi zehirleyebileceğinden bahseden çok fazla kaynak bulamazsınız. Ben bazı besin maddelerinin hem yararlarını hem zararlarını araştırdım. Kabaca aslında bilinenlerin yanında bilinmeyenleri de açıklamaya çalıştım.

Öncelikliği içeceklere vermek istedim çünkü yemekten çok içiyoruz ve çok genel anlamda “meyve suyu iyidir, kahve kötüdür” düşüncesinden uzaklaşmak kahvaltıda ne içeceğinize daha kolay karar vermenizi sağlayacaktır.

Aklıma bir fikir geldiiiii…

| 18 August 2010 16:38

Aklıma bir fikir geldi.
Her gün motosikletle köyün dışına çıkıp latife teyzeden sarı yumurtalar alıyorum ya artık bizmde bir kümesimiz neden olmasın?
Düşüncem kabul gördü. Tavuktan iyi anlarım, dedi aşkım:)
Latife teyzecik teşekkürlerimle bize 4 tane tavuk satttı.
Kümes nasıl yapılacak derken, deha aşkımın aklına bahçedeki boş köpek kulubesi geldi. Hyvanları oraya tıktık.. O da ne tavuklarımız içerde yırtınıyolar. Alışırlar alışırlar yerlerini yadırgadılar ondan diye düşündük.. Gece uyku yok tavuklar uyumaz mı ya? Bizi de belki de komşuları da uyutmadılar.
Sabah kalktığımızda bi de ne görelim; Tvuklar kulübeyi devirmişler kulübe başaşağı duruyo. Kapıları kapalı olduğu için hala debeleniyo yavrucuklar ya…
Neyse kapıyı açtık, bunlar ok gibi fırlayıp üzerimize atlamazlarmı..
İnanmıyorum ya ben eve kaçtım, sevgilim hayvanlarla boğaz boğaza:)
Neyse tavuklarımız sakinleştiler biraz biraz, benim akıllım ” lan bunlar neye yumurtlamamışlar” demezmi.
koptum orda:)
Latife teyzeye anlattım hadiseyi kadın” yavrım küçücük köpek damıda tavukmu beslenir, tel örgülü bi minik bahçe işinizi görür” dedi..
Şimdi tel örgüleri var. arada bahçeye salıyoruz. Bu seferde yan komşuya kaçmazlarmı:). Onlarında kurtları var hayvan asabileşiyo tabi havhav da havhavv. offf ya …
Deha aşkımın aklına gelen en parlak fikir ne biliyomusunuz. Hayvanların bacak kısımlarına uzun ipler bağlayıp öyle salacak bahçeye. Onu da denedik bu seferde ipler birbirine dolanıyo ayıkla pirincin taşını. Bağları çözünceye kadar her tarafımızı paralıyo tavuklarımız…
Pes ettik sonunda tavuklarımızı latife teyzeye iade ettik…
“Madem köylüyüz artık hayvansız olmaz” dedi benim parlak zekam!
Eee napalım ki. dedim.
Keçi dedi keçi besleyelim. Keçiler uysal olurmuş. sütü de en sağlıklı sütmüş. peynir falanda yaparmışız.
Hatta kurban bayramında kesip afiyetle de yermişiz ( çok keser ya:)
Latife teyzenin keçileri de var, bakalım konuşmaya karar verdik…

keçi sütü tüketelim

nazokiraze | 08 July 2010 21:34

Uzmanlar tarafından anne sütüne en yakın olan sütün keçi sütü olduğu yıllardır sürekli açıklanan bir konu, ancak ülkemizde süt denince akla nedense keçi sütü pek fazla gelmemekte.

Geçmiş dönem Türkler’de koyun ve keçi eti, sütü tüketimi en baş sıralarda yer alırken günümüzde bu tüketim oldukça azalmış durumda. Yazılanlara göre gerçi oralarda yaşayanlar daha iyi bilirler ama İtalya ve Fransa’da (güney kesiminde) keçi sütünden yapılan peynir ve benzeri ürünler inek sütü ürünlerinden daha pahalıya ve daha fazla oranda satılıyormuş. Keçi sütü mucizesi

AŞK,İNSANIN KENDİ TADINA BAKMASIDIR

il mare | 27 April 2010 15:00

“Bana iyi gelmiyorsun,sinirlerimi bozuyorsun”
Dediğinde hayatının en emin ,doğru cümlesini söylediğini biliyordu.
Eve döndü, cümleyi kurarkenki yüz ifadesinin acaba nasıl olduğunu aynanın karşısına geçip,cümleyi defalarca tekrarlayarak prova etti.
“Bana iyi gelmiyorsun” dan hemen sonra mı “sinirlerimi bozuyorsun” u eklemişti yoksa araya bir es koyup, ilk cümlenin asabiyetini biraz olsun yüzünden silkmiş,belki söyledikten hemen sonra pişman olup vicdanının sesini duyarak yumuşak merhametli bir ifade takınarak mı eklemişti. Önemli ayrıntılardı bunlar, ayrıntılardan nefret ederdi,ayrıntılara takılan insanlardan nefret ederdi,ama konu kendi sarfettiği bir cümle yüzünden empati yapmaya gelince, gizlemeye çalıştığı hassasiyetini koruyamıyordu işte, ille de saklandığı yerden çıkarıyor, üzerindeki tozları siliyor ve binbir çeşit ihtimalleriyle, cilalayarak onu bir dahaki cümlelerinde de kullanılabilir hale getiriyordu.

Cravendale ile sütüm taze pek leziz!!!

Beacool | 31 March 2010 17:37

İnekler artık daa mutlu
İnekler artık daha mutlu

Yemek yemeyi unuttuğunuz oluyor mu? Ya da aldığınız yiyecekleri dolapta unuttuğunuz için bozduğunuz? Bende bu iki can sıkıcı durumdan ikisi de mevcut. İşin israf kısmını geçersek en acı kısmı da bu unutulan ürünleri yemeyi yada içmeyi denediğinizde ortaya çıkıyor. Kaç kere bozuk süt içip midemi ağzıma getirdiğimi saysam herhalde inanmazsınız…

Kesinlikle işlevsel...
Cravendale kesinlikle işlevsel…

Cravebdale firması artık bizi bu dertten bir nebze kurtaracak bir ürün tasarlamış. Kendisi bir İngiliz süt ticaret firması olan bu firma yılda 300.000 ton sütün boşa atıldığını görünce bünyesindeki ineklerin ısrarına dayanamayarak bu ürünü tasarlamış. Ürün içine koyduğunuz sütün ne kadar taze olduğunu size bildiren bir icat.

Günde 2 bardak süt

cherry blossom girl | 26 March 2010 11:08

Tetra Pak’ın sütü sevdirmek ve süt içme alışkanlığını geliştirmek için başlattığı “Günde 2 bardak süt!” kampanyası, süt adası sitesi ile sanal alemde de yerini aldı. Sadece çocuklar için değil büyükler için de oldukça eğlenceli olduğunu düşündüğüm sitede, ödüllü oyunun yanı sıra karton karakterlerin çıktılarını alıp evde yapmanız da mümkün kılınmış.